Kolejna inwestycja drogowa zakończona, tym razem na os. Łazy

15087.nsmed

Dobiegała końca przebudowa gruntowego odcinka ul. Łazy za Kościołem Parafii Matki Bożej Częstochowskiej, koszt inwestycji to blisko 300 tys. zł. W planach są dalsze przedsięwzięcia drogowe na tym osiedlu.

Koniec problemów z brodzeniem w błocie po deszczu i tumanów kurzu unoszących się za każdym przejeżdżającym autem. Gruntowy odcinek ul. Łazy za Kościołem Parafii Matki Bożej Częstochowskiej już ma nową, utwardzoną nawierzchnię.

- Jest to drugi odcinek ul. Łazy, który mam przyjemność przekazywać do użytku mieszkańców – mówi Prezydent Miasta Marek Materek - W pierwszej kadencji, dzięki zaangażowaniu jednego z mieszkańców, pana Leszka Wojtona, który ufundował przygotowanie dokumentacji, wykonany został pierwszy etap tej inwestycji. Przebudowa dotyczyła jezdni, chodnika i zjazdów do posesji. Natomiast w pobliżu parafii na osiedlu Łazy wykonane zostały miejsca postojowe, a także ponad 200 metrowy kanał deszczowy. Dziś drugi odcinek gruntownej nawierzchni przeszedł metamorfozę. Dziękuję wykonawcy za sprawną realizację prac, mieszkańcom za cierpliwość oraz radnym Rady Miejskiej za współpracę i zabezpieczenie w budżecie funduszy na ten cel.

Wykonawcą prac była wyłoniona w przetargu firma DROGBUD. W ramach przedsięwzięcia zrealizowano kolejny, ponad 200 metrowy odcinek ulicy z kostki betonowej, chodnik, odwodnienie liniowe oraz dowieszono oprawy oświetleniowe typu LED.

W planach, jak informuje prezydent, są dalsze przedsięwzięcia inwestycyjne obejmujące osiedle Łazy.

- Gmina zleciła opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej budowy ulic: Rubinowej, Diamentowej i Bursztynowej. Dodatkowo pracownicy Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji przygotowują projekt budowy kanalizacji na odcinku ulicy Łazy, który pozostał nam jeszcze do wykonania.

Baner UM

Komunikat prasowy płatny: UM Starachowice

Dodane: 26.08.21 | Odsłony: 981
Tagi:

Komentarze użytkownikówOstatnie komentarze w serwisie