Od poniedziałku dojazd od Rynku na „Dolne” przez Szlakowisko

18529.nsmed

Na pięć miesięcy drogowcy zamykają odcinek ulicy Piłsudskiego, od gazowni do przebudowywanego ronda w ramach inwestycji związanej z budową wiaduktu w Starachowicach. Dojazd od wschodniej strony miasta na Dolne Starachowice zostanie poprowadzony ulicą Na Szlakowisku. Dojazd do ulic Borkowskiego i Pileckiego, gdzie zlokalizowane jest m.in. Starostwo Powiatowe czy przychodnia VITA pozostają bez zmian. 

Zamknięcie odcinka ul. Piłsudskiego dotyczy wszystkich pojazdów, także autobusów komunikacji miejskiej. Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Starachowicach – Dział Komunikacji Miejskiej informuje, że od dnia 29 kwietnia 2024r. (poniedziałek) w związku z zamknięciem skrzyżowania ul. Piłsudskiego z ul. Hutniczą nastąpi zmiana w kursowaniu linii nr 0, 1, 2. Objazd w obu kierunkach poprowadzony zostanie ulicą J. Kaczyńskiej – Na Szlakowisku.

Na czas objazdu na ul. Na Szlakowisku przy przychodni VITA w kierunku ul. Piłsudskiego ustawiony zostanie tymczasowy przystanek.

• Obowiązują wszystkie przystanki na trasie przejazdu.

• Przystanki nr 27,37,38 wyłączone z ruchu dla linii nr 0, 1, 2.

Na czym będą polegały prace na zamkniętym odcinku ul. Piłsudskiego? 

Zakres dokumentacji projektowej oprócz szeregu prac związanych z budową samego wiaduktu zakłada również kompleksową realizację wlotów rozbudowywanego ronda u zbiegu ulic Radomskiej – Piłsudskiego  - Hutniczej. Przewiduje też rozbudowę ul. Piłsudskiego (wlot ronda turbinowego) na długości 128,5m. W zakres prac wchodzi m.in: kompleksowa przebudowa infrastruktury sieci podziemnych i nadziemnych, wykonanie nowej nawierzchni jezdni, budowa ścieżki rowerowej na długości 219 metrów oraz chodnika, przebudowę zjazdów na posesje, a także skrzyżowanie z drogą dojazdową do budynku archiwum starostwa i nowego przebiegu ulicy Hutniczej. Nie przewiduje się ingerencji w zieleń, będą natomiast drobne korekty nasadzeń na skarpie od strony północnej. Zamknięcie ulicy Piłsudskiego jest konieczne ze względu na wykonanie tych prac, ale również wykonanie prac przy rondzie im. Popiełuszki tj. drugiej połowy ronda – odpowiada na pytania Redakcji Starachowice-NET.pl rzeczniczka Starostwa Powiatowego Anna Ciesielska. 

Dodane: 28.04.24 | Odsłony: 2493 | komentarze (2)
Tagi:

Komentarze użytkowników

Kkk | 2024-04-28 19:54:32 napisał(a):

Niby pisze że zamykają ulice a na przystanek pisze informacja że od 1 maja będzie zmiana organizacji ruchu autobusów miejskich trochę dziwne niby zamknięcie od poniedziałku a tu pisze innaczej.

Polonista | 2024-04-30 06:28:32 napisał(a):

Nie pisze, tylko: JEST NAPISANE

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie