Od nowego roku Oddział Zakaźny będzie miał nową siedzibę [VIDEO]

10141.nsmed

Do końca roku Oddział Chorób Zakaźnych starachowickiego szpitala zostanie przeniesiony do budynku nowego szpitala. Przetarg wygrała firma z Radomia Korporacja Budowlana Darco, 27 czerwca umowa została podpisana i dzisiaj ruszając prace.

Inwestycja polega na przebudowie pomieszczeń na I piętrze w budynku C na potrzeby utworzenia (przeniesienia) Oddziału Chorób Zakaźnych. Jest to przeniesienie oddziału z dotychczasowego budynku do nowej lokalizacji w kompleksie głównym szpitala spełniającej wymagania aktualnie obowiązujących przepisów. 

Zakres rzeczowy inwestycji obejmuje przebudowę pomieszczeń na I piętrze w budynku C o powierzchni 499,35 [m2] w branżach architektonicznej, instalacyjnej tj. wodno-kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania, ciepła wentylacyjnego, klimatyzacji i wentylacji, gazów medycznych oraz elektrycznej i okablowania strukturalnego, teleinformatycznej i sygnalizacji pożaru.

W ramach inwestycji powstanie stacja oczyszczania ścieków z oddziału z wykorzystaniem innowacyjnej technologii oczyszczania ścieków promieniami UV. Stację dezynfekcji ścieków surowych za pośrednictwem lamp UV zaprojektowano w piwnicy, będzie ona dezynfekowała ścieki przed wprowadzeniem ich do kanalizacji. W skład oddziału będą wchodzić trzy izolatki oraz siedem dwuosobowych sal chorych. Projektowany oddział zakaźny połączony będzie komunikacją wewnętrzną po obu końcach korytarza z komunikacją ogólną szpitala i wyposażony we wszystkie niezbędne instalacje w tym pełną klimatyzację wszystkich pomieszczeń.

Oddział zostanie wyposażony zgodnie z przepisami w urządzenia umożliwiające kontakt pacjenta z odwiedzającym (wideofon, interkom). Sale chorych będą maksymalnie dwuosobowe.     

                      Reklama

Planowany koszt inwestycji: 3 867 468,49 zł.

• 80% - dofinansowanie

• 19% - wkład własny Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej

• 1% - wkład Powiatu Starachowickiego

O bieżącej sytuacji w starachowickim szpitalu mówiła dzisiaj podczas konferencji prasowej starosta starachowicki Danuta Krępa. Więcej w materiale video:

Dodane: 11.07.18 | komentarze (1)

Komentarze użytkowników

viki | 2018-07-12 10:26:32 napisał(a):

Szanowne panie przestańcie się już kompromitować bo zaczyna to być żenujące!!!!

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie