Pokazali swój talent.

182.th

W niedzielę 22 lutego w Miejskim Centrum Kultury odbyły się eliminacje do finału konkursu „Open Dance”. Konkurs miał charakter otwarty, zatem każdy chętny mógł wziąć w nim udział. Taka zresztą jest idea przedsięwzięcia, aby każdy kto pasjonuje się tańcem a niekoniecznie trenował go profesjonalnie, mógł zaprezentować swoje umiejętności.
Ideę imprezy zainicjował prezydent miasta Wojciech Bernatowicz. Będąc obecnym na eliminacjach sam z widowni przyglądał się występującym na scenie młodym artystom.
Do eliminacji turnieju zgłosiło się 50 osób. Głównie dzieci i młodzieży, ale wśród występujących znalazła się jedna pani w wieku 32 lat. Co prawda nie przeszła do finału, ale dostała gromkie brawa za odwagę.
Do finału, który odbędzie się 18 kwietnia w Miejskiej Hali Sportowej przy ul. Jana Pawła II dostało się 15 solistów i 9 par.

Wśród zakwalifikowanych do finału w kategorii soliści znaleźli się:
Agnieszka Białoń, Olga Dobrowolska, Dominika Wrzesiok, Natalia Śmigielska, Nela Tuchowska, Kacper Cieślik, Weronika Kaczmarska, Marcin Jagieła, Piotr Micigulski, Tomasz Kuś, Klaudia Łabędzka , Karolina Maciejczak, Ilona Karyś, Patrycja Prostak, Marta Nowak

W kategorii Duety:
Agnieszka Białoń i Kacper Michalski, Izabela Jagieła i Joanna Sobczyk, Monika Chwastek i Olga Dobrowolska, Agata Dziamka i Joanna Śliwa, Milena Chochół i Diana Lipiec, Wiktoria Ciok i Katarzyna Gęborek, Adrianna Słyk i Magdalena Bernatowicz, Piotr Micigulski i Iwona Góra, Anna Biskupska i Bartłomiej Biskupski.

Jury w składzie:
Ilona Tuźnik - naczelnik Wydziału Promocji Miasta i Sportu Urzędu Miejskiego, Tomasz Kordeusz - dyrektor Starachowickiego Centrum Kultury, Justyna Borkowska-Ciok - instruktor fitness, przy ocenianiu zawodników brało pod uwagę wiele czynników: rytmikę, ekspresję, dynamikę, technikę tańca, dobór stroju, zaangażowanie sceniczne i układy choreograficzne, które w znacznej mierze uczestnicy przygotowywali sobie sami.
Jury przyznało wspólnie, iż mimo nieprofesjonalnego charakteru eliminacji ich poziom był bardzo wysoki, mając nadzieję, że konkurs zmotywuje uczestników do systematycznej pracy i rozwijania w sobie tanecznego talentu w przyszłości. 
Trzeba zaznaczyć, że dla wielu uczestników konkurs ten był pierwszą w życiu okazją do stanięcia przed publicznością i zaprezentowania się na scenie. Na pewno wiązało się to z ogromnym stresem i tremą.

Wszyscy czekamy na finał mający się odbyć 18 kwietnia, na który został zaproszony znany w tanecznych kręgach tancerz Żora Koroliow.
Dla zwycięzców finału organizatorzy przewidzieli cenne nagrody m.in. sprzęt komputerowy.

 

Zdjęcia oraz filmy z imprezy można zobaczyć w galerii redakcji portalu.  

 

Fot. Archiwum własne

Dodane: 26.02.09 | Odsłony: 3012 | komentarze (4)

Komentarze użytkowników

Belinea | 2009-02-26 09:47:15 napisał(a):

Ciekawy konkurs, choc może powinien byc podział na grupy wiekowe :)

maolo | 2009-02-26 11:39:09 napisał(a):

Taniec to mocno przereklamowana sprawa, ale jak widać po frekwencji zainteresowanie tego typu konkursem jest. Pozostaje przyklasnąć. Pozdrawiam uczestników ;)

varatron | 2009-02-26 13:46:51 napisał(a):

całkiem nieźle. najbardziej podoba mi się wykonanie z filmiku nr. 3

boogie | 2009-02-27 14:06:47 napisał(a):

Pani od aerobiku powinna poczytac o modern jazzie w wikipedii...

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie