Klasa dwujęzyczna rusza w Starachowicach

14936.nsmed

26 uczniów od września rozpocznie naukę w klasie dwujęzycznej uruchamianej w Szkole Podstawowej nr 11 im. mjr Jana Piwnika "Ponurego" w Starachowicach. – Naszym celem jest wzbogacanie oferty edukacyjnej starachowickich placówek oświatowych. Uruchamiana klasa dwujęzyczna to jeden z etapów tego procesu. Uczniom gratuluję pozytywnie zakończonej rekrutacji i życzę powodzenia – mówi Prezydent Miasta Marek Materek.

O przyjęcie do klasy dwujęzycznej, jak poinformowała dyrekcja szkoły, ubiegały się 43 osoby, pozytywnie test językowy zdało 33 uczniów, ostatecznie cały proces rekrutacji zakończyło 26 osób, w tym 10 spoza SP nr 11. Kto dokładnie znalazł się w tej grupie osób, już wiadomo bowiem o godz. 13.00 na drzwiach do szkoły wywieszono listy z ostatecznymi wynikami zakończonej rekrutacji.

- Będziemy chcieli, aby takich klas dwujęzycznych w naszych szkołach było więcej. Proces ten rozpoczyna Szkoła Podstawowa nr 11, która będzie takim okrętem flagowym na mapie starachowickich placówek oświatowych – mówi Prezydent Miasta Marek Materek. - Będzie to „Eko Szkoła”, którą będziemy współfinansowali m.in. z Funduszy Norweskich, ale także będziemy starali się pozyskiwać środki i dofinansowania z innych źródeł po to, aby stanowiła wzór dla innych.

- Serdecznie dziękuję dyrekcji i pracownikom szkoły, bo uruchomienie szkoły dwujęzycznej wymaga dużo pracy i samozaparcia. Panu kierownikowi Włodzimierzowi Jedynakowi dziękuję, za to, że tak sprawnie w Urzędzie Miejskim udało nam się to zorganizować. Uczniom gratuluję - mówi Aneta Nasternak Zastępca Prezydenta Mkiasta -  Tak jak wspomniał pan prezydent, będziemy rozwijać naszą ofertę edukacyjną w starachowickich placówkach oświatowych. W przypadku klasy dwujęzycznej wybór Szkoły Podstawowej nr 11 nie jest przypadkowy. W tym roku osiągnięcia naszych uczniów z egzaminu z języka angielskiego plasują tę szkołę na drugim miejscu pośród placówek oświatowych w naszym mieście. I tego wyniku, również gratuluję. Bardzo się cieszę, że ta klasa rusza od września, ze swej strony dołożymy wszelkich starań, aby ta nauka była jak najbardziej przyjemna, skuteczna i efektywna.

Nauczanie dwujęzyczne polega na nauczaniu wybranych przedmiotów zarówno w języku polskim i w języku obcym nowożytnym, w SP nr 11 jest to język angielski. W tworzonej klasie w dwóch językach prowadzona będzie nauka takich przedmiotów jak historia i informatyka, dodatkowo zwiększona zostanie liczba godzin nauki języka angielskiego z 3 do 5 godzin tygodniowo.

- Uruchomienie klasy dwujęzycznej, dla nas, grona pedagogicznego to spełnienie marzeń ale i ogromne wyzwanie – mówi dyrektor SP nr 11 Krzysztof Rokita. – Nie ukrywam obaw, ale bardzo się cieszymy, że ta klasa powstała. Planujemy cały szereg zajęć dodatkowych, w tym lekcje języka angielskiego, które mają rozwijać umiejętność nawiązania kontaktu z osobami, które na co dzień władają językiem angielskim. Planujemy w tym celu także spotkania z rodzimymi użytkownikami języka angielskiego. Mamy taką ambicję, aby przynajmniej raz w miesiącu takie spotkanie się odbyło. Na koniec sierpnia planujemy spotkać się z uczniami klasy dwujęzycznej i zorganizować warsztaty integracyjne.

Uruchamiana klasa dwujęzyczna to nie jedyna zmiana w starachowickiej oświacie zaplanowana na nowy rok szkolny. Kolejna dotyczy Szkoły Podstawowej nr 2, gdzie od września zaplanowano uruchomienie klasy dla dzieci ze spektrum autyzmu, pierwszej, która będzie nauczać metodą behawioralną.

Baner UM

Komunikat prasowy płatny: UM Starachowice

Dodane: 08.07.21 | Odsłony: 1195
Tagi:

Komentarze użytkownikówOstatnie komentarze w serwisie