Przestrzeń przyjazna czworonogom w Parku Miejskim

14991.nsmed

Psi plac zabaw już działa na terenie Parku Miejskiego i cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Koszt tej inwestycji to około 60 tys. zł.

- Odpowiadając na prośby i sugestie, jakie otrzymywałem od mieszkańców na terenie Parku Miejskiego utworzyliśmy plac zabaw dla czworonogów. Umieściliśmy tu całą gamę różnych akcesoriów, które pozwolą nam zadbać o sprawność i kondycję naszych pupili – informuje Prezydent Miasta Marek Materek. - Dog Park został wyposażony w takie elementy jak m.in: równoważnię, szałas, kładkę, słupki do slalomu, toalety dla psów, kosz na śmieci i kosz na odchody oraz ławki. Plac został ogrodzony siatką, po to, aby pieski mogły poruszać się swobodnie.

Szczegółowe zasady korzystania z parku dla czworonogów zostały zamieszczone w regulaminie.

Właściciele psów są zobowiązani do sprzątania po swoich pupilach, w całym Parku Miejskim są zainstalowane kosze na psie odchody.

Prezydent Miasta Marek Materek

- Mieszkańcy Starachowic, właściciele czworonogów prosili o to, żeby taki punkt w naszym mieście powstał, a najlepiej gdyby był on zlokalizowany na terenie odnowionego  Parku Miejskiego. I każdego dnia widzimy tutaj właścicieli czworonogów, którzy psi park odwiedzają. Prace te wykonywała dla nas lokalna firma MALSTAR, której serdecznie dziękuję.

Ernest Kumek – kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej, Dróg i Ochrony Środowiska

- Otrzymujemy telefony od zadowolonych starachowiczan, którzy wraz ze swoimi pupilami korzystają z tego miejsca. Teren jest zabezpieczony, wychodząc mamy podwójną podwójne furtkę dzięki czemu wiemy, że nasze zwierzę nie będzie uciekało na ulicę. Jest dodatkowa możliwość nadzorowania. Psy ras uznawanych za agresywne powinny korzystać z tego miejsca mając założony kaganiec. Pozostałe rasy, które nie są ujęte w rozporządzeniu mogą bez kagańca i bez smyczy korzystać. Dodatkowo jest to takie miejsce gdzie również właściciele pupilów mogą się spotykać i wymienić własne doświadczenia.

Baner UM

Komunikat prasowy płatny: UM Starachowice

Dodane: 24.07.21 | Odsłony: 1135
Tagi:

Komentarze użytkownikówOstatnie komentarze w serwisie