Czy za „oczerniające kandydata Marka Materka sms’y” będzie proces w trybie wyborczym?

10547.nsmed

W najbliższy czwartek 18 października br. Lokalne Forum Dyskusyjne oraz dwóch kandydatów na prezydenta Starachowic Sebastian Szwajnoch oraz Paweł Lewkowicz chcą zorganizować debatę prezydencką. Zaproszenie do udziału w spotkaniu zostało wystosowane od nich do kandydata Marka Materka. 

Czy starający się o reelekcję Marek Materek przyjmie zaproszenie? - Jedna debata prezydencka już za nami, ale oczywiście w każdej chwili jestem gotów stanąć do kolejnej. Jest jednak jeden warunek - organizatorem musi być obiektywny podmiot gwarantujący równe zasady debaty dla wszystkich jej uczestników oraz wzajemny szacunek. 

Nie chcę uczestniczyć w Forum Dyskusyjnym stworzonym z inicjatywy lokalnego przedsiębiorcy, który notorycznie wprowadza opinię publiczną w błąd, umieszcza fałszywe informacje na temat mojej prezydentury  w  lokalnych mediach oraz rozsyła oczerniające mnie sms-y. 

Niniejsze spotkanie wyborcze, na które jestem zaproszony nie będzie uczciwą, merytoryczną i konstruktywną debatą. 

Dlatego zamierzam dalej koncentrować się na działaniach, które realizuję wspólnie z członkami mojego komitetu. 

Od samego początku prowadzimy pozytywną kampanię wyborczą, skupiamy się na tym co zostało zrobione i informujemy starachowiczan o tym - co zamierzamy robić w kolejnych latach. 

Na te bezpośrednie spotkania z Mieszkańcami poświęcam swój urlop, te spotkania są dla mnie najważniejsze. Zbieram informacje z pierwszej ręki co przez ostatnie lata robiłem dobrze a co warto poprawić  - poinformował kandydat Marek Materek. 

Poniżej treść rozsyłanej wiadomości sms: 

Szanowny Wyborco !             

Oto argumenty dlaczego nie powinieneś głosować na M.Materka i jego komitet  !!! EKOLOGIA  

- kryminogenne prowadzenie modernizacji oczyszczalni ścieków i sposób utylizacji osadów /smród w mieście/

- kryminogenna utylizacja odpadów na terenie MZK przez  Starachowiczanke 

- próba zainstalowania spalarni odpadów w St-cach

- zaprzestanie w tym roku sprzątania ulic i koszenia 

- zaprzestanie wprowadzania OZE i wymiany pieców 

INWESTYCJE 

- fatalne przygotowanie i decyzje wladz spowodowały utratę ok. 20 mln dotacji 

- niekompetencja w realizacji basenów letnich /jak u Bareji

- bezsensowna modernizacja targowiska bez zadaszeń 

- wprowadzanie inwestycji do budżetu wg algorytmu : dla  radnego coś miłego i  maksymalnej ilosci wejść antenowych  Marka Materka

- brak  programu budowy mieszkań, żłobków, przedszkoli jako elementów powstrzymania wyludniania się miasta 

FINANSE

- niegospodarnosc władz miasta w wydawaniu środków publicznych               

- utrata dotacji i wziecie w zamian ok.30 mln kredytu

- wypłata odszkodowań pracownikom niesłusznie zwolnionym z pracy                   

- powoływanie w sposób nietransparentny na kierownicze stanowiska z wysokimi placami , osób niekompetentnych                      

- nieegzekwowanie od wykonawców kontraktów kar za nieterminowe i wadliwe wykonawstwo robót  / tylko w tym roku to kilka mln zł  /.

Wszystko to powoduje,  że na koniec tego roku zadłużenie Starachowic wzrośnie z 41,5 do co najmniej 70 mln .

ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KOLEJNYM LOKALNYM FORUM DYSKUSYJNYM  18.10.2018 GODZ.17   -  SSM  UL. WOJSKA POLSKIEGO 9 .

Przekaż dalej swoim znajomym.               

Dziękujemy.

Kursywa: pisownia oryginalna sms 

Dodane: 16.10.18 | komentarze (25)
Tagi:

Komentarze użytkowników

Jamajo | 2018-10-16 21:50:19 napisał(a):

Niebawem dowiemy się czy kryminogenne prowadzenie oczyszczalni jest teraz czy było wczesniej. Jakoś przeciwnikom MM umknął artykuł PWiK.. czyżby brak argumentów? Gdzie Ci wybitni fachowcy? Na Absurdowice cisza jak makiem zasiał. A! Zwolniony kierownik wrócił do pracy? Hmm??

Do Jamajo | 2018-10-16 21:59:58 napisał(a):

Ani artykuł, ani SMS do członków komisji przetargowej, ani strona na Olx z mieszkaniami, ani przetargi dla teścia, ani zdjęcia jak gość lopatą wali osady do rzeki, nic nie umknęło

Do jajo/jamajo | 2018-10-17 06:28:53 napisał(a):

Ten artykuł który był opłacony? Pod którym podobnie jak o rozwoju miasta nie można było komentować, bo tak sobie zastrzegli kupujący przestrzeń reklamową? Chyba wszyscy sobie mogą zapłacić za podobne brednie, z tym że nie wszyscy za publiczne? Ciekawe czy faktura poszła na spółkę, czy z prywatnego portfela? Łatwo wydawać nie swoje.

Do do bajo | 2018-10-17 07:05:02 napisał(a):

Nie Rob z siebie sieroty. Dostawca artykułu może sobie zastrzec brak możliwości komentowania, co widać po innych panegirykach. Można się odnieść pod innym artykułem, i nawet ktoś to zrobił. Poza tym szczytem prymitywu jest zadawanie pytań insynuujących. Można tobie czy innym zadawać pytanie: czy byłeś u psychiatry, kto ci dał kasę za ten komentarz, jak tam sprawa w sądzie? Dno.

Mieszkaniec | 2018-10-17 07:42:59 napisał(a):

Materek nie przyjdzie bo ma za duzo za pazurami i boi sie pytań a jaka ta jego kampania czysta to pamiętamy rozesłany paszkwil na Lewkowicza do wszystkich instytucji zanim jeszcze radny zadeklarował swoją kandydature. Nie rob z siebie ofiary Materek bo wpisy szkalujące to twoja specjalnosc w 2014 roku.

Do do jamajo | 2018-10-17 08:23:48 napisał(a):

Skoro jest tyle dowodów to doniesienie do prokuratury złożone? Niezawodomienie prokuratury o przekrętach mając niepodważalne dowody też niesie za sobą sankcje karne.

Do przednowcy | 2018-10-17 08:54:09 napisał(a):

I tu i do abc. Sprawa w toku :)

chamstwo | 2018-10-17 10:46:13 napisał(a):

Wysyłanie anonimowych sms-ów oczerniających inne osoby to zwykłe chamstwo i tchórzostwo.
Ten pseudo biznesmen powinien najpierw przedstawić swoje zasługi dla miasta . Pewnie są "ogromne" ...Jak z takim gościem debatować i o czym ???

AA chamstwo | 2018-10-17 11:31:43 napisał(a):

Chamstwo to twoje imię czy nazwisko ?
Znam tego Gościa i o jego rzetelność możesz być spokojny. Jak dotąd to on działa z otwartą przyłbicą, w przeciwieństwie do takich przyjemniaczków jak ty.

Do chamstwo | 2018-10-17 11:34:31 napisał(a):

Znam gościa który wysyłał emaile szkalujace Kwietnia i został za to dyrektorem miejskiej spółki. Pisać w sms można wszystko, dziwna sprawa jakimi sposobami prywatny sms trafił do innych rąk? Jakieś obietnice poszły? Kolejny etacik za lojalność?

Pipi | 2018-10-17 11:47:23 napisał(a):

Od kiedy to prywatne smsy są podstawa do sądu? Czy Materek będzie niedługo nas wsadzał do kicia za prywatne wiadomości? Ten artykuł to jest bzdura i dowód na odlot całkowity pewnego kandydata do urzędu prezydenta!

Gość | 2018-10-17 11:49:15 napisał(a):

Marek nie dorosl do funkcji. Leci do mediów z takimi bzdurami. W Wyborczej progresywną prezydenci opowiadali o rozwoju miasta a on o tym że się czepiaja ludzie przetargu dla narzeczonej. To jest jakiś cyrk na kółkach. No i sam na fb w godzinach pracy każdego z kim ma konflikt opisuje i karmi się komentarzami przyglupich fanów. Chamskimi i prostackimi. Tu potrzebna pomoc i kitel. Najlepiej bez rękawów.

Drobnomieszczaństwo | 2018-10-17 13:25:00 napisał(a):

Ten SMS (swoją drogą ten piśmienny mógłby się podszkolić z języka polskiego) jest rozsyłany i adresowany jako agitka wyborcza do tego na spotkanie, które miałoby być debatą wyborczą. Niby nie podpisane alazwiazaneze wcześniejszym spotkaniem, które było spotkaniem wyborczym gdzie zaprezentowali się kandydaci. Nie napisze kim trzeba być żeby wypuszcając tego gniota jednocześnie zapraszać w tym samym czasie na „debatę”. Kompletny brak godności i rozumu człowieka. Ten SMS jak najbardziej jest wyborczy, tak samo jakby ktoś w swoim prywatnym domu za szybą umieścił hasełka wyborcze. Dodatkowo za wysyłanie spamu tez są odpowiednie kary. Niezależnie od tego czy to zrobi Zbyniu czy Marcinek. A po wyższych komentarzach widać, że już towarzystwo wybiela takie prostackie praktyki. Stare wygi wciągnęły Sebe w ich gierki, będzie się za tym smród ciągnął. Tamci pójdą na emeryturki, I ktoś zostanie sam...

Do drobnomieszczanstwo | 2018-10-17 15:08:54 napisał(a):

Przecież w 2014 r rozsyłane były sms na Kwietnia. Wtedy gdzie byłeś? Może sam rozsyłales żeby do koryta się dorwać? Lepiej o kulturze nie wspominaj. Kto napisał bloga na wspólników sponsora i Andrzeja M.? Kto wysyłał listy na Lewkowicza? Proszę Cię, wszyscy wiemy za kim największa hołota tego miasta stoi. Cwoki do kwadratu które nawet gaciami używanymi nie potrafiły handlować, albo robiły idiotow z siebie udając Magdę Gessler. Te głodne kawałki możesz wciskać bęcwałom takim jak ty. Bo do biznesmena, to Ci brakują lata świetlne.

do Drobnomieszczanin | 2018-10-17 15:14:27 napisał(a):

Czyżbyś starał się zastraszać kandydata na prezydenta-co to znaczy cyt:I ktoś zostanie sam....Już jeden niewygodny władzy został ponownie zwolniony chociaż sąd nakazał go przywrócić-mam przytoczyć ci uzasadnienie sądu o praktykach w Starachowicach? Powiem ci jedno dzięki waszej bucie, arogancji,powstała grupa ludzi niezależnych od władzy która nie odpuści na krok i nie boi się pozwów wyborczych czy innego nękania.

Do absurdowiczanka | 2018-10-17 16:45:04 napisał(a):

O absurdowicka * i * wpadła ty na gościnny struptiz. Te twoje wys*ywy naprawdę nie robią wrażenia.
A ten następny od dedukcji słowa pisanego następny przedstawiciel specjalistów - no jak pójdą na emeryturę to chyba sam zostanie w robocie. Kumasz taką emanację?. Ale kto wie może będzie wice :) wszak Bernatowicz z Kwietniem ostro najeżdżali na siebie w kampani a potem ten drugi został wice.

Instruktorka | 2018-10-17 17:05:43 napisał(a):

Pani minister z PiS-u, która przyjechała do Starachowic z poparciem dla autora sms-ów zapewne poinstruowała go jak obrzucić skutecznie błotem rywala. To samo robią politycy PiS-u codziennie w mediach.
Jeżeli coś jest "kryminogenne" to trzeba natychmiast zgłosić do prokuratury i nie wymyślać głupot na potrzeby prymitywnej kampanii wyborczej.

do instruktorka | 2018-10-17 19:12:31 napisał(a):

Zgłoszone !!!

mieszkanka | 2018-10-17 21:15:19 napisał(a):

Od kiedy pisanie SMS-ów do znajomych żeby nie głosowali na którąś z osób kandydujących jest ścigane w trybie wyborczym. Kandydujący prezydent w trybie wyborczym, próbuje zastraszyć, a wręcz sterroryzować mieszkańców. Jest to zagrywka typowo polityczna, aby bez względu na to co władza poczyni, mieszkańcy się bali. Taki silny p. Prezydent a SMS-ów się przestraszył ha,ha,ha.

Kws | 2018-10-18 10:32:35 napisał(a):

Mam nadzieję że Materek wstrząśnie tym drzewem w pierwszej turze i ta szarańcza spadnie jak to ktoś powiedział

Co do konstytucyjnej ochrony korespondencji i prywatności | 2018-10-18 10:53:28 napisał(a):

Czy sms to nie podchodzi pod ten art? https://forumprawne.org/prawo-karne/435338-udostepnianie-prywatnych-wiadomosci-osobom-trzecim.html

C..., d..., s.. a kupa. | 2018-10-18 12:59:21 napisał(a):

Oby opinia publiczna poznała nazwisko *****który sprzedał znajomego. Ciekawe że ile srebrnikow?

do C..... | 2018-10-18 14:44:20 napisał(a):

A TO KONOWAŁ JEDEN !!!!!!

GOŚĆ | 2018-10-18 15:31:17 napisał(a):

Ciekaw jestem jaki jest wyrok sądu za te esemesy?

ja 65 | 2018-10-18 16:59:53 napisał(a):

60% głosów dla M.Materka - i po zawodach !!!

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie