Jeśli będzie wiadukt w Starachowicach Zachodnich, będą wyburzenia

15971.nsmed

Zarząd Dróg Powiatowych w Starachowicach posiada kompletny projekt budowlany i zezwolenie na realizację inwestycji drogowej polegającej na wykonaniu przejścia drogowego nad linią kolejową w ciągu ulicy Radomskiej w Starachowicach, a jak Portal Starachowice-Net.pl informował już wcześniej powiat starachowicki na czele ze starostą Piotrem Ambroszczykiem czyni starania w kwestii pozyskania zewnętrznego finansowania. 

Wiadukt w Starachowicach Zachodnich ma przebiegać między dwoma budynkami widocznymi na zdjęciu poniżej. Jeśli dojedzie do budowy, będą wyburzenia.  

- W ramach planowanej inwestycji, zgodnie z wydanym zezwoleniem na realizację inwestycji i zatwierdzonym projektem budowlanym przewidziane są rozbiórki budynków. Wyburzenia konieczne są w związku ze zmianą układu drogowego i dojazdów do wiaduktu. Do rozbiórki przewidziane są : budynek mieszkalny przy ul. Hutnicza 13. Jest to budynek komunalny, którego właścicielem jest gmina Starachowice,  zgodnie z ustaleniami  gmina zapewnia lokale zastępcze dla lokatorów obecnie zamieszkałych w budynku. Przewidziane jest również wyburzenie: 8 budynków gospodarczych i handlowych, 12 garaży blaszano-murowanych. Wszystkie obiekty do wyburzenia są usytuowane na nieruchomościach, których właścicielem jest gmina Starachowice i Powiat Starachowicki - odpowiada na pytania portalu Starachowice-Net.pl dyrektor ZDP Andrzej Klimczak. 

Organizacja ruchu 

- Wjazd na wiadukt będzie rozpoczynał się od strony ul. Radomskiej – istniejące rondo ( Radomska-Piłsudskiego), które będzie przesunięte osią w kierunku zachodnim, natomiast wyjazd będzie po drugiej stronie linii kolejowej nr 25,  po stronie wschodniej budynku handlowego BricoMarche, zjazd z wiaduktu będzie w formie „ślimaka” w śladzie ulicy Kanałowej - wyjaśnia dyrektor Klimczak. 

Zamknięty przejazd kolejowy 

Prowadzone są rozmowy m.in. z PKP S.A. w sprawie udziału w realizacji i pozyskaniu dodatkowych środków finansowych. W przypadku współfinansowania inwestycji przez PKP, istniejący przejazd drogowo-kolejowy po wybudowaniu wiaduktu zostałby zamknięty i zlikwidowany. Jest to warunek stawiany przez PKP.

- Zamknięcie i likwidacja przejazdu dotyczy ruchu samochodowego i pieszego. Aktualnie Gmina Starachowice posiada dokumentację oraz pozwolenie na budowę kładki dla pieszych w miejscu istniejącego przejazdu. Zgodnie z informacjami z Urzędu Miasta w najbliższych latach gmina będzie aplikować o środki na budowę kładki - mówi dyrektor ZDP Andrzej Klimczak i podkreśla, iż rozwiązania techniczne przyjęte przy planowanym wiadukcie zapewniają pełną obsługę komunikacyjną dla pieszych i rowerzystów przez wiadukt, gdzie wykonane będą chodniki i ścieżka rowerowa.

RemondisReklama

Na mapie zaznaczone na czerwono obiekty do wyburzenia:

Wiadukt w Starachowicach Zachodnich ma przebiegać między dwoma budynkami widocznymi na zdjęciu:

Dodane: 28.04.22 | Odsłony: 4203 | komentarze (16)
Tagi:

Komentarze użytkowników

Czele | 2022-04-28 08:21:03 napisał(a):

Na czele z Ambroszczykiem będzie wiadukt dla żab na Wygodzie.

mieszkaniec | 2022-04-28 08:21:11 napisał(a):

Będzie widukt sradukt. Tak jak inwestycje zaplanowane na 2022 rok które systematycznie spadają z wykonania. Jak na razie pełna porażka Uwaga mieszkańcy z tego z tego co oświadczył 22 listopada br. urząd miasta to 26 kwietnia 2022 roku miała być oddana ul konstytucji 3-go Maja. Zgodnie z umowa prace miały być skończone 22 listopada lecz przesunięto termin na 26 kwietnia. Zamiast otwarcia ulicy mamy kolejne zamkniecie ulicy i wyłączone pół miasta. A Wielki Przywódca na fejsiku codziennie w gabinecie wita nowych naiwniaków w swoim gabinecie. A co tam jestem piękny i uroczy a pycha za mną kroczy.

Wyburzacze | 2022-04-28 09:03:25 napisał(a):

Spokojnie, nie będzie żadnego wiaduktu. Mieszkańcy tych budynków straszeni są od dziesiątków lat wyburzeniami a domy jak stały tak stoją. Żeby wybudować wiadukt potrzeba racjonalnego działania także poza fejsbukiem a o to bardzo trudno...

viki | 2022-04-28 09:10:32 napisał(a):

Jak czytam te szerokie plany Ambroszczyka to mnie zbiera na wymioty . Powiat nie ma złamanego grosza na takie inwestycje i zadłużony jest po uszy a stroi piórka jak paw. Może tak jak ZEC zastawić majątek na 140 mln złotych i udawać cwaniaka.Bo ta inwestycja to będzie kosztować ze 100 mln.

tomasz | 2022-04-28 09:52:34 napisał(a):

Ludzie nie czytajcie tych bzdur.
Król o tym że jest nagi zawsze dowiaduje się ostatni , jak w bajce.
Zwłaszcza że ma takich bystrych dworzan w powiecie i mieście.

***** Stowarzyszenie | 2022-04-28 10:07:29 napisał(a):

Jak czytam ten wieczny lament * ze Stowarzyszenia to mnie mdli...

UKI | 2022-04-28 10:19:15 napisał(a):

najlepiej jak by nic się w mieście nie działo robić coś źle nie robić źle

mieszkanka | 2022-04-28 11:50:47 napisał(a):

Oczywiście wiadukt ma mieć 5.5m szerokości aby było bezpieczniej i samochody jeździły wolniej ?

do ****Stowarzyszenie | 2022-04-28 12:22:31 napisał(a):

Jak by nie Stowarzyszenia to już byś skakał na banię z dwupoziomowego mola na Lubiance,pustym saganem prosto w muł.A tak na marginesie to Ci powiem jak mawiał klasyk "prawdziwego mężczyznę poznaje się po tym jak kończy a nie jak zaczyna" Więc pamiętasz te przepiękne wizualizację ul.Konstytucji, Parku Miejskiego,Osiedla Wzgórze i bloku na Kościelnej. Więc odłóż facebooka i idż na spacer i porównaj real z wirtualnym światem. I na pewno zemdli Cię na całego !!!

do UKI | 2022-04-28 16:22:10 napisał(a):

Problem w tym , że wszystko za co zabiera się MM jest dokładnie spartolone . Najlepiej wychodzi włodarzowi budowanie tzw. komitetu politycznego, który ogarnął już Radę Miejską i Radę Powiatu. Nie ma komu kontrolować MM , bo wszyscy są w jednej drużynie. Chory układ więc nie dziwię się, że mieszkańcy mają tego serdecznie dość ...

Segura | 2022-04-28 20:15:45 napisał(a):

Budynek przy ul. Radomskiej 13 został niedawno docieplony i pomalowany. Teraz trzeba będzie go rozebrać. Publiczne pieniądze znowu zostały wyrzucone w błoto. Planowanie jak za komuny:
wtedy jedna ekipa kładła asfalt, a druga zaraz go zrywała, żeby wymienić jakieś rury.
O wiadukcie mówi się o lat. Czy tak trudno było przewidzieć, że trzeba będzie coś wyburzyć.
Szasta się naszymi pieniędzmi bez ograniczeń,
i nikt nie ponosi żadnej odpowiedzialności za
marnotrawienie środków.

Segura | 2022-04-28 20:18:49 napisał(a):

Oczywiście, chodziło mi o Hutniczą 13.

Do segura | 2022-04-29 07:40:22 napisał(a):

Niby kiedy ten budynek Hutnicza 13 był ocieplany??
Na świętego Dygdy chyba xdxdxd

Cyklista | 2022-04-29 09:23:32 napisał(a):

Pieniędzy nie wystarczy. Proponuję wykonanie wiaduktu rowerowego. To będzie wspaniałe nowoczesne rozwiązanie godne wymienienia w TVN.

Do Do segura | 2022-04-29 22:15:47 napisał(a):

"Gmina Starachowice przygotowuje się do termomodernizacji budynku socjalnego przy ul. Hutniczej 13. W ubiegłym tygodniu odbył się przetarg mający wyłonić wykonawcę tego przedsięwzięcia.

- Wpłynęło 5 ofert od firm zainteresowanych realizacją tego przedsięwzięcia – informuje Paweł Żmudziński naczelnik wydziału Rozwoju Miasta Urzędu Miejskiego – Obecnie trwa weryfikacja dokumentów. Ceny za wykonanie termomodernizacji w nadesłanych ofertach wynosiły od 114 tysięcy złotych do 153 tysięcy złotych.
Przewidywany zakres prac to ocieplenie ścian wielorodzinnego budynku mieszkalnego wraz ze zmianą pokrycia dachu."
No i co cwaniaczku, był czy nie był?

Do cyklista | 2022-04-30 08:01:36 napisał(a):

Haha Ty nie wyskakuj z takimi pomysłami bo a nuż MM to przeczyta i faktycznie uzna ze to świetna forma promocji. Nowoczesne standardy zamiast ścieżek rowerowych rowerowy wiadukt.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie