Remont ul. Radomskiej, remonty dróg i nowe wyjazdy ze strefy. Ambitny plan władz miasta. Czy się powiedzie?

16263.nsmed

Miasto Starachowice, Powiat Starachowicki oraz Specjalna Strefa Ekonomiczna „Starachowice” podpisały porozumienie, by złożyć do piątej edycji  rządowego programu inwestycji strategicznych „Polski Ład” dwa wnioski opiewające na łączną kwotę ponad 100 milionów złotych. 

- Starachowice będą składały wniosek na przebudowę i modernizację dróg na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice”. Ponadto wykonanie nowego przebicia ze strefy do ronda przy ul. Batalionów Chłopskich. Wykonanie nowego wyjazdu ze strefy na wysokości ulicy Konstytucji 3 Maja. Wybudowanie parkingu na 100 miejsc postojowych przy wjeździe na teren SSE  w pobliżu „Medyka”. Remont ulicy Radomskiej od wylotu z miasta do ronda Kaczyńskiego, prócz tego przebudowę ulicy Bugaj i jeszcze kilka prac towarzyszących, które będą umożliwiały, by te tereny przemysłowe w dużo lepszy sposób funkcjonowały w kolejnych latach - mówił podczas spotkania z mediami prezydent miasta Marek Materek.

Miasto przygotowuje program funkcjonalno-użytkowy, tak by później można było wybrać wykonawcę w trybie „zaprojektuj i wybuduj” w momencie, gdyby otrzymało środki. Jeśli tak się stanie i miasto będzie realizowało pełen zakres inwestycji, to by wykonać nowy wyjazd ze strefy do ul. Konstytucji 3 Maja będzie potrzeba wykonania wyburzeń, m.in. budynków widocznych na zdjęciu. 

Wnioski samorządy mogą składać do 26 lipca 2022 r. W piątej edycji naboru wniosków o dofinansowanie wysokość dofinansowania wynosi 98 proc. wartości inwestycji (minimum 2 proc. udziału własnego) dla inwestycji realizowanych w obszarach:

- budowa lub modernizacja infrastruktury drogowej;

- budowa lub modernizacja infrastruktury elektroenergetycznej, w tym oświetleniowej;

- budowa lub modernizacja infrastruktury technicznej drogowej;

- budowa lub modernizacja infrastruktury wodno-kanalizacyjnej, w tym elementów melioracji gruntu.

RemondisReklama 

Dodane: 18.07.22 | Odsłony: 2431 | komentarze (12)
Tagi:

Komentarze użytkowników

Polski Wał | 2022-07-18 08:40:33 napisał(a):

Prezydent i starosta udają, że Polski Wał to są jakieś ekstra pieniądze. Otóż to są publiczne pieniądze odebrane wczesniej obywatelom a teraz z wielką pompą zwracane jako jałmużna dla samorządów... To taka zabawa PiS-u : zabierz jak najwięcej , oddaj jak najmniej...

Świetny pomysł | 2022-07-18 08:58:41 napisał(a):

Trzymam kciuki by się udało :)

Mieszkanka | 2022-07-18 09:21:30 napisał(a):

Niech się zacznie, to może potrwa kilka lat i będzie można trochę spokojniej, bezpieczniej pomieszkać.

Wezyr | 2022-07-18 09:30:25 napisał(a):

98 procent dofinansowania a Materek składa wnioski na remont SSE. przecież tu należy działać z gołą inaczej. W iosek Gmina Starachowice powinna złożyć aby dać wszystkim mieszkańcom miasta kanalizację,wymienić stare wodociągi,wyczyścić rowy melioracyjne, wybudować Boogazownie,wyczyścić kanały ,burzowe,wymienić w szkołach i budynkach gminnych nośniki energii,zlikwidować kilometry drugi gruntowych w mieście, wyremontować jaz pod mostem Obrońców Ukrainy. Drogi na SSE powinna z własnych środków naprawiać SSE czyż nie? A kolejne wjazdy na srltrefe są średnio zasadne, bo czy ruch ciężarowy chcemy puścić przez centrum miasta i zwężona ulice Konstytucji? Czy też przez miasto
i koło szpitala? Po co?

do Wezyr | 2022-07-18 09:48:59 napisał(a):

To jest czysta propaganda. Materek sam już nie wie do kogo się przykleić, bo został ze swoim komitetem sam jak palec. Nikt nie chce z nim łączyć sił , bo wie że to będzie osłabienie a nie wzmocnienie. Teraz jakby spadochroniarzy było mniej...

Tst | 2022-07-18 12:33:18 napisał(a):

Wjazd do SSE od ul Konstytucji to dramat.juz teraz nie da się tamtędy jeździć a co dopiero jak będzie wjazd. Szkoda że Pan Prezydent nie myśli o swoich sąsiadach...

do Tst | 2022-07-18 13:52:32 napisał(a):

Pan prezydent nie myśli nie tylko o swoich sąsiadach ale nie myśli w ogóle.. O , przepraszam , jeszcze myśli o komitecie...

Mieszkanka | 2022-07-18 16:04:19 napisał(a):

Wjazd na strefę powinien być tylko od strony nowego północnego objazdu. Chyba taki był cel budowy tego odcinka drogi. Kiedy My mieszkańcy odetchniemy z ulgą. Ściany w domu pękają, elewacje czarne jak na śląsku. Radomska już dawno straciła przepustowość. Są takie godziny, że nie sposób włączyć się do ruchu.

lala | 2022-07-18 16:39:19 napisał(a):

Za 100 milionów można byłoby zrobic wewnatrzna obwodnice lub taka pętle miejską. Całe miasto byłoby skomunikowane. Do tego by doszły sciezki rowerowe i chodniki. Można byłoby też trochę dołożyć i przy okazji poprawić kilka innych ulic przy okazji lub zrobić kanalizacje. Tylko trzeba wiedzieć jak to zrobić. Chociaż obawiam sie ze taki projekt przerosł by prezydenta.

STS | 2022-07-18 20:41:07 napisał(a):

Ludzie Zatrzymajcie te szaleństwa niszczenia miasta. Materek chce wyburzać kolejne budynki i robić wjazd do strefy w najbardziej zakorkowanym miejscu. Po co ta kolejna głupota jak do strefy mają być wjazdy z obwodnicy. Czyli zamiast wyprowadzać ruch TIR-ów z miasta to on chce go jeszcze bardziej zakorkować. Czy nie ma nikogo z radnych aby zatrzymać te niszczące miasto szaleństwa.

Racja | 2022-07-19 06:11:07 napisał(a):

Uwazam, ze to dobry pomysl. Trzeba polaczyc SSE lepiej z miastem aby wybudowac tam alternatywne drogi i parkingi oraz przystanki autobusowe w kluczowych miejscach. Bez tego nie odkorkuje sie Starachowic. Co jak co, ale Pln- Zach obwodnice mamy dzieki poslowi - taka prawda, bez jego lobbowania nigdy by ta droga nie powstala. Nie przepadam za PiS, ale taka jest prawda. Trzymam kciuki za skomunikowanie SSE z reszta miasta w celu dalszego rozkorkowywania TST.

Pablo | 2022-07-19 12:10:41 napisał(a):

Oczywiscie, ze pomysl jest dobry, zreszta nie jest calkiem nowy, bo o lepszym polaczeniu SSE z miastem, autobusach na strefie mowiono lata temu.. strefa to nie tylko tiry, ale tez ludzie , ktorzy chca dojechac do miejsc pracy autobusem, rowerem czy dojsc pieszo w normalnych warunkach, dzis tylko dojazd autem ma sens bo nie ma chodnikow, parkingów, oswietlenia, etc.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie