Drogowcy zakończyli prace na ul. Wysokiej

14963.nsmed

Mieszkańcy najwyżej zlokalizowanego odcinka ul. Wysokiej już korzystają z nowej, asfaltowej nawierzchni. Koszt wykonanej inwestycji to ponad 70 tys. zł.

- Ulica Wysoka zlokalizowana jest w centrum miasta, mieszkańcy przez kilkadziesiąt lat czekali na jej utwardzenie. Realizacja tej inwestycji drogowej była wyzwaniem, jest to trudny teren z dużym spadkiem tym bardziej cieszę się, że mamy pozytywny efekt końcowy -– informuje Prezydent Miasta Marek Materek. - Wykonana została tu nowa nawierzchnia asfaltowa na wzmocnionej podbudowie. Najważniejszą różnicą pomiędzy tym co było, a tym co teraz, jest to, że wypływy żwiru powinny się zakończyć. Mieszkańcy narzekali, że podczas ulewnych deszczy płynąca z ogromną prędkością w dół woda zabierała ze sobą żwir i ziemię. Myślę, że ten problem został zażegnany.

Wykonawcą prac było Przedsiębiorstwo Robót Drogowych DROGMAS ze Skarżyska Kamiennej.

Zakończoną inwestycję wspólnie z prezydentem wizytował Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Mariusz Konarski.

- Ten fragment ul. Wysokiej to tzw. zaułek biegnący od Rynku w górę. Podczas rewitalizacji Rynku został on pominięty – mówi radny Konarski - Mieszkańcy przez szereg lat apelowali i prosili o wykonanie utwardzenia tej drogi. W roku 2019 składałem wniosek do budżetu o ujęcie w planie inwestycyjnym tej drogi. Pan prezydent obiecał wtedy, że jeżeli tylko Gmina pozyska środki na realizację tego typu zadań, niezwłocznie ulice Wysoką wpisze do planu inwestycyjnego i tak się też stało, ku uciesze mojej i mieszkańców. Pan prezydent wywiązał się ze swoich obietnic, dziękuję w imieniu własnym i mieszkańców.

Baner UM

Komunikat prasowy płatny: UM Starachowice

Dodane: 15.07.21 | Odsłony: 1370
Tagi:

Komentarze użytkownikówOstatnie komentarze w serwisie