Jest dofinansowanie na budowę wiaduktu w Starachowicach Zachodnich. Potrzeba drugie tyle

15718.nsmed

Wiadukt w Starachowicach Zachodnich ma przebiegać między dwoma budynkami widocznymi na zdjęciu poniżej. Szacunkowa wartość tej inwestycji, podczas składania wniosku o dofinansowanie z Rządowego Programu Fundusz Rozwoju Dróg, w sierpniu 2021 r. określona została na 55 milionów zł. Szacunków dokonano na podstawie wskaźników z przełomu czerwca i lipca 2021 r. 

„Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg. 30 milionów złotych dla powiatu starachowickiego na budowę wiaduktu w Starachowicach Zachodnich” - kartkę z takim napisem trzymała podczas dzisiejszej konferencji przewodnicząca klubu PiS w Radzie Powiatu Danuta Krępa. W spotkaniu z dziennikarzami towarzyszyli jej radna Agnieszka Kuś oraz przewodniczący Rady Gminy w Mircu Jan Zawisza. 

- Gdybyśmy dzisiaj zapytali mieszkańców Starachowic o najważniejszą inwestycję, każdy by odpowiedział, że wiadukt. Jest to inwestycja bardzo kosztowana. Samorządów nie stać by było wyłożyć tak ogromne środki, ale jest dobry klimat, ponieważ rząd PiS poprzez różne programy dofinansowuje gminy i powiaty. Budowa wiaduktu, to będzie największa inwestycja jaka powstanie w powiecie starachowickim. Następny krok, po uzyskaniu dofinansowania, będzie należał do samorządu gminnego i powiatowego. Myślę, że samorządy staną na wysokości zadania i zrobią wszystko, aby ta inwestycja powstała - powiedziała radna Rady Powiatu Danuta Krępa. 

- Mam nadzieję, że te nasze marzenia o wiadukcie będą szybko zrealizowane. To jest najbardziej oczekiwana inwestycja. Wiadukt miałby połączyć ulicę Radomską z drogą krajową nr 42. Rząd PiS dotrzymuje słowa, wsłuchuje się w głosy Polaków. Te liczne programy są odpowiedzią na głosy Polaków, mieszkańców. (...) Inwestycje, które są w kolejnym planie i na które będą przeznaczone środki z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w 2022 roku, które otrzyma gmina Starachowice to: 

- Rozbudowa skrzyżowania ulicy Moniuszki z Nowowiejską i 6-go Września - 2,8 mln zł. 

- Remont ulic: Słoneczna, Śląska, Duboisa - 3,6 mln zł. 

- Remont ulicy Mickiewicza - 2,1 mln zł. 

- Są to ogromne środki. Chciałabym podziękować rządowi PiS, wojewodzie Zbigniewowi Koniuszowi, posłowi Krzysztofowi Lipcowi, który wspiera wszelkie działania, które mogą ulepszyć życie mieszkańcom. Chciałam zaapelować do prezydenta Marka Materka, aby nie przypisywał sobie wszystkich sukcesów, bo nie on za nimi stoi. Inwestycje, które są obecnie realizowane w mieście, w znacznej części są finansowane ze środków rządowych i to na pewno nie jest wyłącznie zasługa pana prezydenta Marka Materka, a chciałabym żeby się skupił na tym, jak te inwestycje są realizowane, a możemy naocznie zauważyć obserwując realizację inwestycji, że jest to jedna wielka porażka - powiedziała radna Agnieszka Kuś.  

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu Jan Zawisza mówił o środkach finansowanych jakie prawdopodobnie mają spłynąć do gminy Mirzec, a z których między innymi 1,5 miliona złotych ma zostać przeznaczone na inwestycję w infrastrukturę drogową na terenie Krupów-Trębowiec.

Prezydent miasta Marek Materek skomentował informację w mediach społecznościowych. 

„Mamy To! 30 mln zł dofinansowania z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na budowę wiaduktu w Starachowicach Dolnych. W samorządzie i polityce najważniejsza jest skuteczność. Współpraca zawsze wszystkim się opłaca. Serdecznie dziękuję za wsparcie dla Starachowic” - napisał w mediach społecznościowych prezydent miasta Marek Materek. 

Jak już wcześniej informowaliśmy, gmina Starachowice ma zabezpieczone 10 milionów złotych w Wieloletniej Prognozie Finansowej na wsparcie powiatu w budowie przejścia nad torami w Starachowicach Zachodnich. 

Wiadukt w Starachowicach Zachodnich

ARCHIWUM ARTYKUŁÓW [kliknij]

RemondisReklama 

Dodane: 16.02.22 | Odsłony: 3385 | komentarze (27)
Tagi:

Komentarze użytkowników

Er35 | 2022-02-16 13:30:07 napisał(a):

XD.....

Starachowiczanin.pl | 2022-02-16 14:07:14 napisał(a):

Jak to się połączy z powstającym już dworcem autobusowym star.zachodnie to będzie elegancko.

Ryszard | 2022-02-16 14:10:06 napisał(a):

Ale my sie juz poznalismy na tych waszych pisowskich manipulacjach.. zabieracie samorzadom kase, tworzycie z niej fundusze centralne, po to zeby samorzady nie mogly same wydawac srodkow jak chca, tylko zeby kasa szła do "swoich" i zebyscie mogli robic te konferencje i mowic jaki to pis dobry, pan poseł cudowny, wojewoda tez swoj chłop.. obłuda, niszczyciele kraju, nie stoicie za zadnymi sukcesami, kraj popada w ruine, gospodarka istnienie tylko dzieki taniej pracy, na swiecie ten kraj juz nie ma znaczenia, efekty ponad 20 lat transformacji zostaly przejedzone i zmarnotrawione przez pis

Do Ryszard | 2022-02-16 14:27:52 napisał(a):

Ale rozgryzłeś system . Dlugo nad tym myślałeś? Hahaha

TST | 2022-02-16 14:29:12 napisał(a):

Takie rozdawanie "pieniędzy" na kartonach przerabialiśmy już przed wyborami. Pisowska ściema...

Rafał Nowak | 2022-02-16 16:09:16 napisał(a):

Niech powiat buduje wiadukt a gmina Starachowice "zrobi" oswietlenie..

A co z budową obwodnicy północno zachodniej Starachowic - koperty z ofertami zostały otworzone w grudniu i jakoś o podpisanej umowie nie słychać??
https://starachowice.eu/dla-mieszkanca/7305-obwodnice-chce-wybudowac-az-siedem-firm

Wezyr | 2022-02-16 16:29:10 napisał(a):

Środki dla województwa świętokrzyskiego są już przyznane‼To152,2 mln zł dofinansowania. Powiat Starachowicki otrzyma blisko 1/3 tych środków.
44 miliony 700 tysięcy złotych!

Segura | 2022-02-16 16:58:41 napisał(a):

Materek się śmieje. Zwolnił Krępę, a ta mu niesie 30 milionów.
Przekabacił emeryta z Pis-u na swoją stronę, a pieniążki wciąż płyną.
Zakpił sobie z prezesa Kaczyńskiego jak przyjechał na mszę do Starachowic, mówiąc, że przyniesie bezdomnego kota pod kościół.
Szydzi z Lipca, że dostał mniej głosów w wyborach do sejmu niż jego ojciec.
A pieniądze PiS daje. Dziwny jest ten świat.
Poseł Lipiec pojechał bronić Ukrainy, a w tym czasie Materek podbierze mu członków,
których przez 20 lat prezesowania niewielu zgromadził. Taki z niego obrotny działacz. Ale dobrze organizuje mszę raz w roku, i to wystarczy.
A Materek, który nie tak dawno mówił, że wszystko zawdzięcza Kaczyńskiemu, teraz zmienił front i podziękował bezosobowo. Być może ma plan, żeby się "usamodzielnić". Najpierw pozakłada swoje komitety w całym województwie, i chyba liczy, że wygra w sejmiku, a wtedy tatko zostanie wojewodą ... .
Dlatego trzeba osłabić PiS, przeciągając jego członków na swoja stronę.
Zobaczymy co na to odpowie były ministrant i jednocześnie czołowy "strateg" wyznaczony do obrony Ukrainy.

wiadukt widmo | 2022-02-16 17:16:21 napisał(a):

Konferencje, obietnice,deklaracje. Kiedy wreszcie to towarzystwo zabierze się za konkretna budowę , bo to zaczyna wyglądać na kpinę z mieszkańców. Obok tej trójcy ze zdjęcia powinien stanąć Sasin z napisem "70 milionów wyrzuconych w błoto " ... PiS na śmietnik historii !!!

Do wezyra | 2022-02-16 18:19:28 napisał(a):

Myślę, że Poseł Lipiec robi to wszystko przede wszystkim dla Starachowic tzn dla nas mieszkańców, a nie dla prezydenta. Szkoda tylko, że tyle przykrości dostaje. Ja dziękuję Panu posłowi, chociaż tyle mogę.

STS | 2022-02-16 18:41:44 napisał(a):

Skoro potrzebne pieniądze na wiadukt to najwyższy czas aby materek wycofał się z tych idiotycznych pomysłów marnowania pieniędzy na parking piętrowy i 10 wypożyczalni na 100 rowerów.

wiadukt palcem na wodzie... | 2022-02-16 18:45:24 napisał(a):

a Inkubator Myśli Społecznej na wyciągnięcie ręki za jedyne 12 mln zł i nieograniczony poklask fanów i liderów wśród fanów.

Wezyr | 2022-02-16 18:49:43 napisał(a):

@Segura
Materek seryjnie upokarza posła Lipca.
Dziwię się, że on to znosi i udaje że deszcz pada :)

Materek prawdopodobnie buduje struktury Hołownii. Już raz budował i pompował koła dla Platformy i wszyscy wiemy jak to się skończyło.
Materek moim zdaniem potrzebuję pomocy i dziwne, że najbliżsi tego nie widzą,i nie chcą mu pomóc.

Ps Wojewodę wskazuje Premier

Wezyr | 2022-02-16 18:51:31 napisał(a):

@do wezyr
Fajnie ,że Poseł coś robi dla Starachowic.
Lepiej późno niż wcale :)

Do Do wezyr | 2022-02-16 21:28:35 napisał(a):

Poseł to niech spada na śmietnik historii.
Nie potrafię wymienić jednej dobrej rzeczy, którą zrobił dla Starachowic.

Do Wezyr | 2022-02-16 22:09:01 napisał(a):

Ja nie wyolbrzymiałbym zasług posła w tej materii. Po prostu udało mu się przeciągnąć wojewodę na swoją stronę, być może punktem przełomowym w powstaniu dobrej relacji było utworzenie szpitala covidowego w Starachowicach, i nie zdziwiłbym się gdyby pomysłodawcą takiego rozwiązania był poseł. Pamiętam jak mówił, że powinniśmy czuć się wyróżnieni,
nie biorąc zupełnie pod uwagę faktu, że utrudniło to mieszkańcom dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej. Być może taka propozycja wyciągnęła z kłopotów wojewodę, bo naturalnym
miejscem do stworzenia takiej placówki były Kielce, gdzie jest kilka szpitali.
Później zaczęły płynąć większe pieniądze do Starachowic. Drugą sprawą jest sentyment prezesa Kaczyńskiego do naszego miasta, wzmacniany coroczną mszą.
Wcześniej wojewodą była A. Wojtyszek i to ona przekazywała środki, i być może to było przyczyną konfliktu z Lipcem.
Obecnie Lipiec dzięki dobrym kontaktom z wojewodą i przychylnością dla niego ze strony Prezesa, "załatwia" więcej środków, ale nie jest to jakaś gigantyczna praca z jego strony. Poza tym, w dużej części, to MY płacimy ten rachunek, bo odbywa się on kosztem naszego zdrowia. Słyszałem opowieści, że nie wszyscy dożyli wożenia ich do innych szpitali.
Ciekawie zachowuje się Materek. Wcześniej na różnych uroczystościach stał obok pani Wojtyszek, a obecnie stoi przy Lipcu. Tu nie ma sentymentów. Ten kto więcej daje, ten jest lepszy.
I jeszcze jedna sprawa: Materek dostaje pieniądze i co z nimi robi?
Inwestycje na które wydano miliony zostały mniej lub bardziej spartolone albo są problemy z ich dokończeniem.
Wymiana oświetlenia, park, targowica bez zadaszenia, skarpa przy wiadukcie, Konstytucji 3 Maja, blok przy Kościelnej, plac obok dworca wschodniego itd.

Wezyr | 2022-02-16 22:36:41 napisał(a):

Wojewoda to człowiek posła Lipca.
Będąc obiektywnym muszę przyznać ,że Poseł wykonuje ostatnimi czasy dobrą robotę dla Powiatu Starachowickiego. Pieniądze płyną do nas szerokim strumieniem. Dziś też, blisko 30% środków dla całego województwa trafi do powiatu starachowickiego.

A Materek dziś znowu się popisał wstawiając wymowny scrine. Przypadek? Nie sądzę.
To kolejny cios w Lipca i PiS. Mam nadzieję ,że na Nowogrodzkiej są informowani na bieżąco o postępowaniu Materka. Materek przypomni sobie o dobrych relacjach jak kolejne zawiadomienia na jego działania do prokuratury wpłyną a to tylko kwestia czasu i on dobrze o tym wie.

Wszystkie inwestycje wykonane przez Materka są źle przygotowane i wykonane.

senior | 2022-02-16 22:50:13 napisał(a):

Ludzie do czego doprowadziły te rządy. To drugi kaczyzm" w wydaniu lokalnym . Pokłócenie poróżnienie. Wyścigi kto lepszy. Jacy byli poprzedni prezydenci mieli opozycje, ale takiego cyrku nie było. Jak trzeba było to sie dogadywali działali wspólnie. Przykład wiaduktu Starachowice wschodnie. A teraz jeden człowiek zamieszał w głowach ludziom. Zamiast sie cieszyć wspólnie ,że są pozyskane pieniądze to napierdzielanka. Opozycja ma prawo pytać krytykować, ale to nie znaczy ,aby wszczynać wojny. Tylko na rade powiatu rzucić pały i niech sie leją. Po to chyba Olech został radnym, aby sowim muskularnym ciałem rozbijał szranki przeciwników .Przepraszam za tą aluzje Pana Olecha wybitnego sportowca. Co sie dzieje w tym mieście Jedni leża krzyżem w kościele, a drugi * "warto byc uczciwym.

wodz do senior | 2022-02-17 08:52:46 napisał(a):

Chyba coś zabrali z SBeckiej emeryturki i dlatego rządy niedobre.Patrz na swoich idoli jak się zachowują sprzedawczyki POLSKI.

do powyżej | 2022-02-17 09:39:08 napisał(a):

O twardy elektorat satrapy Kaczyńskiego.

Do wódz | 2022-02-17 09:49:55 napisał(a):

Nie bój się, sbckie emerytury sądy przywracają, ale wkrótce będą zabierać pisowskim reżimowym kacapom

wodz do do | 2022-02-17 10:13:56 napisał(a):

Czekaj tatka latka.Kaczor wykolegował rudych nie raz i dwa załatwi pachołków brukselki kolejny raz.Tobie Do Jacek Placek dawał rady i jak widać nie pomaga.

ło matko | 2022-02-17 11:21:45 napisał(a):

Materka wiadukt przerasta mentalnie... ile to wiaderek piasku!!!

Mania nas | 2022-02-17 19:58:51 napisał(a):

Czym się podniecacie?gdzie obwodnica,bloki socjalne,droga na Tychów,to miądla od 7 lat! wszystko kant pisiorow.a w lutym ,lipiec i korowód z sejmu wycieczki na upadline.

król julian | 2022-02-18 06:47:55 napisał(a):

a rowerem miejskim będzie można po nim jeździć?

Krecik | 2022-02-18 13:54:03 napisał(a):

A ten nowy piękny wiadukt to będzie miał oświetlenie czy nie? Bo nic o tym nie piszą ... :(

XD | 2022-02-18 16:28:50 napisał(a):

A czy na tym pięknym wiadukcie będzie hodnik?...

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie