Ogromny pożar magazynów z tekstyliami [zdjęcia]

7937.nsmed

Około godziny 2.50 w nocy starachowicka Straż Pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze hal magazynowych przy ul. Elaboracji pod Starachowicami. Pożar jeszcze nie został ugaszony. Na miejscu jest 28 zastępów Straży Pożarnej, 130 strażaków.

Jak informuje Marcin Nyga ze starachowickiej straży pożarnej, pożarem objęte są dwa budynki, w których składowane są artykuły tekstylne, m.in. pocięta, sprasowana odzież. 

- W obydwu budynkach zawalił się dach, a ściany się przechylają. W pierwszym z budynków o powierzchni około 3500 m.kw., w którym na wysokość czterech metrów poustawiane są sprasowane tekstylia, płonie jego część około 1000 m.kw. Resztę udało się obronić - mówi Marcin Nyga i dodaje, że drugi z magazynów objęty jest w całości pożarem.  

Na szczęście zażegnana została obawa rozprzestrzenienia się pożaru na tereny leśne. Jednak trudno określić kiedy pożar zostanie całkowicie ugaszony. 

- Na chwilę obecną strażacy gaszą pożar od zewnątrz. Zawalone dachy oraz ogromne zadymienie powodują, że póki co strażacy nie wejdą do środka magazynów - powiedział przedstawiciel strażaków. 

Fot. Starachowice998

Dodane: 16.09.16

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie