Kolejny medal Mistrzostw Polski dla Tatiany Pluty

9609.nsmed

Tatiana Pluta zdobyła brązowy medal bokserskich Mistrzostw Polski juniorek. Zawodniczka Staru 1926 Starachowice stanęła na podium podczas turnieju rozgrywanego w Grudziądzu.

Tegoroczne Mistrzostwa Polski w boksie kobiet w kategorii seniorek i juniorek rozgrywane były w Grudziądzu. Ziemia kujawsko-pomorska była gospodarzem sportowej rywalizacji najlepszych pięściarek w naszym kraju. W gronie zawodniczek walczących o tytuły najlepszych w swoich kategoriach nie zabrakło reprezentantki Staru Starachowice.

Trzy walki Pluty

W Grudziądzu o medale walczyła Tatiana Pluta, która od kilku lat zdobywa trofea najważniejszych imprez mistrzowskich. Podopieczna Pawła Pożogi rywalizowała w juniorskiej kategorii do 48 kg, gdzie zgłoszonych zostało 11 zawodniczek.

Tak duża liczba pięściarek sprawiła, że walka o tytuł mistrzowski rozpoczęła się od 1/8 finału. W tej fazie rozegrano trzy pojedynki, a w jednym z nich swoją walkę stoczyła starachowiczanka.

Tatiana Pluta zmierzyła się w zawodniczką UKS Boxing Sokółka Natalią Wysocką.

Pierwszy pojedynek zakończony został w pierwszej rundzie przez poddanie mojej rywalki – wspomina reprezentantka Staru 1926, która po tym zwycięstwie awansowała do najlepszej ósemki.

W ćwierćfinale rywalką Pluty była Daria Wejman z klubu Magic Boxing Brzesko. Również ten pojedynek zakończył się zwycięstwem naszej zawodniczki.

- Kolejna walka skończyła się równie szybko jak pierwsza. W pierwszej rundzie po liczeniu mojej przeciwniczki sędzia przerwał walkę – dodaje Tatiana.

Przegrała z mistrzynią

Po tym zwycięstwie reprezentantka Staru 1926 Starachowice awansowała do strefy medalowej i zapewniła sobie co najmniej brązowy medal Mistrzostw Polski. W półfinale Pluta walczyła jednak o awans do finałowego starcia. Rywalką naszej zawodniczki była Wiktoria Łabuś, która podobnie jak Tatiana rywalizację o medale rozpoczęła od pojedynku 1/8 finału.

Zawodniczka z Dąbrowy Górniczej i nasza reprezentantka stoczyły interesujący pojedynek półfinałowy, w którym o zwycięstwie zadecydowały punkty.

- W trakcie trzeciego, bardzo zaciętego pojedynku niestety uległam na punkty 3-2 zawodniczce z Dąbrowy Górniczej. Mimo wszystko wróciłam do domu z brązowym Medalem Mistrzostw Polski. Dziękuje wszystkim, którzy trzymali za mnie kciuki i wspierali mnie podczas zawodów – oceniła swój występ Tatiana.

W finale kategorii wagowej do 48 kg złoto wywalczyła Łabuś. „Pogromczyni” Pluty wygrała w decydującej walce z Magdaleną Kempą z Bydgoszczy.

Nasza reprezentantka dołożyła do swojej kolekcji medalowej kolejny krążek. Brązowy medal Mistrzostw Polski to wielki powód do dumy i potwierdzenie faktu, że Tatiana Pluta należy do czołowych zawodniczek w swojej kategorii. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy starachowiczanki.

Autor: Leszek Kowalski, UM Starachowice

Dodane: 27.02.18 | Odsłony: 682 | komentarze (1)