Kolejne potrącenie na pasach

10640.nsmed

W środę 7 listopada br. po godz. 16.20 doszło do kolejnego już w tym jesiennym sezonie potrącenia pieszego na pasach. Na skrzyżowaniu ulic Moniuszki i 6-go Września w Starachowicach został potrącony 76-letni mężczyzna.

- 76-letni starachowiczanin był już praktycznie na końcu przejścia dla pieszych. Przechodził z lewej strony na prawą mówili policji świadkowie zdarzenia. Od strony ulicy Miodowej w kierunku Rataj Peugeotem jechała 27-letnia kobieta, mieszkanka Stąporkowa. Kobieta potrąciła starszego pana, który z urazem głowy i ręki został zabrany do szpitala. Oboje byli trzeźwi. Kierującej zatrzymano prawo jazdy – informuje naczelnik Wydziału Prewencji. podinsp. Aleksy Hamera z KPP w Starachowicach.

Fot. FB Starachowice998 

Dodane: 08.11.18 | komentarze (7)

Komentarze użytkowników

V | 2018-11-08 10:16:50 napisał(a):

Może by tak zamiast kolejnej siłowni i innych dupereli mieszkańcy z budżetu obywatelskiego zrobili porządne (np. ledowe) oświetlenie przejść dla pieszych i ich najbliższej okolicy.
Po za tym jak ktoś jest ubrany na ciemno to wieczorem naprawdę czasem można go zauważyć w ostatniej chwili.

mieszkaniec | 2018-11-08 13:11:28 napisał(a):

moze jeszcze mieszkancy w ramach budzetu obywatelskiego mają sobie sami bloki socjalne wybudować?? nie za dużo tego?? a Materek co będzie robił w tym czasie? na fejsa wrzucał wizualizacje? niech sie zajmie bezpieczenstwem bo kase za to bierze chyba nie?

Mieszkanka | 2018-11-08 14:52:18 napisał(a):

Dokładnie. Zamiast robić koncerciki i baseniki wypadałoby najpierw zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców.

V | 2018-11-08 19:36:17 napisał(a):

A korona z głowy by spadła jakby sami bardziej zadbali?

Mieszkanka | 2018-11-09 07:18:20 napisał(a):

Dodatkowe oświetlenie jak najbardziej by się przydało, ale niech każdy na poczatek zadba sam o siebie, nawet mały pdblask umieszczony w widocznym miejscu dużo daje.
Kierowca nie jest sową i nie widzi w nocy, a pieszy z odblaskiem na ubraniu naprawde jest już zauważalny, nawet w mniej oświetlony miejscu.
Tak jak jest obowiazek noszenia odblasköw w terenie nie zabudowanym, powinno to obowiązywać i w mieście.

do Mieszkanka | 2018-11-09 08:06:06 napisał(a):

Skoro kierowca "nie jest sową" czyli nie potrafi jeździć po zmroku to niech w ogóle nie jeździ. W artykule jest wyraźnie napisane, że pieszy był już praktycznie na końcu przejścia dla pieszych a ta go potrąciła. Uważam, że każdy kierowca co roku powinien mieć robione badania kontrolne: refleks, słuch i wzrok. Swoją drogą nie jest ujmą na honorze noszenie odblasku, ja noszę.

mieszkanka Południa | 2018-11-09 09:14:25 napisał(a):

Ulica 6-go Września, rejon skrzyżowania z ulicą Żytnią, przejście dla pieszych tonie w ciemnościach, kierowca wyjeżdżający z Żytniej w prawo od razu jest na pasach, nie ma szans zobaczyć cokolwiek, zwłaszcza, że lampa świecąca kilkanaście metrów dalej tworzy jeszcze bardziej intensywną czarną dziurę na przejściu! Ja się pytam, gdzie ta wspaniała modernizacja oświetlenia, na którą już dawno podobno rozstrzygnięto przetarg i pozyskano jakieś, mam nadzieję, że nie wirtualne pieniądze??? Oświetlenie przejść dla pieszych w Starachowicach urąga wszystkim normom jakie powinny mieć zastosowanie !

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie