Jest uchwała Zarządu Powiatu w Starachowicach w sprawie zatwierdzenia konkursu na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach. Dokument został przyjęty 12 maja 2026 roku. Zgodnie z uchwałą zatwierdzono wynik konkursu przeprowadzonego 30 kwietnia 2026 roku. Nowym dyrektorem szkoły został Mariusz Majewski.
Jak wynika z uzasadnienia do uchwały, konkurs został ogłoszony na mocy decyzji Zarządu Powiatu z 24 marca 2026 roku, a komisję konkursową powołano 13 kwietnia.
W wyniku przeprowadzonego postępowania wyłoniono kandydata na stanowisko dyrektora szkoły – Mariusza Majewskiego.
Zmiana na stanowisku oznacza zakończenie wieloletniej pracy Grażyny Małeckiej, która przez lata była związana ze szkołą „na Maja”. Swoją zawodową drogę rozpoczęła w 1993 roku w Szkole Podstawowej nr 5 w Starachowicach, gdzie uczyła matematyki. Po kilku latach przeniosła się do Technikum nr 2. W 2003 roku objęła funkcję dyrektora Zespołu Szkół Licealnych, a po połączeniu placówek w 2006 roku stanęła na czele utworzonego wtedy Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach.
– Te 30 lat to wyjątkowo piękny czas – mówi Grażyna Małecka. Jak dodaje, po zakończeniu pracy zawodowej zamierza poświęcić więcej czasu swoim pasjom i planom, na które wcześniej brakowało czasu. – Kocham podróże, kocham piesze wędrówki, kocham las, przyrodę i myślę, że znajdę dla uporządkowania moich zbiorów domowych czas, żeby posegregować to, co należy uporządkować – dodaje.
Nowy dyrektor szkoły, Mariusz Majewski, pochodzi ze Starachowic. Jest absolwentem Szkoły Podstawowej nr 9, II Liceum Ogólnokształcącego oraz Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach, gdzie studiował historię. Swoje kwalifikacje poszerzał także na studiach podyplomowych związanych z geografią oraz zarządzaniem w oświacie. W latach 2006–2020 kierował Zespołem Szkół Zawodowych nr 3 przy ulicy Szkolnej, natomiast od początku 2023 roku pełnił funkcję kierownika Referatu Edukacji, Kultury i Sportu w Urzędzie Miejskim w Starachowicach.
– Oczywiście bardzo cieszę się z wygranej i nowego wyzwania zawodowego. Tym bardziej, że poprzeczka została ustawiona bardzo wysoko. To szkoła z wielkimi osiągnięciami, jedna z najlepszych w województwie, osiągająca bardzo dobre wyniki dydaktyczne. Przede mną duże wyzwanie, ale wierzę, że mu podołam – mówi Mariusz Majewski.
Dodane: 18.05.26 | Odsłony: 2642 | komentarze (13)@Dziwne | 2026-05-18 16:20:29 napisał(a):
Jak mawia klasyk
"Takie są Starachowice" ????
Ja | 2026-05-18 17:16:40 napisał(a):
... Mówcie co chcecie ale Pan Majewski ma ogromne doświadczenie. Pamiętam że jako nauczyciel był zawsze wymagający i oceniał uczciwie. 20 lat temu nie było łatwo pracować z młodzieżą a jednak dawał radę. Na dyrektora się nadaje jak najbardziej. Życzę Panu Majewskiemu powodzenia i pozdrawiam.
Mieszkaniec | 2026-05-18 17:43:57 napisał(a):
To dobry uczciwy dyrektor. Nie polityk .
No cóż, | 2026-05-18 18:51:03 napisał(a):
Nowi starzy znajomi i ktoś się dziwi,że wykształcona młodzież zwija się z tego grajdoła i nie dotyczy to tylko tego nominata.
do : no cóż | 2026-05-18 19:16:03 napisał(a):
Tu chodzi o zasady. O wyborze pracownika Urzędu decyduje ten sam Urząd. Nie udawajmy, że odbył się jakiś konkurs...Zresztą wielu pracowników |Urzędu zostało tam przyniesionych w teczce jako spadochroniarze, bez żadnych konkursów.. Taka "przejrzysta " polityka
Tst | 2026-05-18 22:21:16 napisał(a):
Z jednym trzeba się zgodzić. Pan Mariusz ma bardzo wysoko zawieszoną poprzeczkę przez Panią dyrektor Małecką. Bardzo dużo zrobili dla szkoły ze śp. dyrektorem Ryszardem Ludwińskim i obecnym zespołem kierowniczym oraz gronem pedagogicznym. Trzeba było lub być uczniem "Na Maja" żeby poczuć klimat tej szkoły. Ale stworzyli go nie tylko uczniowie ale właśnie także dyrekcja i grono. PANI Grażyna,Pan Ryszard,wcześniej Pan Tomasz,Pani Jadwiga,Pan Jan,Pan Zdzisław i Ci obecni to pedagogodzy z krwi i kości,którzy oddani byli i są swej pracy. Dlatego Pan Mariusz ma wysoko zawieszoną poprzeczkę ale już w ZSZ nr 3 dał się poznać jako znakomity nauczyciel i dyrektor więc o przyszłość "maja" jako absolwent jestem spokojny. PANI DYREKTOR GRAŻYNO MAŁAECKA DZIĘKUJĘ I GRATULUJĘ TAK UDANYCH I OWOCNYCH LAT W ZSZ NR 2. PANI,ŚP PAN RYSZARD,PAN JERZY,PAN GRZEGORZ,PAN PIOTR,PAN ZBIGNIEW,PANI ALICJA,PAN ZDZISŁAW,PANI JADWIGA już zawsze będziecie legendą "maja". Ale tych legend jest więcej,nie sposób ich wszystkich wymienić...
Re:Dziwne | 2026-05-19 10:13:37 napisał(a):
To samo od razu pomyślałam...
obserwator | 2026-05-19 12:04:28 napisał(a):
ten konkurs to wielka ściema,czysta polityka
do obserwator | 2026-05-20 08:13:40 napisał(a):
Majewski jest pracownikiem Urzędu a Materek i Babicki to Komitet MM . Czego nie rozumiecie ???
nauczyciel | 2026-05-20 09:56:09 napisał(a):
Ale żeby był potulny, to trzeba było go najpierw przeczołgać w ZSZ nr 3 kiedy bronił szkoły i na koniec pozbawić funkcji dyrektora. Standart w wykonaniu prezydenta.
trolololo | 2026-05-20 12:32:27 napisał(a):
Zwolnienie etatu czy ucieczka z tonącego statku ?
do trolo | 2026-05-20 20:43:58 napisał(a):
Czy ostatnio skarbiczka też zwolniła etat?
nie są. rozejrzyj się wokół: tak, wszystko...
w starachowicach to zalatuje wschodnim stylem...
skoro teraz potrzebują parasole, to czemu nie...
do do dagmara: naprawdę myślisz że...
baranka to niech strzeli ten co myśli...
Dziwne | 2026-05-18 16:15:47 napisał(a):
Kierownik referatu nw Urzędzie namaszczony przez Materka nagle zapragnął byś dyrektorem szkoły..Najbardziej śmieszy ten "konkurs" gdzie o wyniku decydował jego przełożony ...