Dobiega końca budowa ul. Polnej w Starachowicach

10518.nsmed

Kolejna droga gruntowa w mieście ma nową, utwardzoną nawierzchnię z kostki brukowej, dobiegają końca prace przy budowie ulicy Polnej. Inwestycję wspólnie z radnymi Mariuszem Konarskim i Robertem Sowulą wizytował Prezydent Miasta Marek Materek.

- Na ukończeniu są prace przy budowie kolejnego etapu ulicy Polnej, w ramach tej inwestycji wykonana została nowa nawierzchnia z betonowej kostki brukowej, wymieniono 2 słupy energetyczne wraz z przebudową przyłączy, koszt tego przedsięwzięcia to 235 000 zł – informuje Prezydent Miasta Marek Materek – Ta inwestycja nie byłaby możliwa, gdyby nie współpraca z mieszkańcami, którzy na rzecz budowy drogi przekazali część swoich działek. W roku 2015 na tym osiedlu realizowaliśmy zadanie związane z przebudową ulic Polna, Przeskok i Zaułek na które uzyskaliśmy wówczas dofinansowanie z rządowego programu  przebudowy dróg lokalnych. W ramach tego przedsięwzięcia wybudowane zostały fragmenty wymienionych trzech ulic. Kończymy kolejną część ulicy Polnej, pozostanie nam do wykonania  jeszcze łącznik pomiędzy ulicami Polną i Zaułek, to również zostanie wykonane w najbliższych latach, czekamy na porozumienie z kilkoma osobami będącymi właścicielami działek, które są  pasie drogowym jaki zamierzamy budować.

Zadowoleni z inwestycji są mieszkańcy ulicy Polnej, jak mówili w tej urokliwej okolicy, jedyne czego im brakowało to drogi.

- Jesteśmy wszyscy zadowoleni, że po ponad 20 latach walki, mamy drogę – mówi Jan Bębas mieszkaniec ulicy Polnej. - Prezydent i radni  dotrzymują danego nam słowa i z tego się bardzo cieszymy.

- Wykonany odcinek ul. Polnej to kolejne 175 m.b. które przybliżają nas do całkowitego ukończenia inwestycji obejmującej ulice Polna, Przeskok, Zaułek – mówi Robert Sowula radny Rady Miejskiej.

- Jestem zadowolony, że w mijającej kadencji udało nam się zrealizować kilka ważnych inwestycji drogowych, ulice dotychczas mające gruntową nawierzchnię teraz posiadają utwardzoną z kostki brukowej – mówi radny Rady Miejskiej Mariusz Konarski.

Wykonawcą prac przy ul. Polnej jest firma DROGMAR Mariusza Godziny i Piotra Podeszwy.

W 2015 roku Gmina realizowała pierwszy etap przedsięwzięcia pn;  Remont ulic w osiedlu Brazylia wraz z przebudową infrastruktury technicznej ulic: Polnej, Przeskok, Zaułek w Starachowicach. Wykonano wówczas remont nawierzchni jezdni, chodników i zjazdów z kostki brukowej o łącznej powierzchni  ok. 5  400 m kw., przebudowę sieci wodociągowej w ulicach Przeskok, Zaułek oraz przebudowę sieci teletechnicznej w ulicy Przeskok.

Koszt robót wg umowy wyniósł 982 900 zł. Zadanie zostało dofinansowane z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój w wysokości do 50% kosztów kwalifikowanych.  

Info: UM Starachowice

Dodane: 09.10.18 | komentarze (3)

Komentarze użytkowników

SIALU | 2018-10-09 20:29:16 napisał(a):

PANIE PREZYDENCIE I RADNY SOWULA!SKĄD TA EKSTYTACJA TĄ DROGĄ. NR DOMÓW 95 DO NR 97 ULICY POLNEJ TJ 100 METRÓW NIE POSIADAJĄ UTWARDZONEJ NAWIERZCHNI ANI OSWIETLENIA DOJAZDÓW DO POSESJI.A MOŻE TEN SKRAWEK ZIEMI NIE JEST JUŻ WŁASNOŚCIĄ MIASTA ? SPARTACZONA INWESTYCJA WSTYD PANOWIE NASZYCH GŁOSÓW NIE BĘDZIE I NASZYCH RODZIN Z ULICY POLNEJ !!!!!!

nico | 2018-10-10 19:23:22 napisał(a):

Budujemy zgodę w kawałkach jak na ten przykład ul. Polną

Samorządowiec | 2018-10-13 08:10:20 napisał(a):

Okazało się w dodatku, że teraz mieszkańcy zapragnęli tam mieć gaz. Teraz trzeba kostkę rozebrać. Takie mądre rządy mamy w mieście. Ale było wielkie zapotrzebowanie na sukces radnego przed wyborami. Ludzie nie głosujcie już na tych pajaców, za nic mających wspólny grosz i nasze rzeczywiste potrzeby!!!

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie