I Festiwal Nauki - Region Żelaza w Starachowicach (zdjęcia)

4249.nsmed

Wczoraj 23 maja b.r. w Muzeum Przyrody i Techniki Ekomuzeum im. Jana Pazdura w Starachowicach odbył się „I Festiwal Nauki - Region Żelaza”.

Wśród obecnych gości znaleźli się tutaj m.in. Dariusz Lipiec – Dyrektor I LO, Włodzimierz Orkisz – Wicedyrektor I LO, Starosta Starachowicki Andrzej Matynia, Członek Zarządu Powiatu Marek Pawłowski, także Jadwiga Maciejczak – Radna Rady Miejskiej.

Najważniejszą częścią tego festiwalu są prezentacje poświęcone naukom ścisłym i przyrodniczym, przygotowane przez uczniów szkół średnich oraz gimnazjów. Nazwaliśmy to konkursem prac naukowych, który przygotowaliśmy wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół I LO w Starachowicach „Nasza Jedynka”. Oni opracowali regulamin tego konkursu oraz oni odpowiadają za całą jego stronę logistyczną – poinformował Paweł Kołodziejski, pełniący obowiązki dyrektora Ekomuzeum.

Na terenie muzeum, w poszczególnych obiektach, prezentacje w Wieży Ciśnień przygotowali fizycy i chemicy z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego z Kielc, w Hali Spustowej za Wielkim Piecem można było zobaczyć ogród doświadczeń Muzeum Inżynierii Miejskiej z Krakowa. Biuro Innowacji Urzędu Marszałkowskiego z Kielc, z którym współpracujemy, przygotowało w budynku maszynowni również własne prezentacje naukowe. Ponadto w archeoparku można było obejrzeć eksperyment naukowy, przygotowany przez studentów i naukowców z Krakowa. Dodatkiem, jak i również ważną prezentacją było Planetarium, które zostało umieszczone w budynku Kina „Kotłowni”. To wszystko składało się na całość przedsięwzięcia nazwanego Festiwalem Nauki – Region Żelaza – mówił Paweł Kołodziejski.

Zobacz zdjęcia w galerii (kliknij).

Dodane: 24.05.12

Komentarze użytkowników

Brawo ! | 2012-05-24 18:44:35 napisał(a):

Wielkie podziekowania i uznanie dla organizatorów i uczestników takich
imprez !

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie