O remont pozostałej części ulicy Topolowej pytają mieszkańcy

15263.nsmed

Pod koniec września 2021 r. Urząd Miejski informował o mikroinwestycji wykonanej w części ulicy Topolowej w Starachowicach. Remont odcinka jezdni wraz z poboczami kosztował ponad 45 tysięcy zł.

O remont pozostałej części ulicy zapytał w imieniu mieszkańców przewodniczący Rady Miejskiej radny Michał Walendzik. 

„W związku z remontem krótkiego odcinka ulicy Topolowej w imieniu mieszkańców zawracam się o wymianę nawierzchni na głównym odcinku tej drogi, który stanowi jedną z dróg dojazdowych na teren osiedla Las. Jest to relatywnie niewielka powierzchnia w porównaniu z innymi ulicami, która wymaga nowej jezdni. Proszę o uwzględnienie tego zadania przy projektowaniu na najbliższy rok.” - Czytamy w piśmie radnego Walendzika do włodarza miasta.  

W Biuletynie Informacji Publicznej zamieszczona została odpowiedzieć prezydenta miasta Marka Materka. 

„Niezbędne środki na wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej wraz z wymianą krawężników wymienionej ulicy kształtują się na poziomie 250 tysięcy złotych.

Niewątpliwie w obrębie osiedla „Las” poza ul. Topolową, kapitalnego remontu a wręcz przebudowy wymagają również ul. Iglasta, ul. Akacjowa, ul. Jaśminowa oraz ul. Modrzewiowa. Wszystkie one posiadają starą nawierzchnię asfaltową, kiepską podbudowę i w dużej mierze źle funkcjonujące odwodnienie. Bolączką tej części miasta jest ogólnospławna kanalizacja, które nie jest zdolna przejąć w trakcie opadów atmosferycznych, gromadzące się miejscami wody powierzchniowe.

Nie kwestionując zasadności Pana wnioski, chciałbym, aby przed przystąpieniem do remontu ul. Topolowej, dokonać rozdziału kanalizacji sanitarnej i deszczowej w obrębie ulic: Iglasta, Topolowa, Akacjowa i Partyzantów. Jestem przekonany, że zamierzenie to zrealizowane zostanie w niedalekiej przyszłości.” - Odpisał prezydent Materek. 

RemondisReklama

Dodane: 13.10.21 | Odsłony: 507 | komentarze (2)

Komentarze użytkowników

gość | 2021-10-13 10:12:45 napisał(a):

Ad calendas graecas ...

mieszkaniec | 2021-10-13 16:51:10 napisał(a):

bez przesady wymienione uliczki nie są takie złe. Jest tam mały ruch samochodów. Są ulice które wymagają remontu w pierwszej kolejności np Iglasta. A ul Sztolnia żużel. Partyzantów brak burzówki. To nie potrzebne wydatki na te ulice jeszcze moga poczekać.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie