Jak głosowali starachowiczanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego?

18641.nsmed

Państwowa Komisja Wyborcza podała wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. Frekwencja w Polsce wyniosła 40,65%. 

Koalicja Obywatelska zdobyła 37,06%. Prawo i Sprawiedliwość – 36,16%. Konfederacja – 12,08%. Trzecia Droga – 6,91%. Lewica – 6,30%. 

W województwie świętokrzyskim wygrywa Prawo i Sprawiedliwość, które zdobyło 47,02%. Na drugim miejscu Koalicja Obywatelska z wynikiem 20,45%. Na trzeciej pozycji Trzecia Droga – 14,24%. Wyniki Konfederacji, to 12,5%. Lewicy – 4,65%.

W Starachowicach także wygrywa Prawo i Sprawiedliwość zdobywając 38,13%. Na drugim miejscu Koalicja Obywatelska – 32,05%. Trzecia Droga na trzeciej pozycji – 11,96%. Konfederacja – 10,77%, a Lewica – 5,68%. 

Trzecia Droga

- Adam Jarubas  - 1506 głosów.

Konfederacja Wolność i Niepodległość:

- Grzegorz Braun – 872 głosy 

- Konrad Berkowicz – 501 głosów 

Koalicja Obywatelska

- Bartłomiej Sienkiewicz – 3777 głosów 

Lewica

- Andrzej Szejna – 580 głosów

Prawo i Sprawiedliwość

- Dominik Tarczyński – 2449 głosów

- Beata Szydło – 1940 głosów.

Pozostałe wyniki [kliknij]. 

FREKWENCJA 

Starachowice - 38,57% 

gm. Brody - 32,35%

gm. Mirzec - 38,14%

gm. Pawłów - 30,65% 

gm. Wąchock - 38,22%

***

Europosłami w okręgu nr 10 zostali:

Braun Grzegorz (Konfederacja)

Jarubas Adam (Trzecia Droga)

Marczułajtis-Walczak Jagna (Koalicja Obywatelska)

Mularczyk Arkadiusz (Prawo i Sprawiedliwość)

Sienkiewicz Bartłomiej (Koalicja Obywatelska)

Szydło Beata (Prawo i Sprawiedliwość)

Tarczyński Dominik (Prawo i Sprawiedliwość)

Dodane: 10.06.24 | Odsłony: 2117 | komentarze (12)
Tagi:

Komentarze użytkowników

Żenada | 2024-06-10 09:13:25 napisał(a):

Kolejny "sukces" Lewicy Brawooo!!!

Widz | 2024-06-10 10:23:21 napisał(a):

Te dane ze Starachowic pokazują dobry trend dla Koalicji Obywatelskiej i powolne zejście ze sceny lewicy. Natomiast PiS że swoimi dwoma posłami , władzą w sejmiku i latami rządzenia nie powala.

budzić się | 2024-06-10 11:21:56 napisał(a):

Świętokrzyskie ostoja partyzantów region Polskich patriotów.Wytłumaczcie mi proszę kto głosował na komunistę alkocholika , moze i ćpuna jak co miektorzy mówią na mieście ,któremu prawo Pollskie i Konstytucja zwisa między nogami czy nie mieliście lepszego kandydata od Sienkiewicza.Moze niektórzy myśleli że głosują na Henryka Sienkiewicza Kiedy my zmądrzejemy.Co do wsi to widzę że lubicie jak wkadza leje rolników. Wstyd żeby tak mało ludzie że wsi brało udział w wyborach a w tych wyborach chodziło być albo nie być Polskiego rolnictwa.

kaspian | 2024-06-10 11:25:55 napisał(a):

boszeee, kto głosuje na wnuka szmalcownika?
Ludzie opanujcie się, PIS to zuo....!!

Kws | 2024-06-10 11:48:01 napisał(a):

Pogratulować ciemnoty tym co popirają złodzieji z PiSu i oszołomów z konfederacji a Sienkiewicz chociaż wyrwał z łap PiSowi telewizję i chwała mu za to tych patriotów i "pawdziwych katolików" z PiSu mieliśmy przez 8 lat i widać jak rządzili więc dziwi mnie że ludzie tego nie widzą A co do rolników to oni najwięcej korzystają z unii i poszli głosować za pisem? To jakaś żenada

starachowiczanka | 2024-06-10 12:51:00 napisał(a):

No niestety Starachowiczanie ciemnotą stoją. PIS może ich wyzyskiwaćć, pomiatać nimi, wykorzystywać do własnych celów i nic w zamian nie dawać a oni i tak będą na nich głosować.

Donald T | 2024-06-10 12:52:08 napisał(a):

żenada podziękowaliście za zabójstwo żołnierza RP. Brawo uśmiechnięci Europejczycy Niemiec zrobi wam z du.y garaż

Czarny | 2024-06-10 14:06:49 napisał(a):

Nie no tak PIS to ciemnota ale taki pułkownik Sienkiewicz to jest dopiero inteligenty osobnik a ludzie którzy na niego głosowali to elita brawo:)

Gość | 2024-06-10 14:37:32 napisał(a):

Obrońcom PO radzę zainteresować się lokalnym podwórkiem, Wielka polityka krojąca obywateli na grube miliony zaczyna się od małych płotek robiących szwindelki w małych miasteczkach.

Do Kws | 2024-06-10 15:56:39 napisał(a):

Unia nic darmo nie daje!!!

Student | 2024-06-10 16:15:12 napisał(a):

Sienkiewicz relatywnie dużo głosów jak na tak bardzo PiSowski region.

Unia | 2024-06-10 18:37:19 napisał(a):

Haha Ani PIS ani Unia nic darmo nie dała ,ludziska ile zarabiacie brutto,a ile do portfela