Czy zlikwidują WKU Starachowice?

985.th

W związku z rozporządzeniem Ministerstwa Obrony Narodowej dotyczącego administracji wojewódzkich sztabów wojskowych oraz wojewódzkich komend uzupełnień, sytuacja skłania do pytania czy miejscowa WKU przestanie istnieć.

Starachowicka jednostka zasięgiem swojego działania obejmuje powiaty: starachowicki, ostrowiecki i skarżyski. To stąd do tej pory kierowani byli poborowi do służby w polskiej armii. I to tu jeszcze w roku ubiegłym komenda została nagrodzona za całokształt funkcjonowania w zakresie pełnienia służby oddziałowej przez szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego.

Starachowicka jednostka wyposażona jest w nowoczesny sprzęt i przystosowana do działania w kryteriach wojska zawodowego.
Gdyby jednak zaistniała konieczność likwidacji placówki, jej obowiązki przejęłaby komenda sandomierska. Aby zachować ciągłość funkcjonowania starachowickiej WKU radni z powiatu wystosowali pismo do premiera podkreślające, iż jej likwidacja byłaby niekorzystna ze względu na strategiczną lokalizację punktu – środek okręgu oraz nie tak dawno przeprowadzony remont.

Fot. WKU Starachowice 

Dodane: 06.11.09 | Odsłony: 269

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie