Odwołano członka Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

3874.nsmed

Zarządzeniem nr 39/2012 Prezydent Miasta Starachowice z dniem 1 lutego 2012 roku, odwołał ze składu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Starachowicach, Adama Sroczyńskiego. Na jego miejsce powołał Jolantę Lucińską. Zarządzenie podpisał Zastępca Prezydenta Miasta Starachowice Sylwester Kwiecień. 

Pan Adam Sroczyński w Komisji zasiadał cztery lata, jako przedstawiciel organizacji społecznych tj. Starachowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Starachowicach. Jest on również członkiem działającego od 28 listopada 2011 roku Stowarzyszenia Spółdzielców i Wspólnot Mieszkaniowych w Starachowicach „Nasze Miasto”. Pan Sroczyński jest także przewodniczącym Rady Osiedla „Skarpa”. Jego działalność w Komisji, nigdy nie budziła zastrzeżeń i zawsze oceniana była pozytywnie. Powstałe Stowarzyszenie mając w Komisji przedstawiciela, wiązało z tym faktem plany, dotyczące dalszej działalności.

W lokalnej prasie wiceprezydent Starachowic, Sylwester Kwiecień, decyzję swą motywował tym, iż otrzymywał informacje, że Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko Własnościowa „Wanacja” w Starachowicach, również chce mieć swojego przedstawiciela w Komisji. Dlatego też odwołał p. Sroczyńskiego, powołując na jego miejsce p. Jolantę Lucińską - przedstawicielkę SMLW „Wanacja”. Powoływanie przedstawicieli tych spółdzielni w Komisji ma być przemienne z każdym rokiem.

Dotychczas w Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Starachowicach zasiadają przedstawiciele Urzędu Miasta: Michał Salamon, Anna Kierkowska i Małgorzata Szustak. Dwóch przedstawicieli SLD: Andrzej Krukowicz i Tadeusz Klepacz. Dwóch przedstawicieli „Forum 2010”: Krzysztof Zuba i Jadwiga Maciejczak.

Zarząd Stowarzyszenia Spółdzielców i Wspólnot Mieszkaniowych na posiedzeniu zarządu wydał następujące oświadczenie:

„Zarząd Stowarzyszenia jest zaniepokojony dziwną decyzją Sylwestra Kwietnia, wiceprezydenta Starachowic, dotyczącą odwołania Adama Sroczyńskiego z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Zaskakujące jest to, że łączy się ona z odwołaniem w dniu 2 stycznia 2012 roku przedstawiciela Spółdzielni Mieszkaniowej w Starachowicach z Rady Nadzorczej Zakładu Energetyki Cieplnej, który reprezentował największych odbiorców ciepła w Starachowicach - mieszkańców bloków.

Dziwi nas fakt, że na początku działalności Stowarzyszenia zostaje odwołany jego członek, z ważnej w życiu miasta Komisji. Mamy nadzieję, że decyzja Pana Sylwestra Kwietnia nie była podyktowana głosowaniami radnych spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych na ostatniej Radzie Miasta. Mniemamy, że nie jest to przejaw niechęci do Stowarzyszenia i jego działalności, z którym /między innymi / radni konsultują swoje decyzje.

Mimo odwołania p. Adama Sroczyńskiego, kierując się zasadą dobra mieszkańców, nie zważając na zaistniałą sytuację, chętnie podejmiemy współpracę z nowym członkiem Komisji, gdyż naszym priorytetem jest wspólne dążenie do celu.

Mając na uwadze szczere intencje, uczciwość, poszanowanie zasad demokracji, rozwianie wątpliwości mieszkańców, co do słuszności podjętych decyzji, oczekujemy od wiceprezydenta miasta Sylwestra Kwietnia kolejnych zmian w Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Logika wskazuje, iż Pan Sylwester Kwiecień powinien zastosować tą samą zasadę przemienności w stosunku do pozostałych przedstawicieli zasiadających w w/w Komisji. Potwierdzeniem wiarygodności intencji wiceprezydenta będzie, gdy w Komisji zamiennie zasiadać będą przedstawiciele innych ugrupowań politycznych niż tych, które reprezentowane są dotychczas.

Zarząd Stowarzyszenia oświadcza, że mimo tej sytuacji Stowarzyszenie jest otwarte na szeroką bezkonfliktową współpracę i konsultacje z władzami naszego miasta na rzecz dobra mieszkańców.

Zarząd Stowarzyszenia
Spółdzielców i Wspólnot Mieszkaniowych
w Starachowicach
„Nasze Miasto”
z up. Zarządu podpisał
Prezes Stowarzyszenia Dariusz Grunt

Nadesłane

Dodane: 08.02.12 | komentarze (46)

Komentarze użytkowników

jarek | 2012-02-08 08:09:11 napisał(a):

zuba w tej komisji to kpina z obywateli miasta, on swoje problemy niech rozwiaze,

SSM | 2012-02-08 08:26:39 napisał(a):

Leśne dzidki niech dadzą sobie spokój.

xxx | 2012-02-08 08:55:38 napisał(a):

a czemu nie dobrze ,że sa inicjatywy społeczne wiecej takich organizacji w mieście A kto jest większoscia mieszkanców w mieście dziadki i emeryci. Pełen szacun dla dziadków

......... | 2012-02-08 10:08:09 napisał(a):

popieram jarka kpina zuba w komisji

EDI | 2012-02-08 14:03:23 napisał(a):

Ważne chociaż że spółdzielcy nie zacietrzewiają się w sobie tylko mimo wszystko chcą rozmawiać i współpracować z innymi, w SLD lub PiS to byłoby nie do pomyślenia

ufo | 2012-02-08 17:06:34 napisał(a):

Chorągiewki, jak wiatr zawieje tak gadają i głosują.

pan oficer | 2012-02-08 17:17:48 napisał(a):

To dopiero jest wzorcowy społecznik.Przygotowania do emerytury z dietą?Ostatnie wybory coś panu nie wyszły...

dziunia | 2012-02-08 17:42:06 napisał(a):

A po grzyba sa osoby z parii politycznej w tej komisji? Powinna ona skaldac sie ze specjalistow, a nie z lapanki

Poza tym kiedy bedzie odwolany niejaki Wojciech B?

Te miasto to jest jedna wielka kpina! czas zabrac swoje podatki stad do innego miasta!

OBECNY | 2012-02-08 17:43:10 napisał(a):

O, co tu chodzi w takiej komisji powinni byc ludzie z odpowiednimim kwalifikacjami psycholodzy terapeuci ludzie po resocjalizacji a nie wybrani przez kogoś politycy którz żerują na kasie podatników.Cała ta komisja to następny twór niepotrzebny do niczego a pbciążający kieszenie podatników.

xxxx | 2012-02-08 17:51:49 napisał(a):

Tak sie składa ,ze odwołany Pan Sroczyński z tej całej komisji był najaktywniej działajacym członkiem, miał ukonczone kursy. Wśród pracowników UM po cichu sie mówi ,ze odwołano zaangazowanego człowiek.Takie samo zdanie maja osoby z organizacji pozarzadowych wspólpracujących z komisją.

MALAGA | 2012-02-08 18:14:48 napisał(a):

Oto demokracja w wydaniu S.K. odwołuje się osobę kompetentną ,a powołuje osobę z układu i w Serwisie Informacyjnym przedstawia nielogiczne uzasadnienie,że co rok będzie inna osoba.To w takim układzie ESELDOWCOW należy zamienić na przedstawicieli z PiS ,a przedstawicieli FORUM na przedstawicieli PO.Ciekawe czy tak postąpi ?

'do dziunia | 2012-02-08 19:00:13 napisał(a):

gdyby młodzi sie przemeldowali do miejscowości gdzie są zatrudnieni, to może wtedy wójt wystarczyłby w Starachowicach.W moim otoczeniu jest wiele takich osób.

Oj spóldzielcy | 2012-02-08 20:18:03 napisał(a):

Niezbędna jest taka komisja 2x w tygodniu w Małyszynie..Nie tylko taka.

w tej | 2012-02-08 20:22:46 napisał(a):

komisji to sami specjaliści,z SLD,Forum-ale przękręty,koń jaki każdy widzi

ka | 2012-02-08 20:57:40 napisał(a):

W normalnym kraju za taką zmasowaną krytykę w mediach,internecie i w rozmowach sąsiedzkich wiceprezydent , który nie był wybrany przez społeczeństwo nie pełnił by tej funkcji.U nas totalna krytyka tego pana ,a on kręci lody z uśmiechem na ustach.

popapraniec | 2012-02-08 21:22:52 napisał(a):

Wydaje się, że S Kwiecień zachowuje się jak tonący, który brzytwy się chwyta. Przecież początek końca się zaczął. Ja wójt Wam to mówię.

mieszkanka | 2012-02-08 23:00:33 napisał(a):

Bardzo madrze napisali dziadkowie do Sylwestra Kwietnia. Ciekawe co Pan Kwiecień zrobi zachowa twarz czy sie skompromituje. Faktycznie dziadki maja racje logika nakazuje dalsze zmiany. Z SLD I Forum na PIS i PO a za rok na dwrót. Smiejcie zie z dziadków ale oni maja chuba szczere intencje. A mało tego co niektórzy zarzadcy wspólnot przeplataja uszami bo sie boja ,ze dziadki zaczna szkolic zarzady. Jedna taka pani z z żółtka która zarzadza wspólnotami ma takiego stacha

pamiętamy Was | 2012-02-08 23:19:00 napisał(a):

starzy towarzysze i emerytowani milicjanci dziś na bocznym torze?

SSIWM | 2012-02-08 23:38:04 napisał(a):

"pamietamy Was" - zapraszamy do działania. Zastepuj emerytów liczymy na to bardzo, aby młodzi przychodzili do stowarzysznia.My niedługo pomrzemy masz sznase sie wykazac. U nas nie zagladamy czy jestes czerwony czy zielony. Spory polityczne przy ziółkach ,a to co zrobimy na starosc dla sie bie to zrobiymy i dla ciebie dzieci i wnuków. Była czas towarzyszy i nie tylko ale karzdy z nas cos robił i mamy jakies doświadczenie . Szukamy młodych aby pokazali jak sie robi po nowemu a my podzielimy sie swoimi opiniami i radą. Tak wiec "Pamietamy Was" zapraszamy

MATKA STARACHOWICZANKA | 2012-02-09 06:43:07 napisał(a):

DO SSIWM macie Szanowni Pństwo racje.Bardzo dobrze się stało,że powołaliście takie Stowarzyszenie.Ludzie rozsądni ,którzy klepią starachowicką biedę,a ich dzieci nie mogą dostać pracy i zmuszeni są wyjeżdżać z rodzinnego miasta/bo praca to jest jak piszą na forum wyłącznie dla Petrusów,Pocheciów i innej maści pseudodziałaczy/ liczą na Waszą dalekoidącą pomoc w różnych dziedzinach życia. Mam nadzieję,że nie będzie to słomiany zapał i nie zawiedziecie nas.Powinniście zainteresować się nie tylko mieszkańcami bloków ale całego miasta.Nie przejmujcie się ,że chcą Was skompromitować.Ta SZAJKA z Radomskiej ma policzone dni-wierzcie mi.Trzeba powiedzieć w nadchodzących wyborach prezydenckich STOP Kwietniom ,Nowaczkom i jeszcze innym przefarbowanym karierowiczom,którzy będą wyrastać jak MUCHOMORY po deszczu.POMÓŻCIE NAM.

tak tak | 2012-02-09 07:05:07 napisał(a):

weźmy zec, dwie panie bernatowicz, pani pocheć w ostatnich dniach przyjęta i dziadkowe dzieci z ostatnich dwóch lat

pamiętamy Was | 2012-02-09 07:19:20 napisał(a):

znamy Wasze "osiągnięcia" i Wasze "demoktatyczne doświadczenie". Uwierzcie, że drugi raz nie wchodzi się do tej samej rzeki. Chyba że nudno tak siedzieć na ławce przed blokiem.

do "pamiętamy Was" | 2012-02-09 07:27:23 napisał(a):

Jakie ławki. Przecież skutecznie je Spółódzielnia zlikwidowała przenosząc je na działaczów działki warzywne.

rozsądny | 2012-02-09 07:28:11 napisał(a):

Popieram matkę starachowiczankę też jestem za Stowarzyszeniem . Dobrze,że spółdzielcy tej dużej spółdzielni z Wojska Polskiego przyłączyli się do Stowarzyszenia bo na nich można liczyć. S.K. bredzi o jakimś systemie zamiennym.Czy ma mieszkańców za wariató,kto w to uwierzy?

kolorowy | 2012-02-09 12:35:54 napisał(a):

Znam jednego radnego RM i aż się boję pomyśleć, co by się stało, gdybym tak porzucił moją działalność i wygrał na przykład konkurs w jakiejś jednostce gminnej. Toż to byłby skandal dopiero! Zaraz byłbym posądzony o to, że mój Bogu ducha winny sąsiad z bloku od 20 lat, obecnie radny - załatwił mi robotę po kolesiowemu!!
UWAGA SĄSIEDZI, KOLEDZY I KOLEŻANKI, PRZYJACIELE, KREWNI, ZNAJOMI Z PRACY, ZE SZKOŁY, Z PODWÓRKA - RADNYCH, KIEROWNIKÓW, PREZESÓW JEDNOSTEK GMINNYCH, POSŁÓW I DYREKTORÓW - PORZUĆCIE SWOJĄ PRACĘ!! PODEJRZENIE O KOLESIOSTWO JEST W TYM MIEŚCIE ŚCIGANE!

mieszkaniec | 2012-02-09 12:57:32 napisał(a):

do Pana Kolorowy mysle ,ze Pan przesadza. Ma Pan tez racje że ta podejrzliowśc jest pzresadna ale prosze zwazyc ,ze sie ona wzieła z pewnych posunięc personalnych. Ludzie nie sa głupi i dobrze wszystko obserwuja a w naszym miescie ludzie sie znaja i wiedża co sie dzieje. Jezeli wszystko było by w granicach normy to mysle ,ze ludzie nie mieli by takiego zdania. Prosze zwazyc ,ze po jednej aferze kryminalnej pojawia sie druga a krag osób jest ten sam. I co sie dzieje zamiast otrząsnoc sie z tej sytuacji jakas wstrzemięźliwosć to co sie dzieje . dalej pazernośc i kolesiostwo. Tak wiec niech sie Pan nie dziwi ,ze nawet w normalnym przypadku jeżeli ktos zostanie przyjety w normalny sposóba bedzie zwiazany pzrez powizanie rodzinne kolezeńskie sasiedzkie to ludzie to skomentuja tak jak Pan pisze. I nie zaprzeczy pan ,ze to jest wynik ostatnich rzadów przez kilka lat. Bedzie Pan pewnie zwolennikiem tezy ,ze wszedzie tak jets ,a ja powiem czemu nie ma byc inaczej normalnie. Dlatego smiem twierdzic ,ze mimo kolejnej afery ludzie z kregu władzy którzy zakorzenili sie chyba oszaleli w madrosci na władze i im sie wydaje ,ze ma tak byc bo tak było. A ja powiem nie. I mysle i mam nadzieje ,ze powstajace ruchy społeczne też mówia ,ze nie. Fajnie ze powstaja stowarzyszenia i nie tylko satrych dziadków tam tez sa madrzy ludzie ale i młodzych . Teraz powstaje stowarzyszenie JES i zakładja je młodzi ludzie którzy chca zmienic wizerunek miasta które jak by nie powiedziec bo spotkałem sie z wieloma wypowiedziami ,ze jak na studiach ludzie mówia ze ze Starachowic to odrazu mówi sie o korupcji.
Tak wiec Prosze Pana niech Pan podziekuje władzy

Podsłuchiwacz | 2012-02-09 13:59:02 napisał(a):

A ja słyszałem,że Sylwuś szykuje sobie grunt w spółdzielni Wanacja na prezesa bo wie że stary w marcu idzie na emeryture.Na prezydenta wiadomo nie ma żadnych szans.

LOLO | 2012-02-09 14:03:09 napisał(a):

Do podsłuchiwacza-
Ty a może oni chcą zamienić się miejscami. To ci dopiero heca.Czy ktoś coś o tym wie.

i to | 2012-02-09 14:56:56 napisał(a):

może być odrobina prawdy
z prostej zależności
przew. rady nadzorczej spół.Wanacja,to bliski współ. P.v-ce prezydenta ,gdy ten był przew.zw.metalowcy w star/man i razem kierowali związkiem. Trzecim muszkieterem jest p.Pet....Ręka rękę myje i popiera

STARACHOWICZQANKA | 2012-02-09 16:27:36 napisał(a):

TO tylko patrzeć jak ZEC wprowadzi podwyżkę ceny ciepła.Jeśli POCHECIA żona została zatrudniona w tej firmie.To jest zgroza.CZY NA TĄ BANDE NIEMA SILNYCH.jAK SIĘ TEN RADNY CZUJE- GDZIE JEGO AMBICJA.

leo | 2012-02-09 16:31:48 napisał(a):

Ten cwaniaczek to działa wyłącznie pod publiczkę.Wystarczy go posłuchać i wyciągniesz wnioski.

wyborca | 2012-02-09 16:33:50 napisał(a):

Te informacje o niektórych radnych paraliżują tych, którzy ich wybrali.Że też ludzie się nie wstydzą, dbają tylko o swoje interesy. Tacy powinni mieć udziału we władzach, dożywotni oczywiście.

kolorowy | 2012-02-09 18:12:04 napisał(a):

Dziękuje niniejszym serdecznie obecnej władzy za obecny stan naszej miejskiej sceny politycznej i nie tylko.

Masakra | 2012-02-09 19:36:39 napisał(a):

Ledwo uchowali się niektórzy po 2003 roku,portki mieli pełne i do dzisiaj nie za bardzo się czuja, a oni chcą rządzić,do końca...Małyszyn proszę zabierz ich tam jest ich dom.

do podsłuchiwacz | 2012-02-09 20:56:43 napisał(a):

Chyba nie doceniasz vice, on będzie startował w wyborach na 100%. Wygłosi nie jedno płomienne przemówienie, na wielu podświetlanych przystankach będą Jego plakaty wyborcze. Są ludzie, którzy mają bardzo dobre mniemanie o sobie, tacy nigdy nie rezygnują. Maja też swój elektorat, wiernych, oddanych towarzyszy. Hasło wyborcze:"Towarzysze, pomożecie? Pomożemy!!!"

urzędnik | 2012-02-09 21:05:50 napisał(a):

Musi kandydować! Przecież zrezygnował z mandatu radnego, żeby zostać vice! Radnym nie jest i nie będzie do końca kadencji tej rady!!!!!!! Więc co, zniknie?

uzależniony | 2012-02-09 21:23:01 napisał(a):

Stanowczo wypraszam sobie, żebym musiał chodzić na komisję, w której zasiadają sami partyjni działacze. Nie chcę aby ludzie -spece od partii namawiali mnie do leczenia i straszyli sądem. Ja chcę aby o moim alkoholiżmie rozmawiali fachowcy. Jak zapragnę spotkać polityków czy spółdzielców pójdę na wiec lub zebranie. Dosyć tej farsy!!! Szkoda wielka, nikt nie będzie ze mnie robil wariata, człowieka chorego, sami się ogarnijcie, bo nie za siebie się wstydzę tylko za tych co układają takie komisje i jeszcze im za to płacą!!!

Adam | 2012-02-09 22:15:18 napisał(a):

A może warto odwołać wszyskich?
Bo ja sobie nie przypominam, bym słyszał o jakimś sukcesie szanownej "KOMISJI"

tst | 2012-02-09 22:18:22 napisał(a):

właśnie, co oni robią?? lub co chcą robić?

ALKOHOLIK | 2012-02-10 06:28:21 napisał(a):

Jak możecie krytykować członków GMINNEJ KOMISJI ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH W STARACHOWICACH..Państwo:K.Z. i J.M.z FORUM,dwaj panowie A.K. i T.K.z SLD to ludzie z ogromną praktyką,znający się na trunkach.Im nikt nie dorówna.Im nie potrzebne szkolenie bo oni mogliby szkolić. Napewno w krótkim czasie wyedukują nową panią członek bo podobno jest bardzo pojętna.Ich żaden PIJAK nie oszuka.Pan Prezydent zna doskonale ich możliwości i wie co robi.To jest naprawde PIERWSZ LIGA-drugich takich FACHOWCÓW nie ma w województwie.Z nich młodzież śmiało może brać przykład.

jarek | 2012-02-10 06:45:10 napisał(a):

@alkoholik, chyba antyprzyklad

xxx | 2012-02-10 10:27:22 napisał(a):

jeśli to są fachowcy znajacy problem od podszewki np.trzeżwi alkoholicy to o co to halo prezydent może **********

biedzik | 2012-02-10 17:08:12 napisał(a):

po co komu ta komisja. przecież żadnego problemu alkoholowego nie rozwiązała nawet wśród swoich. pieniądze wyrzucone w błoto.
zamiast tego złożyc komisję z największych alkoholików w mieście. ich wysiłek umysłowy na temat: jak zdobyc gorzałę - powaliłby nie jeden umysł.

lufka | 2012-02-10 18:02:07 napisał(a):

Domagamy się aby obietnice Prezydenta w sprawie przemienności w GMINNEJ KOMISJI weszly w życie na najbliższej Sesji R.M.Czyli PO i Pis za FORUM i SLD.

urzędnik | 2012-02-10 18:25:04 napisał(a):

Zmiany w tej komisji dokonuje prezydenta zarządzeniem. Nie musi czekać do sesji.

literat | 2012-02-10 20:21:58 napisał(a):

Nie wierzcie mu on blefuje , żadnej przemienności nie zrobi bo w komisji musi być miejsce dla towarzyszy ,a organizacje społeczne to ma w głębokim poważaniu.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie