Gramy nad Kamienną. Zaprasza Familijny Klub Sportowy Łazy

14023.nsmed

Familijny Klub Sportowy Łazy ze Starachowic organizuje wydarzenie sportowe pod nazwą: Gramy nad Kamienną. Event kierowany jest do klubów zrzeszonych w rozgrywkach Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej. 

Okres jesienno zimowy to okres obniżonej odporności. Jest to także z reguły czas, gdy świętokrzyskie kluby piłkarskie zakończyły już okres rozgrywkowy. Dla utrzymania formy a także integracji środowiska piłkarskiego, Familijny Klub Sportowy (FKS) przygotował propozycję współzawodnictwa sportowego.  

Wydarzenie rozpocznie się w mikołajki 6 grudnia br. na Hali Miejskiej w Starachowicach o godz.10.00. Ze względu na sytuację epidemiczną Klub przygotował dwa warianty rywalizacji sportowej. Jeden wariant to tradycyjny turniej piłkarski w piłkę halową a drugi to bezdotykowa rywalizacja w bilarda nożnego. 

Bilard nożny to wyjątkowe połączenie gry w bilard oraz piłki nożnej. Zasady gry w nożny bilard są zbliżone do tych panujących przy stole do bilarda, z tą różnicą, że zamiast kija bilardowego używamy własnych nóg. W rozgrywce bierze udział dwóch przeciwników lub dwie drużyny składające się po maksymalnie trzech graczy. Do ich dyspozycji oddawane jest boisko o wymiarach band ponad 6 metrów długości i 3,60 metra szerokości. 

Boisko posiada sześć łuz rozmieszczonych w jego narożnikach oraz środkowej części. Do gry w nożny bilard używamy 16 piłek z czego jedna jest biała, pozostałe w różnych kolorach ponumerowane są od 1 do 15. Piłki od numeru 1 do 7 to popularne całe a od 9 do 15 połówki. Piłka z numerem osiem ma kolor czarny i to ona decyduje o zwycięstwie danej drużyny. Rozgrywka rozpoczyna się rozbiciem 15 piłek uprzednio rozmieszczonych  w specjalnym trójkącie, przez piłkę biała umieszczoną dokładnie na ¼ wysokości stołu. Każde kolejne odbicie odbywa się według powyższej zasady: piłka biała uderzana nogą wprawia w ruch piłki kolorowe tak by te wpadły do łuz. 

Zadaniem zawodników jest kolejne umieszczanie połówek lub całych, w łuzach, do ich całkowitego wyeliminowania. Zawodnicy wykonują strzały aż do momentu popełnienia błędu, wtedy ruch przechodzi do przeciwnika. Ostatnim ruchem zespołu jest skierowanie czarnej piłki do wcześniej zadeklarowane łuzy.

Viva UbezpieczeniaReklama 

Jeżeli sytuacja z obostrzeniami związanymi z pandemią Covid-19 się nie zmieni, Klub planuje przeprowadzenie dwóch równolegle się odbywających rozgrywek. Jednych w tradycyjną piłkę nożną a drugich w bilarda nożnego. 

- Do rozgrywek zgłosiły się wszystkie kluby piłkarskie powiatu starachowickiego. To aż 8 zespołów: Star Starachowice, Akademia Piłkarska Star Starachowice, Juventa Starachowice, Kamienna Brody, Arka Pawłów, Wodnik Styków oraz Instal Michałów a także Familijny gospodarz. Do rozgrywek zaprosiliśmy również zespoły z powiatu skarżyskiego. Gościnnie przyjedzie do nas również Łysica Bodzentyn – relacjonuje prezes Łukasz Korus.

Zamysłem organizatora rozgrywek jest, by stół do bilarda nożnego służył mieszkańcom Starachowic również po zakończeniu wydarzenia.

– Zapraszam do kontaktu wszystkie szkoły oraz inne podmioty zainteresowane nieodpłatnym użytkowaniem sprzętu dla zdrowia i radości naszych młodszych i trochę starszych mieszkańców. Rozłożenie i złożenie sprzętu to tylko kilkanaście minut. Potrzebne są tylko chęci i odrobina powierzchni – zakończył Korus.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym: Sekretarza Stanu ds. Sportu Anny Krupki, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Andrzeja Bętkowskiego oraz Starosty Starachowickiego Piotra Babickiego.

Familijny Klub Sportowy po organizacji wydarzenia mikołajkowego Gramy nad Kamienną rozpoczyna intensywną pracę w przygotowania IV edycji Charytatywnego Turnieju dla Patryka Niekłania, która rokrocznie odbywała się w ostatnich latach w Starachowicach. W styczniu planowane jest zaś wznowienie treningów drużyny oraz cykl sparingów przygotowujących do walki o szczyt tabeli klasy A.

Komunikat prasowy: FKS Łazy

Dodane: 29.11.20 | Odsłony: 1740 | komentarze (1)

Komentarze użytkowników

Olek | 2020-11-30 13:45:46 napisał(a):

no i super będziemy

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie