„Dojedź(MY) bezpiecznie do celu” – Bezpieczne Ferie 2019

10840.nsmed

W dniach 14 – 27 stycznia w tym roku przypadają ferie zimowe w województwie świętokrzyskim. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach od 11 stycznia przeprowadzą działania pn. „Bezpieczne ferie”, podczas których będą zwracać uwagę m.in. na stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących oraz czy podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

Ferie zimowe to czas odpoczynku na różnych obozach i wycieczkach. Warto przed zimowymi atrakcjami zadbać o własne bezpieczeństwo w dotarciu i powrocie z upragnionego wypoczynku. Dlatego od 7 stycznia do końca ferii w naszym województwie zostaną przeprowadzone działania pn. „Dojedź(MY) bezpiecznie do celu”. Działania w głównej mierze powiązane są z „Bezpiecznymi feriami” i skierowane są do kierujących pojazdami. Policjanci będą w tym czasie zwracać szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów takich jak: stosowanie się do ograniczeń prędkości, prawidłowego wyprzedzania czy korzystania z pasów bezpieczeństwa. Ponad to funkcjonariusze będą kontrolować trzeźwość kierujących oraz stan techniczny pojazdów którymi udajemy się w podróż. Bardzo ważnym aspektem które ma ogromny wpływa na bezpieczeństwo podczas kierowania pojazdami jest nasz stan psychofizyczny przed podróżą. Nigdy nie prowadzimy pojazdu gdy jesteśmy zmęczeni lub gdy źle się czujemy, ponieważ nasza koncentracja na tym co się dzieje na drodze może być zbyt niska i może doprowadzić do zdarzenia drogowego. Natomiast w trakcie długiego prowadzenia pojazdu należy robić krótkie przerwy.

Warto również skierować autokar do punktu kontrolnego, gdzie funkcjonariusze sprawdzą stan techniczny pojazdu, trzeźwość kierowcy oraz wymagane dokumenty. Taki punkt kontroli autokarów w naszym powiecie zlokalizowany jest przy ul. Szkolnej w  Starachowicach, na parkingu przy Stadionie Miejskim. O fakcie skierowania autokaru w celu przeprowadzenia kontroli proszę powiadomić Wydział Ruchu Drogowego w Starachowicach z kilkudniowym wyprzedzeniem pod nr tel. 41 276-02-64 lub 41 276-02-21.

Opr. PK

Źródło: KPP w Starachowicach

Dodane: 06.01.19

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie