Po raz kolejny czujnik tlenku węgla uratował życie w Starachowicach

9404.nsmed

Starachowicka straż pożarna otrzymała wczoraj 11 stycznia br. wieczorem kolejne już zgłoszenie, tym razem od 30-letniej kobiety, którą zaalarmował czujnik tlenku węgla, wskazując bardzo wysokie stężenie czadu.

Mieszkance ulicy Jana Pawła II strażacy polecili opuścić dom. – Czujnik zaalarmował 30-letnią starachowiczankę. Wskazał bardzo wysokie stężenie tlenku węgla. W związku z tym dyżurny nakazał jej wyjść z domu. Kilka dni temu, w tym domu doszło do pożaru sadzy w kominie. Strażacy wezwani wtedy na miejsce ugasili pożar i ze względu na ewentualne niebezpieczeństwo ulatniania się tlenku węgla zostawili właścicielce czujnik czadu. Teoretycznie komin został dopuszczony po tym zdarzeniu przez kominiarza do użytku. Kobieta rozpaliła w piecu, a po jakimś czasie w czujniku włączył się alarm. Uratował on życie tej kobiecie – mówi rzecznik starachowickich strażaków Marcin Nyga. 

Czujnik pochodził z puli, którą strażakom przekazał prezydent Marek Materek. Czujniki zostały kupione w ramach programu „Starachowice bezpieczne w praktyce IV”. W czwartek około południa, czujnik załączył się też w mieszkaniu przy ulicy Leśnej. Również tam strażacy potwierdzili obecność tlenku węgla. 

Fot. KP PSP Starachowice


Reklama

Dodane: 12.01.18

Komentarze użytkowników

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie