Droga powiatowa w Krynkach już po remoncie

15270.nsmed

Nowa nawierzchnia, pobocza, zjazdy na posesje oraz zmodernizowany system odwodnienia – tak wygląda wyremontowany 850 m odcinek ulicy Górnej na drodze powiatowej w Krynkach (gm. Brody). 13 października br. odbyło się oficjalne otwarcie drogi z udziałem władz gminnych, powiatowych i wojewódzkich, ku zadowoleniu mieszkańców. 

Inwestycja realizowana była w ramach Rządowego Programu Funduszu Dróg Samorządowych i dobrej współpracy z Gminą Brody Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu Powiat wyremontował 850 m odcinek drogi powiatowej nr 0624T, na którym wymieniona została nawierzchnia, wykonano odwodnienie, utwardzono pobocze i odnowiono zjazdy na posesje. Pojawiło się również nowe oznakowanie pionowe i poziome, w tym znaki aktywne, zasilane bateriami słonecznymi. Za wykonanie tych prac odpowiadała starachowicka firma Budromost. 

Oficjalne otwarcie wyremontowanego odcinka odbyło się 13 października br., z udziałem wykonawcy, mieszkańców, a także władz gminnych powiatowych i wojewódzkich. 

Z ramienia powiatu obecni byli: starosta Piotr Babicki i radny Marek Maciukajć, Gminę Brody reprezentowała Wójt Marzena Bernat, natomiast Wojewodę – jego doradca – Andrzej Pruś. 

- To inwestycja, na którą czekaliśmy prawie 20 lat – mówiła podczas otwarcia wójt gminy Brody Marzena Bernat, dziękując staroście i Zarządowi Powiatu za dotychczasową współpracę i dialog. 

Andrzej Pruś gratulował natomiast skuteczności w pozyskiwaniu funduszy i dobrych wniosków. 

Inwestycja kosztowała ponad 957 tys. zł, z czego rządowe dofinansowanie pokryło 80 proc. kosztów. W sfinansowaniu wkładu własnego pomogła Gmina Brody. 

Na tym nie koniec inwestycji drogowych w tej gminie. Dzięki dofinansowaniu z Rządowego Programu Funduszu Rozwoju Dróg Powiat poprawi bezpieczeństwo w obszarze przejść dla pieszych na drogach powiatowych, we wszystkich pięciu gminach, w tym również w gminie Brody. Chodzi o budowę oświetlenia w rejonie „pasów”, wyniesionych przejść, odnowę nawierzchni jezdni na dojazdach do przejść, odnowę chodników oraz wymianę i montaż oznakowania poziomego i pionowego. W ramach tych środków przebudowane zostanie przejście dla pieszych na ul. Widok w Rudzie, w ciągu drogi powiatowej Styków – Ruda – Brody i wybudowane zostaną pasy na skrzyżowaniu ul. Nad Zalewem z ul Panoramiczną w Rudzie czyli na skrzyżowaniu drogi powiatowej z drogą gminną. 

W ramach naboru uzupełniającego Powiat stara się o pieniądze na realizację kolejnych 8 zadań, w tym 2 na terenie gminy Brody. Jeśli uzyskamy dofinansowanie, wybudowane zostaną kolejne 4 przejścia dla pieszych, dwa w Lipiu i dwa w Brodach. 

Zobacz ZDJĘCIA [kliknij]

Komunikat prasowy: Starostwo Powiatowe

RemondisReklama

Dodane: 15.10.21 | Odsłony: 890 | komentarze (8)

Komentarze użytkowników

Ojcowie sukcesu | 2021-10-15 08:05:37 napisał(a):

Tylu ojców sukcesu, że nie zmieścili się na wąskiej drodze. A największym pan Pruś z "rządowymi" czyli naszymi wspólnymi pieniędzmi. Która to już z kolei szopka ???

tomasz | 2021-10-15 10:24:10 napisał(a):

Dlaczego komunikaty prasowe starostwa można komentować a urzędu miasta nie.
Cwaniak Materek sobie zastrzegł?

czytelnik | 2021-10-15 11:11:50 napisał(a):

a gdzie ksiądz i orkiestra strażacka. ale wyczyn.

Redakcja | 2021-10-15 11:40:47 napisał(a):

Zarówno Urząd Miasta, jak i Starostwo Powiatowe organizują postępowania na emisję płatnych materiałów. Portal wystartował w postępowaniu UM i wygrał. Do przetargu w Starostwie Portal nie podchodził ze względu na brak możliwości spełnienia wszystkich warunków. Stąd materiałów UM jest o wiele więcej niż Starostwa. Pozdrawiam, Magdalena

STAROSTA | 2021-10-15 12:12:35 napisał(a):

Babicki zajmij się szambem w szpitalu. Bo jeszcze nie zająłeś stanowiska, czyli pokazałeś swoje wybitne kompetycje.

iks | 2021-10-15 15:32:22 napisał(a):

Dobra robota Jarku.

nico | 2021-10-17 10:29:06 napisał(a):

Panie Starosto a może coś dla Starachowic ale i dla urzędników powiatowych i miejskich z Brodów i okolicznych wiosek o pracownikach MAN i PKC nie wspomnę - droga powiatowa nazwana Henryk Szyb od krzyżówki Lipie do drogi powiatowej Starachowice - Lubienia

Emenems | 2021-10-17 11:28:38 napisał(a):

Będzie jak zadecyduje śliwkowy król. Babe cki nie ma nic do gadania.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie