Prezydent miasta Marek Materek jest bardzo optymistyczny w kwestii budowy drugiego wiaduktu w Starachowicach. Czy wystarczy życzliwy uśmiech premiera Morawieckiego?

14994.nsmed

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z zaproszonymi samorządowcami ziemi świętokrzyskiej. W spotkaniu, które odbyło się w poniedziałek 19 lipca br. w Końskich uczestniczyli starosta starachowicki Piotr Babicki oraz prezydent miasta Marek Materek, choć nie znajdziemy wzmianki na ten temat w ich mediach społecznościowych. Jednym z tematów rozmowy była budowa wiaduktu w zachodniej części Starachowic. Pieniądze, jakie są potrzebne do realizacji tej inwestycji to około 60-70 milionów złotych.  

- Ważne, aby samorządy realizowały zadania przy udziale jak największej ilości środków zewnętrznych. Tak w Starachowicach jest. Ja zawsze mówię, że prezydent Materek, jako gospodarz tego miasta jest dobrym liderem w skali ogólnopolskiej w pozyskiwaniu tych środków. To ostatnio również bardzo mocno wybrzmiało podczas wizyty pana premiera Mateusza Morawieckiego, który spotkał się z samorządowcami w Końskich. Tam myślę, że ten dobry głos, który padł ze strony pana prezydenta otwiera nam drogę ku temu, aby pozyskiwać kolejne środki finansowe, żeby ta droga była otwarta. Widać gołym okiem, jak Starachowice z dnia na dzień zmieniają się na dobre. Stawiam się do dyspozycji samorządu starachowickiego, pana prezydenta, Rady Miejskiej, jak i samorządu powiatowego. Bardzo mi zależy, żeby Starachowice - moje miasto  - dobrze skorzystało z tego co dzisiaj polski rząd szykuje dla Polski, dla Polaków, dla samorządów. Kolejny wiadukt w Starachowicach to jest inwestycja strategiczna - powiedział podczas sobotniej konferencji prasowej poseł PiS Krzysztof Lipiec. 

- Pan poseł zdradził to o czym ja wiedziałem i pan starosta, bo uczestniczyliśmy w tym spotkaniu. Odbyło się rzeczywiście spotkanie z panem premierem Mateuszem Morawieckim w Końskich, na które pan poseł zaprosił samorządowców z całego regionu. Byłem wspólnie ze starostą starachowickim. Zabiegamy o środki, za pośrednictwem pana posła, na różnego rodzaju inwestycje na terenie naszego miasta, także w ramach Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Polskiego Ładu. Liczę na to, że kolejne dobre wiadomości będziemy mieli dla państwa - mam nadzieję, że już po wakacjach - powiedział włodarz miasta a prezes świętokrzyskiego PiS dopowiedział, że te dobre wiadomości dla Starachowic prawdopodobnie pojawią się jeszcze w te wakacje. 

- Stale rozmawiamy na ten temat. Zarówno z panem starostą, z panem posłem. Szukamy różnych możliwości finansowania tego projektu z różnych środków. Ze środków samorządowych, ale przede wszystkim ze środków rządowych z różnych programów. Chcemy robić montaże finansowe do tego, żeby wiadukt w Dolnych Starachowicach powstał i ten wiadukt... (prezydent Materek zwrócił się w tym momencie w stronę posła Lipca - przypis red.)  - możemy zapewnić, że on powstanie. Prędzej czy później po prostu powstanie, a zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby powstał „prędzej”. 

Jakie słowa padły ze strony premiera Morawiekciego względem tej inwestycji? - Zapytała Redakcja Starachowice-Net.pl. 

- Pan premier się życzliwie uśmiechnął, więc liczmy na to, że prędzej czy później uda nam się zrealizować ten wiadukt. Damy radę  - odpowiedział prezydent Materek.

ARCHIWUM ARTYKUŁÓW dotyczących budowy wiaduktu [kliknij] 

RemondisReklama

Dodane: 25.07.21 | Odsłony: 3345 | komentarze (23)
Tagi:

Komentarze użytkowników

OBECNY | 2021-07-25 10:43:02 napisał(a):

Ciągle leci kabarecik, zaplanowane inwestycje spadają z afisza, ale mamimy elektorat nowymi planami, ktoś to jeszcze łyka.

Przddwyborcze ble, ble | 2021-07-25 11:41:09 napisał(a):

To zwyczajne bleblanie bez żadnej odpowiedzialności. Poleganie na słowach Morawieckiego to faktycznie kabaret.Wkrótce ani Lipiec nie będzie posłem, Materek prezydentem a Babicki starostą. Można więc głosić optymistyczne wieści wyssane z brudnego palca bo i tak za to nikt nie odpowiada...

tomasz | 2021-07-25 11:54:22 napisał(a):

Nie jestem zwolennikiem prezydenta i starosty którzy bratają się z pisowską władzą dla paru groszy. Więcej godności panowie chyba że popieracie działania PIS , jeśli tak to trzeba to powiedzieć wprost żeby było wiadomo na kogo nie głosować w najbliższych wyborach.

D | 2021-07-25 12:35:40 napisał(a):

Żenujące to co mówią . Takie gadanie jest od kilku lat . A korki na Radomskiej coraz większe.

Gość | 2021-07-25 13:00:36 napisał(a):

Morawiecki się tylko uśmiechnął. A co miał zrobić w kierunku wiecznie śmiejącego się Materka?Oddał grzecznościowy uśmiech i to wszystko.Z tymi uśmiechami, to istny kabaret.One takie stosowne do każdej sytuacji są...Piszemy,że w mieście brud-Materek się uśmiecha, że chaszcze i krzaczole na rabatkach-Materek pęka że śmiechu. Jak brać jego słowa na poważnie?Z uśmiechem na twarzy. Można też ryknąć śmiechem.

Wezyr | 2021-07-25 13:03:48 napisał(a):

Nowy Wiadukt jest niezbędny i powinien być priorytetem zarówno Gminy Starachowice jak i Powiatu Statachowickiego. Dziś Materek z Babickim zapomnieli, że obiecali go w kampanii wyborczej.

Wstydzą się PiSu więc ciężko szukać relacji z takich spotkań na ich profilach na Facebooku. Ale potrafią sprytnie odpowiedzialność za jego budowę zrzucić na PiS.

Szanowni Państwo czy pamiętacie, że Materek buduje spalarnie? Wiecie jak będzie jej budowa sfinansowana?
Z kredytu. A więc i Gmina z Powiatem gdyby chciała to by nowy Wiadukt wybudowała

MYŚLICIE | 2021-07-25 14:17:56 napisał(a):

że on to czyta i się tym przejmuje?

viki | 2021-07-25 14:26:32 napisał(a):

Coś tu nie gra.Za 102 mln zł prezydent chce budować spalarnię która wyprodukuje ciepłą wodę dla części mieszkań a nie chce sfinansować budowy za 60 mln wiaduktu ? A uśmiech premiera jest bezcenny bo tylko tak można oceniać obecną władzę -śmiechu warta-.

Er29 | 2021-07-25 14:31:06 napisał(a):

XD

Wróżenie z fusów | 2021-07-25 16:54:45 napisał(a):

Zauważmy ile inwestycji ma w mglistych planach MM. Wiadukt, hala sportowa na Południu, wielkie osiedle mieszkaniowe po starym szpitalu.Wspólna cecha tych pomysłów to brak terminu realizacji. Póki co mamy rozgrzebaną na lata Lubianke, poroniony pomysł na Pasternik, niszczejacy Pałacyk, cały szereg odwołanych przetargów i brudne miasto.
Najlepiej udają się konferencje prasowe z wiecznym posłem z okazji pozyskania tzw. rządowych czyli naszych wspólnych funduszy i imprezy wyjazdowe że statuetkami za zasługi dla potomności...

Mieszkanka | 2021-07-25 17:08:48 napisał(a):

Ten miejski syf na każdym kroku, to wielki wstyd. Ale nie myślcie, że to tak z oszczędności, kasa leci do "Starachowiczanki" tylko efektów brak, ale pensyjki bardzo dobre, nawet zysk wypracowany, a jak zysk, to i premie, ktoś musi sfinansować wybory za dwa lata.

Ewa | 2021-07-25 17:37:55 napisał(a):

Materek + Babicki = PiS , nie wiem czemu z tym się tak kryje? Przecież każdy widział jak składali hold Kaczyńskiemu w styczniu

Kij | 2021-07-25 17:57:23 napisał(a):

Jest takie powiedzenie, że kij ma dwa końce. Po upadku PiS-u MM może tym drugim końcem solidnie oberwac. Ciekawe do kogo się wtedy przytuli...

@Wezyr | 2021-07-25 18:37:57 napisał(a):

Cenie bardzo Pana oceny bo są zgodne z moimi. Jeśli na spalarnie. która pokryje ciepło w 20% chce zaciągnąc 100 mli kredyt a ostatnio marnuje 17 mli na jakieś fanaberie na stawie to się scyzoryk otwiera. Nie będzie żadnego kąpieliska czy plaży tak jak w Wąchocku ani wywozu zalegającego piachu i mułu, to po co marnować 17 mli. za samo koszenie i zabetonowanie północnego nabrzeża. Lepiej było te pieniądze przeznaczyć na wiadukt.

do viki | 2021-07-25 20:53:21 napisał(a):

wiadukt nie ma rady nadzorczej a spalarnia będzie miała. Czyli stołki dla kolegów będą czekały . To jest realne działanie prezydenta .

Pablo | 2021-07-26 12:36:12 napisał(a):

Nowy wiadukt nie powinien być dla miasta żadnym priorytetem. Poprzednie władze powinny go wybudowac jak kosztował normalne pieniadze, teraz za 80 mln robic inwestycje po to, zeby ludzie dojezdzajacy - w sporej grupie z sasiednich gmin - tu do pracy nie stali pare minut w korku? Niech powiat sie stara o wiadukt, nie zgadzam sie zeby budzet naszego miasta -czyli nas wszystkich-cierpial na długie lata z powodu takiej inwestycji

Do Pablo | 2021-07-26 13:33:56 napisał(a):

Nie martw się.
To są tylko takie mrzonki, żeby zaistnieć w mediach. Ci ludzie nie mają pojęcia o skali tej inwestycji i gadają co im ślina na język przyniesie. Za ich kadencji nic się w tej sprawie nie wydarzy..

Obywatelka | 2021-07-26 13:46:06 napisał(a):

Kiedy nastąpi dalszy etap budowy obwodnicy? Las w ekspresowym tęmpie wycięto i co dalej? Może warto skupić całą uwagę na tej ogromnie wyczekiwanej inwestycji przez mieszkańców TST i nie tylko. Ogrom spalin hałasy w mieście jest nie do wytrzymania. Gdzie policja drogowa? Palenie gum przez szalonych motocyklistów o 5 rano jest nie do zniesienia. Proszę uruchomić jakiekolwiek służby do uchwycenia tych niebezpiecznych wybryków.

do Pablo | 2021-07-26 16:49:09 napisał(a):

A spalarnia śmieci nie spowoduję że budżet ucierpi . Będą śmieci przywożone nie wiadomo skąd . A mieszkańcy będą spłacać kredyty.
Wiadukt jest potrzebny i to powinno być priorytetem władzy a nie spalarnia i centra komunikacyjne.

Jeśli | 2021-07-26 17:56:59 napisał(a):

dobrze kojarzę topografię terenu to w miejscu nasypu wiaduktu są postawione jakieś nowe budynki składów bydowlanych, po drugiej stronie jest kilka firm - co oni na to, a może MM , o tym nie wie.

gość | 2021-07-26 22:44:08 napisał(a):

Może Róża Thun z przystanków wesprze ta inwestycje. Starachowickie pomieszanie z poplątaniem...

Mieszkanka | 2021-07-27 08:01:07 napisał(a):

Mamić, to ten pan potrafi jak mało kto, niestety ludzie jeszcze toto łykają, ale jakby z coraz większą trudnością. Ten człowiek niszczy tkankę miejską w każdej dziedzinie, nie widzicie tego jeszcze???

A. | 2021-07-27 12:28:37 napisał(a):

To chwilowe uśmiechnięcię się do Morawieckiego Pana Materka. I jego chwilowe przybliżanie się do PiSu tylko po inwestycje. Nie zapomnijmy oczywiście że Marek Materek nie ma nic wspólnego z Polskim Krajem a z Róża Thun i wysłannictwem niemieckim.

Panie Mateuszu Morawiecki proszę się nie dać ponownie niemieckim pachołkom i Róży Thun.

Panie Mateuszu Morawiecki proszę o przesłanie kogoś Polskiego a nie z niemiecka teczką Thun-Mater.

TU JEST POLSKA MATEREK !

PANIE MATEUSZU POLSKA wstaje z Kolan proszę zaufać swojemu krajowi i swoim podopiecznym i przełożonym.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie