Medale dla Dragona

9831.nsmed

Autor: Leszek Kowalski, UM Starachowice

Adrian Gunia i Filip Zawłocki zdobyli złote medale kickbokserskich Mistrzostw Polski. W Legnicy na podium stanęły jeszcze Alicja Siebyła i Wiktoria Kania.

- Mistrzostwa Polski w Kickboxingu Legnica 2018 za nami. Dwa złota oraz dwa srebra na sześciu startujących. Kolejny sukces naszych Smoków – tak w telegraficznym skrócie podsumował występ swoich podopiecznych Marek Jasiński po kolejnych zawodach mistrzowskich.

Zawodnicy starachowickiego Dragona tym razem wystąpili na Mistrzostwach Polski w formule low kick. Turniej mistrzowski odbył się w Legnicy.

Złote medale na Dolnym Śląsku wywalczyli nasi juniorzy starsi. W kategorii do 86 kg zwycięstwo odniósł Filip Zawłocki, a w rywalizacji do 60 kg najlepszy był Adrian Gunia. Gratulacje dla naszych zdolnych zawodników!

W finale swojej kategorii Zawłocki pokonał Dawida Charę z Tarnobrzega. Natomiast Adrian Gunia w pojedynku o złoto pokonał Jakuba Tymińskiego z Hunter Gym Bydgoszcz.

Stopień niżej na legnickim podium ustawiły się z kolei nasze panie. W kategorii juniorek młodszej do finału awansowały Wiktoria Kania (kategoria do 60 kg) oraz Alicja Siebyła (kategoria do 48 kg). Obie zawodniczki Dragona swoje finałowe walki niestety przegrał i do Starachowic powróciły ze srebrnym medalem.

Bilans starachowickiej rywalizacji na ringu w Legnicy to cztery medale wywalczone przez naszych reprezentantów. Na Dolnym Śląsku barwy Dragona reprezentowała szóstka kickbokserów.

Tym razem bez medalu powrócili ci, którzy w tym roku zdobywali już krążki z różnych kruszców. Niestety w weekend zabrakło miejsca na podium dla Kazimierza Pery oraz Karola Mamerskiego. „Kaziu” został sklasyfikowany na szóstej pozycji w seniorskiej kategorii powyżej 91 kg. Mamerski był również szósty w kategorii juniorów starszych (do 67 kg).

W rywalizacji drużynowej najlepszy okazał się Uczniowski Klub Sportowy Armia Polkowice. Kickbokserzy z Polkowic zdobyli 8 medali, w tym cztery złote krążki.

Dodane: 24.04.18 | Odsłony: 623