Obwodnice zostaną połączone

18718.nsmed

Obwodnicę Wąchocka buduje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, natomiast północno-zachodnią obwodnicę Starachowic Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich. Na chwilę obecną trasy nie łączą się, co za cztery lata ma się zmienić.

Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach ogłosił w piątek 5 lipca zamówienie publiczne i szuka firmy, która zaprojektuje i wybuduje odcinek DW 744 od końca budowanej obwodnicy Starachowic w ciągu drogi wojewódzkiej do budowanej obwodnicy Wąchocka na DK 42.

Firmy chętne złożyć ofertę mają czas do 9 sierpnia na przygotowanie dokumentów. Jeśli uda się wyłonić wykonawcę będzie miał on blisko 4 lata na wykonanie dokumentacji, otrzymanie niezbędnych zgód oraz samą budowę. Łącznik będzie drogą jednojezdniową o długości około 1,5 kilometra. 

Zakres zamówienia obejmuje w szczególności opracowanie dokumentacji projektowej w ramach: Programu Funkcjonalno-Użytkowego (PFU) wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) oraz wszelkich innych decyzji administracyjnych, uzgodnień i opinii niezbędnych dla zrealizowania zadania inwestycyjnego. Wykonanie robót budowlanych wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą w oparciu o dokumentację projektową oraz zapewnieniem nadzoru przyrodniczego w zakresie wynikającym ze szczególnych przepisów oraz decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach przedsięwzięcia, w razie konieczności zabezpieczenie i przeniesienie zabytków małej architektury, zapewnienia nadzoru archeologicznego i przeprowadzenia ratowniczych badań archeologicznych. 

- Dzięki dofinansowaniu z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych powstanie łącznik pomiędzy budowanymi właśnie dwiema obwodnicami: Wąchocka i północno zachodnią Starachowic. Którędy mniej więcej będzie przebiegać można zobaczyć na załączonej mapie. Zamiast wyrysowanego dużego węzła powstanie rondo. To kolejna inwestycja, która poprawi skomunikowanie naszego miasta z siecią innych dróg – napisał w mediach społecznościowych prezydent miasta Marek Materek.

Obwodnica Wąchocka - zaawansowanie procentowe robót budowlanych wynosi 52,39 % [dane za dk42obwodnicawachocka.pl]. Północno-zachodnia obwodnica Starachowic ma zostać oddana do użytku pod koniec sierpnia 2024 r. 

Fot. FB Marek Materek 

Dodane: 06.07.24 | Odsłony: 2217 | komentarze (7)
Tagi:

Komentarze użytkowników

Łącznik | 2024-07-06 13:19:01 napisał(a):

Co ma M.Materek do tej drogi ??? Powinien zająć się zapuszczonym i zachwaszczonym miastem zamiast przypisywać sobie nie swoje sztuczne sukcesy ...

smref | 2024-07-06 15:37:00 napisał(a):

bedzie mozna szybciej dojechać do Skarżyska aby sie wódki napić z sąsiedem ! szkoda tylko ze ten sąsiad z Ostrowca musi jeszcze długo poczekac !

Sukces | 2024-07-06 15:56:45 napisał(a):

Nasze drogi się spotkały

Senior | 2024-07-07 06:53:20 napisał(a):

To trochę jeszcze w Wąchocku się pomęczą.

krychu274 | 2024-07-07 11:49:30 napisał(a):

Kto co by nie zrobił jak i gdzie to i tak jest źle, a może to społeczeństwo trzeba wymienić a nie rządy?

Majk | 2024-07-08 12:53:48 napisał(a):

czy wie ktoś, kiedy zniknie Wahadło przed Wąchockiem?

$ | 2024-07-09 13:35:06 napisał(a):

łącznik obwodnic powstanie najwcześniej w 2030 r.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie