Prezydent Materek wyróżniony w gronie najlepszych prezydentów miast w Polsce

15260.nsmed

Po raz drugi Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek odebrał statuetkę dla jednego z 15 najlepszych prezydentów miast rankingu Newsweek’a.

- Tak naprawdę to wyróżnienie dla Was – mieszkańców. To dzięki Waszemu zaufaniu mogę realizować wszystkie zapanowanie zadania, dzięki Wam się nie poddaję, dzięki Wam zmieniamy Starachowice – napisał na swoim Facebooku prezydent. Serdecznie dziękuję wszystkim prezydentom i prezydentkom miast oraz kapitule za wszystkie głosy. Jestem zaszczycony, że mogę być prezydentem Starachowic. To wyróżnienie to również moje zobowiązanie do dalszej pracy dla mojego miasta. – dodaje.

Ranking N15 realizowany przez redakcję tygodnika „Newsweek” to plebiscyt, w którym głosy na siebie oddają sami prezydenci i prezydentki miast. Nad przebiegiem głosowania czuwa kapituła w składzie: prof. Grzegorz Gorzelak z Uniwersytetu Warszawskiego, dr Cezary Trutkowski, prezes zarządu Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, dr Andrzej Porawski, dyrektor biura Związku Miast Polskich, Dariusz Ćwiklak, zastępca redaktora naczelnego „Newsweeka”.

Od prawej: Senator Janusz Gronek, były prezydent Kołobrzegu, Krystyna Danilecka Wojewódzka prezydentka Słupska, Beata Klimek prezydentka Ostrowa Wielkopolskiego, Jacek Karnowski prezydent Sopotu, Beata Moskal Słaniewska prezydentka Świdnicy, Janusz Żmurkiewicz prezydent Świnoujścia, Krzysztof Żuk prezydent Lublina, na dole Tomasz Andrukiewicz prezydent Ełku i Marek Materek prezydent Starachowic.

Od prawej: Prezydent Sopotu Jacek Karnowski oraz Prezydent Starachowic Marek Materek.

Marek Materek - prezydent Starachowic, wybrany w 2014 roku jako najmłodszy prezydent miasta w Polsce. Wybory wygrał ponownie w 2018 roku uzyskując poparcie przeszło 84,4% głosujących. Był to drugi najlepszy wynik w Polsce spośród miast prezydenckich. Bezpartyjny. Komitet Wyborczy Wyborców Marka Materka wygrał także wybory do Rady Miejskiej w Starachowicach i Rady Powiatu Starachowickiego. W 2019 roku znalazł się w gronie 15 najlepszych prezydentów miast w Kraju w rankingu Newsweek’a. W 2021 roku zajął trzecie miejsce w rankingu najpopularniejszych prezydentów polskich miast w mediach społecznościowych, który przygotował Portal Samorządowy. Został wyróżniony Odznaką Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego.

Komunikat prasowy płatny: UM Starachowice

Baner UM

Dodane: 12.10.21 | Odsłony: 1020
Tagi:

Komentarze użytkownikówOstatnie komentarze w serwisie