Piotr Kędziora z drugą nagrodą, Katarzyna Zawiła z wyróżnieniem na 28 Ogólnopolskich Spotkaniach z Balladą – Iłża 2020 on-line

14039.nsmed

Tegoroczna edycja tej bardzo lubianej przez artystów imprezy, której organizatorami są Dom Kultury w Iłży oraz Powiat Radomski, Burmistrz i Rada Miejska w Iłży i Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Radomskiej, odbyła się on – line. Jury pod przewodnictwem Członka Zarządu Głównego Towarzystwa Kultury Teatralnej w Warszawie, Prezesa Grupy Literackiej „Łuczywo” Adolfa Krzemińskiego oceniło 26 prezentacji.

Drugą nagrodę w konkursie otrzymał Piotr Kędziora – bard kompozytor, autor tekstów i aranżer, instruktor Parku Kultury, który prowadzi w placówce Warsztaty Piosenki Poetyckiej. Wyróżnienie zdobyła Katarzyna Zawiła – młoda wokalistka, która w Parku Kultury pracuje pod kierunkiem instruktora Piotra Mrózka.

Piotr Kędziora na Spotkania z Balladą wysłał dwa wykonane przez siebie utwory: „Nasz lesie” ze słowami regionalnego poety z Suchedniowa Ryszarda Miernika oraz „Anioł Gaudiego” z tekstem Krzysztofa Kuczkowskiego. Muzykę do obu utworów skomponował Piotr Kędziora.

Katarzyna Zawiła to młoda wokalistka, ale już wyróżniana na ogólnopolskich konkursach i przeglądach wokalnych. W ubiegłym roku zdobyła między innymi wyróżnienie ma XIV Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej w Zakopanem. Jej instruktor Piotr Mrózek na tegoroczne Spotkania z Balladą wysłał nagrania dwóch piosenek w jej wykonaniu: „Moja cisza” oraz „Bezsennie”.

– Bardzo nas wszystkich ucieszyło, że w gronie laureatów Spotkań z Balladą jest dwie osoby ze Starachowic, dwie osoby związane z Parkiem Kultury – mówi Agnieszka Lasek – Piwarska, dyrektor Parku Kultury w Starachowicach – Gratuluję świetnych prezentacji, gratuluję uczestnikom i instruktorom. Mam nadzieję, że już niebawem będziemy mogli posłuchać na żywo nagrodzonych i wyróżnionych autorów. A póki co – zachęcam do obejrzenia ich prezentacji on-line na naszej stronie internetowej.

Komunikat prasowy: Park Kultury

Viva UbezpieczeniaReklama

Dodane: 02.12.20 | Odsłony: 858

Komentarze użytkowników

Stokrotka. | 2020-12-02 17:43:21 napisał(a):

Jestem dumna z mojego ucznia. Krótko byłam wychowawczynią. Piotrek świetnie się zapowiadał.
Moje gratulacje!

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie