Poprawa dostępności w Urzędzie Miejskim

18497.nsmed

Starachowicki Urząd Miejski dostosowuje swoją przestrzeń do obsługi osób o specjalnych potrzebach. W ramach projektu finansowanego ze środków norweskich wykonano nowe tabliczki informacyjne, postawiono specjalne plany typograficzne, a także zamontowano nakładki kierunkowe na poręcze schodów. Wszystko po to, aby dostęp do urzędowych spraw był prostszy i łatwiejszy.

Urząd Miejski w Starachowicach to przestrzeń administracji publicznej dostosowywana do obsługi osób o specjalnych potrzebach.

- W ramach projektu "Kierunek Przyszłość - Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego" finansowanego ze środków norweskich udało nam się zrealizować kolejne zadania ułatwiające załatwianie spraw urzędowych przez osoby z niepełnosprawnościami. Chcemy, by Urząd Miejski stał się miejscem dostosowanym do wszystkich mieszkańców. Na każdym kroku staramy się realizować inwestycje z myślą o osobach ze specjalnymi potrzebami. Staramy się niwelować wszelkie progi architektoniczne, a także montować ułatwienia, aby osoby załatwiające w tym budynku różne sprawy urzędowe nie miały problemów zarówno z obsługą jak i dostępem do wybranych referatów – podkreśla Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.

dost2

W Urzędzie Miejskim i Centrum Usług Społecznych zamontowano specjalne plany typograficzne z tzw. modułem multisensorycznym. Cztery tablice są wykonane z transparentnego tworzywa sztucznego.

Dodatkowo osoby odwiedzające UM będą mogły skorzystać ze specjalnych tabliczek informacyjnych dla osób niewidomych i słabowidzących. Na tabliczkach wszelkie informacje są oznaczone punktowym systemem Braille'a. 100 tabliczek zostało przymocowanych obok drzwi wejściowych do każdego z pokojów urzędowych.

dost5

Ułatwienia dla osób o specjalnych potrzebach to również nakładki kierunkowe zamontowane na poręcze schodów. 30 tabliczek ze stali nierdzewnej informuje o ilości schodów do pokonania oraz ilości pięter w budynku.

dost3

Całkowita wartość zamówienia to 29.850 złotych brutto, a realizatorem tego zadania była Fundacja Stałego Rozwoju z Nowego Sącza.

Dodane: 21.04.24 | Odsłony: 623
Tagi:

Komentarze użytkownikówOstatnie komentarze w serwisie