Galeria handlowa na „łąkach” ma być gotowa na jesień 2014 roku

4220.nsmed

W Starachowicach powstanie centrum handlowe, w którym zatrudnienie znajdzie około 600 osób informuje Agata Radlak - Piechowicz z On Board Public Relations Sp. z o.o. 

NBGI Private Equity, Balmain Asset Management oraz Claybark planują zainwestować w projekt w Starachowicach około 25 mln euro. W nowo utworzonym centrum handlowym pracę znajdzie około 600 osób. Inwestorzy przewidują, że prace konstrukcyjne rozpoczną się w marcu 2013 roku. Otwarcie obiektu planowane jest na jesień 2014 roku.

NBGI Private Equity, Balmain Asset Management oraz Claybark poinformowały, że pierwszym przedsięwzięciem w ramach zawartej między nimi umowy partnerskiej, przy jakiej będą współpracowały, będzie obiekt handlowy w Starachowicach z hipermarketem Tesco jako głównym najemcą.

Działka pod inwestycję, nabyta przez Joint Venture od Urzędu Miasta Starachowice, objęta jest aktualnym planem zagospodarowania przestrzennego, który przeznacza teren pod budowę centrum handlowego o powierzchni około 17 600 mkw. Zgodnie z projektem 6200 mkw. powierzchni najmu zajmie hypermarket Tesco „Extra”. Oprócz tego centrum handlowe pomieści 30 sklepów, plac zabaw dla dzieci oraz boisko sportowe „Orlik”. Obiekt będzie zlokalizowany we wschodniej części miasta przy ulicy Iłżeckiej.

Projekt w Starachowicach jest pierwszym z planowanych przez Joint Venture wspólnych przedsięwzięć w ramach budowy portfolio centrów handlowych połączonych z hipermarketem w mniejszych miejscowościach, gdzie aktualnie nie istnieją nowoczesne obiekty handlowe, lub ich liczba jest niewystarczająca.

Harvey Curtis, Partner Zarządzający w Claybark tak skomentował nowoutworzone joint venture: „Cieszy nas możliwość współpracy z NBGI oraz Balmain Asset Management przy tworzeniu pierwszego znaczącego obiektu handlowego w Starachowicach. Mamy nadzieję, że będzie to jeden z wielu projektów o podobnej skali, które wspólnie z naszymi partnerami biznesowymi zrealizujemy na terenie Polski.”

James Huckle, Dyrektor Inwestycyjny w NBGI dodał: „Dzięki doświadczeniu naszych partnerów utworzone joint venture pozwoli nam poszerzyć nasze rosnące portfolio polskich nieruchomości o nieruchomości komercyjne. Obiekt handlowy w Starachowicach będzie miał dominującą pozycję w mieście, dodatkowo wzmocnioną obecnością hipermarketu Tesco, dlatego uważamy, że praca nad tym projektem da nam wiele satysfakcji.”

NBGI Private Equity jest wiodącą europejską firmą zajmującą się private equity i inwestycjami kapitałowymi, która powstała w 2000 roku. NBGI Private Equity zarządza aktualnie kapitałem o wartości około 900 mln euro rozlokowanym w różnych funduszach inwestycyjnych. Kapitał zgromadzony w ramach funduszy inwestowany jest w takie obszary private equity jak: wykupywanie średnich firm mniejszej wielkości, kapitał rozwojowy dla małych i średnich przedsiębiorstw, kapitał inwestycyjnych dla firm technologicznych i rynku nieruchomości. NBGI Private Equity posiada swoje biura w Londynie, Paryżu, Atenach, Istambule, Sofii, Warszawie i Bukareszcie.

Balmain Asset Management – Od 2003 roku Balmain Asset Management jest specjalistą w inwestowaniu, zarządzaniu aktywami, wynajmie oraz rozwoju centrów handlowych i obiektów komercyjnych. W Polsce firma rozpoczęła swoją działalność w 2004 roku otwierając siedzibę w Warszawie. W skład zespołu Balmain Asset Management wchodzą specjaliści dysponujący doświadczeniem z różnych obszarów rynku nieruchomości komercyjnych, co powoduje, że Balmain jest w stanie identyfikować, nabywać oraz finansować zakup aktywów takich obiektów komercyjnych, które stwarzają możliwości inwestycyjne a następnie, poprzez zaangażowanie lokalnych zespołów zajmujących się wynajmem i rozwojem, realizować strategie zarządzania aktywami tych nieruchomości. Klienci Balmain powierzyli firmie w zarządzanie aktywa o łącznej wartości 235 mln euro, co stanowi w przeliczeniu ponad 1000 lokali handlowych na terenie 25 nieruchomości komercyjnych, które rocznie w sumie odwiedza ponad 40 mln klientów.

Claybark jest warszawskim Deweloperem, którego głównym zadaniem jest koordynowanie procesu inwestycyjnego a w szczególności: wybór projektantów i zarządzanie ich pracą, uzyskiwanie pozwoleń na budowę, koordynowanie procedury przetargowej - wybór Generalnych Wykonawców oraz zarządzanie procesem budowy. Do zrealizowanych przez Claybark obiektów komercyjnych należą: Hipermarket Real w Rzeszowie oraz Galeria Askana w Gorzowie Wielkopolskim. Firma uczestniczyła również, pracując wspólnie z Balmain Asset Management, w pierwotnym nabyciu i projekcie otwartego niedawno centrum handlowego Nova Park w Gorzowie Wielkopolskim.

Dodane: 15.05.12 | komentarze (44)


DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU

Komentarze użytkowników

mikos | 2012-05-15 08:11:55 napisał(a):

Starschowice - miasto starych ludzi, biedronek, sklepów z używaną odzieżą i galerii handlowych.

do mikos | 2012-05-15 09:05:33 napisał(a):

życzę pogody ducha !

kamienna surfer | 2012-05-15 09:26:28 napisał(a):

w mircu też budują galerią handlową - będzie nazywała się biedronka ha ha ha

Homo Sapiens | 2012-05-15 09:58:36 napisał(a):

Galerie jednana drugiej!! Tylko kto będzie tam chodził? z pustą kieszenią ? !!! Kina nie ma ,placy zabaw z prawdziwego zdarzenia a dziady "setną" Galerię stawiają Szok!!

Wolf vel Zając | 2012-05-15 10:19:34 napisał(a):

Świetnie! Im większy wybór tym lepiej dla klienta. Wreszcie nie trzeba będzie jeździć do Kilec czy Ostrowca!

Krystyna z gazowni | 2012-05-15 11:14:30 napisał(a):

A Wy jak zwykle marudzicie... nikt Wam nie każe tam chodzić, ale też nie musicie wiecznie być na nie... niech się jeden z drugim przejedzie do Kielc albo do Ostrowca... co trzeci samochód to TST, więc nie chrzańcie, że ludzie nie mają pieniędzy, bo mają, a poza tym tanie tesco to chyba lepsze wyjście niż kosmiczne ceny w sklepikach w rynku, nie? Konkurencja, prawa rynku i wolność wyboru - to nie są cechy Waszego kochanego komunizmu. Nikt nikogo za włosy do galerii ciągnął nie będzie. Sami przyjdziecie! Poza tym 600 miejsc pracy to chyba też nie jest mało, prawda? Około setki w nomi, na pewno drugie tyle w Galerii Kamienna... przestańcie narzekać i weźcie się za robotę żeby Was było stać na galerie, w których jest połowę taniej niż w prywatnych małych sklepikach!!

Ula | 2012-05-15 13:26:55 napisał(a):

Może w Małyszynie wybudują galerię

Jan | 2012-05-15 13:59:35 napisał(a):

Architektura tego budynku jakaś nieszczególna,fasada nie przyciąga ciekawskiego, trzeba chyba coś zmienić.

zdzisława | 2012-05-15 14:16:03 napisał(a):

popieram Krystyne z gazowni!!!

obojętny | 2012-05-15 14:25:36 napisał(a):

do Jan - zapraszam do deski kreślarskiej i do przodu, widzę że marnuje się talent.

ja | 2012-05-15 14:27:58 napisał(a):

ja tez popieram Krystyne z gazowni , ci co narzekają to pierwsi polecą na zakupy do TESCO. Mam juz dosyc małych sklepików , wybór towarów nijaki, a ceny z kosmosu ...

Markus | 2012-05-15 14:34:19 napisał(a):

Brawo Krysia.Jak słucham tych ponurych wypowiedzi na nie to nie dziwie sie że nic w tym miescie nie można sensownego zdziałać

mariusz z gazowni | 2012-05-15 14:36:49 napisał(a):

Świetnie ! Popieram krystyne z naszej gazowni. Całkiem sporo miejsc pracy, wiec cieszcie sie ze bedziecie mieli gdzie pracować po zawodówie.

obserwatorka | 2012-05-15 14:43:21 napisał(a):

Jestem ciekawa jaka będzie nazwa galerii w Małyszynie?

niedokształcony | 2012-05-15 15:04:40 napisał(a):

do. mariusz z gazowni-A co masz do tych po zawodówie, wykształciuchu za dychę.Tę mądrość wykształconych widać na każdym kroku.Powiem tak, jak mili byście inteligencję i honor, tych po zawodówie żyło by się wszystkim lepiej,ale niestety teraz wszystkich kształcą na prezesów.

ewa z gazowni | 2012-05-15 16:05:17 napisał(a):

I kolejnego kloca postawia. Ani ta galeria piekna ani duza..Ja tam raczej nie bede chodzila juz wole jechac do kielc

do Jan | 2012-05-15 18:26:37 napisał(a):

Architektura Skałki jest właśnie profesjonalna i elegancka. Wg mnie dużo krzyku przez to że zaliczono ją do "grupy" galerii.
Wystarczyło nazwać Dom Handlowy "Skałka"

smutno | 2012-05-15 18:33:19 napisał(a):

smutno jest że jest tyle wypowiedzi ni z gruszki ni z pietruszki, chorobliwie kąśliwych. Nauka zna przypadki ludzi
którzy w ten sposób włączają sie do wypowiedzi na takim forum.
Frustracja, kompleksy brak życiowych sukcesów ot...

gość | 2012-05-15 18:57:19 napisał(a):

Cieszę się bardzo,wreszcie nie będzie trzeba jechać do Kielc czy Ostrowca.Coś się dzieje!!!!

ewa z zeorku | 2012-05-15 19:04:34 napisał(a):

A "ewa z gazowni" i tak będzie leczyła swoje kompleksiki w Kielcach. Co tam jakaś galeria w Starachowicach?... W Kielcach owszem. Tak "po pańsku"!!! Choć słoma z bucików wystaje... Pewnie nie wiesz "ewuniu" , że w Paryżu, Brukseli i Londynie są jeszcze większe galerie. Nie wspominam o Bangkoku, Kapsztadzie i Dubaju ...

do ewy z gazowni | 2012-05-15 20:09:19 napisał(a):

kogo to obchodzi gdzie do której galerii będziesz jeździła

gość_X | 2012-05-15 20:13:34 napisał(a):

Tak poza tym to jutro otwierają Koronę w Kielcach, kompleksy można leczyć od godziny 9... A właściwie skąd ta nazwa "Galardia" ? Nie można było nic normalnego???

boogie | 2012-05-15 22:08:36 napisał(a):

marzy mi sie tam w srodku ZARA,H&M, PULL&BEAR, BERSHKA, STRADIVARIUS... ale na marzeniach sie skonczy...:(

Krystyna z gazowni | 2012-05-16 01:07:16 napisał(a):

H&M to Ci sie jakiś ZARA odezwie, że coś mu nie pasuje ;) Ale Orsay te wypowiedzi...jakiś dobry sklep się i tak znajdzie :D hehe
Dzięki za poparcie... na Radną chyba wystartuję jak tak dalej pójdzie ;P :D

leszek | 2012-05-16 08:40:30 napisał(a):

Nazwa galerii w Małyszynie- GOLD CAR albo KÓŁKO, a co będzie za stodołą ?

pamięć | 2012-05-16 08:44:02 napisał(a):

Czy ktoś z was pamięta skad przybył, czy nie chce pamiętać ?
Nie mówie tego złośliwie ale przypominam prawdę : niedawno furmanka, lampa naftowa,toaleta za stodołą to nie było tak b dawno; ludzie trochę pokory bo to źle wpływa na psychikę

zbyszek ze spalarni | 2012-05-16 10:15:24 napisał(a):

Pokory? Chodzi tylko o to ze jak maja cos budowac to nieh buduja porzadnie i na lata. Galeria skalka jest tego zaprzeczeniem. Nadal nie moge zrozumiec czemu nie zrobili targowiska w budynku po kotlowni. zamiast go wyburzyc, wystarczylo posprzatac i odrestaurowac. Wygladaloby to o wiele lepiej i oplaty bylby tansze za uzytkownaie. Ale nie, bo szanownemu lapowkarzowi zachcialo sie galerii...

onet | 2012-05-16 11:14:11 napisał(a):

Z naszych ulic znikają małe i średnie sklepy

Miasta zaciągnęły kredyty, a ty je spłacisz

xyz | 2012-05-16 11:38:02 napisał(a):

szkoda że nie duży AUCHAN (najbliższe w promieniu ok. 150km)wtedy u nas było by pełno TOS, TSK ... a i cenowo jest spymaptyczniej niż w Tesco. to tego w cenrum kilka sklepów w stylu ZARA, H&M, C&A itp. i było by bardzo sympatycznie. cóż nie my decydujemy kto chce coś w tym mieście postawić. CIESZMY SIĘ Z TEGO CO MAMY. do Kielc, W-wy, Krakowa (Berlina, Wiednia, Paryża, NY) zawsze można wyskoczyć na zakupy jak coś nie pasi ;)

do zbyszek ze spalarni | 2012-05-16 12:46:33 napisał(a):

sobie kpisz ? albo nie masz pojęcia o projektowanu i przebudowie budynków i jeśli już to ile wyniosą koszty przebudowy. Na chłopski rozum powszechnie jest przyjęte taniej zburzyć i wybudować nowe.
Sa oczywiście wyjątki , jak zabytki itp, itp,...Po twojej wypowiedzi myślę że nie wiesz co można i gdzie spalić a czego nie można. Skup się raczej tylko na spalaniu bo jeszcze wytrujesz miasto !!!

;-) | 2012-05-16 16:54:54 napisał(a):

@"kryśka do gazu" co cie to obchodzi gdzie kto i jak robi zakupy?! masz zamiar tam sprzątać że tak lansujesz ten nieoszły przybytek? ogarnij sie bo potolisz sama/sam nie wiesz o czym. napij się melisy to może szok ci minie ;-)

Krystyna z gazowni | 2012-05-16 18:37:00 napisał(a):

@;-)
A tak ogólnie to o co Ci chodzi, bo ciężko zrozumieć?
Czy ja komuś gdzieś bronię robić zakupów? Wręcz przeciwnie (ale to już czytanie ze zrozumieniem się kłania). Lansuję, bo cieszę się, że coś idzie do przodu i nie trzeba będzie tracić całego dnia żeby jechać do kielc, bo wreszcie coś będzie na miejscu. Przykro mi, że wy - kupcyny z rynku przestaniecie zarabiać, ale Wasz czas już minął. Wystarczy trochę ruszyć głową i interes może się kręcić, ale Wy potrafiliście tylko otworzyć 30 lat temu sklepiki i tak je ciągnąć a teraz płakać, bo świat idzie na przód a Wy nie zauważyliście... Wydaje mi się, że nikt poza kupcami nie jest przeciwny. Chyba, że jest aż tak zacofany. Przestań używać też komputera z internetem, bo to wynalazek i ktoś nim zniszczył biznes maszyn do pisania :O

do k. z gazowni | 2012-05-16 18:50:00 napisał(a):

Ciekawe jaki Ty biznes kręcisz ruszająca głową Krycho. Ruszasz tylko głową czy czasem czymś jeszcze. Powodzenia może z wiekiem odbudujesz parę klepek w mózgu.

KAZIU | 2012-05-16 19:24:46 napisał(a):

Krysiu świat idzie do przodu, a kupcy byli są i będą. W galerii i na rynku. Gorzej jak ci gorsi, którym nie idzie dla wyrównania szans, zamkną drogę drogę do sklepu tym lepszym, którzy utrzymują się na rynku od lat. Pod pretekstem remontu, rewitalizacji, wymiany sieci wodociągowej itp. Nikt chyba nie wątpi, że decydent skłonny będzie w razie potrzeby w ten sposób wyrównać szanse, jednocześnie szermując szlachetne hasła i wpędzając miasto w długi. W końcu nie on będzie te długi spłacał.

Frugo | 2012-05-16 22:06:05 napisał(a):

Czy to pewne, że nie będzie żadnych sal kinowych? Bo akurat na tym mi najbardziej zależało. Teraz gdy tylko leci coś ciekawego to trzeba ruszać do Kielc, fajnie gdyby powstała w naszym mieście chociaż jedna sala kinowa z prawdziwego zdarzenia...

Jacek z wiązek | 2012-05-17 13:38:18 napisał(a):

Nie przejmuj sie Krysia, wystarczy po 5 osób wystawić w okręgu nr 1, 2 i 4 i 8 osób w okręgu nr 3 na radnych Miasta żeby całkiem nowy Komitet Wyborczy wystartował do Rady Miasta w najbliższych wyborach :).

Paweł z poligrafii | 2012-05-17 13:42:31 napisał(a):

No właśnie, zróbmy nowy Komitet Wyborczy ludzi pracy :)

panta rei | 2012-05-17 19:52:43 napisał(a):

kidys baby chodziły po domach z masłem, smietaną czy jajkami czy wrócimy do tego?

do zbyszka ze spalarni | 2012-05-17 20:09:56 napisał(a):

Ale czy łapówkarzowi Galerii zachciało się całkiem za darmo :)? 28 różnych spraw prowadzą organy ścigania :/ już w sprawie Starachowic.

jeżeli | 2012-05-17 20:16:05 napisał(a):

taki jest twój pomysł na biznes proszę bardzo. Jak ktoś będzie dostarczał mi do domu mleko i jaja będę zachwycony, a już szczególnie jeżeli będzie to baba. Póki co nie było gdzie zaparkować w rynku, można było jeździć w kółko i nic wolego nie znaleźć, myślisz że ci ludzie chcieli posiedzieć na rynku pod pomnikiem? Przyjechali na zakupy- właśnie do tych zapyziałych sklepików, albo kupić coś na targu o połowę taniej niż w galerii.

do Pawła P. | 2012-05-17 20:22:03 napisał(a):

zajmij sie lepiej zwalczaniem komunizmu i obroną 10 przykazań

jackowski | 2012-05-18 11:22:11 napisał(a):

rewitalizacja rynku, a stare chałupki pozostaną I DALEJ BEDA SZPECIC

wymagania | 2012-05-27 20:58:47 napisał(a):

wiekszość wraca z pracy je obiad i wali się na kanapę, i co wiecej trzeba !!!

meg rajan | 2012-07-25 10:36:51 napisał(a):

A ja i tak uważam , że czy to będzie galeria czy małe sklepiki -niech se tam nawet stanie pałac kultury -to i tak nic nie pomoże- miasto wymarłe nie ma kina teatru muzeum szkoły dwie na krzyż- pracy zero (nie pomoże nawet galeria kamienna bo zaczniecie wybrzydzać ze za mało się zarabia). Niestety prawda w oczy kole, ale tylko ludzie chleją bo nie ma co robić nawet gdzie wyjsc ze znajomymi...ale mi to perspektywa!!HAHAHA!ALKOHOLICE takie to własnie Starachowice. Syf i brud... jedyna rozrywka grzybek, piachy(latem) lub strych, ew. amsterdam gdzie oczywiscie wszyscy sie znaja jedna wielka rodzina bo ile można z tymi samymi gębami co tydzien sie spotykać i oczywiście ****** sie jak szpaki!!!PORAŻKA!!!!żadnej przyszłości wyjształcenia i pracy!!z nudów można se tylko na rowerze pojeździć i pozbierac jagody lub grzybi w lesie-ŚMIESZNE!!!.. z resztą szkoda słów!!!