Część mieszkańców przeciwna pomysłowi dzierżawy miejsc postojowych od miasta

18633.nsmed

O możliwości wydzierżawienia miejsca postojowego przy ulicach Kochanowskiego, Słonecznej i Reja informował prezydenta miasta Marek Materek pod koniec maja 2024 r.  Jednak nie wszystkim mieszkańcom ten pomysł przypadł do gustu. Przeciwnicy tego pomysłu chcą, aby parkingi na Osiedlu Żeromskiego pozostały tak, jak do tej pory czyli w formie rotacyjnej. 

Kilkoro mieszkańców z Osiedla Żeromskiego spotkało się z lokalnymi mediami w czwartkowe przedpołudnie, by podzielić się swoimi obawami. 

- Prywatyzacja miejsc postojowych może poprawić byt jednostek, ale tym samym spowoduje problemy dla jeszcze większej rzeszy ludzi. Postanowiliśmy policzyć ile jest miejsc parkingowych, a ile samochodów parkuje. Liczyliśmy kilkukrotnie w różnych porach dnia i tygodnia. Jest 336 miejsc wyznaczonych, a parkuje 780 pojazdów. Na osiedlu mieszkańcy parkują wszędzie. Na chodnikach, na trawnikach, przy skrzyżowaniach, na zakrętach. Ponadto jest ogromny przepływ pojazdów przez nasze osiedle. To nie są tylko mieszkańcy, ale także ich rodziny, znajomi, dziadkowie do wnuków, dzieci do starszych rodziców, serwisanci sprzętów, dostawcy mebli, dostawcy jedzenie, kurierzy, lekarze na wizyty domowe, policja, dostawcy do sklepów – ich klienci oraz pracownicy. Plus pojazdy firm komunalnych i wiele innych. To co robi miasto, to jest szantaż i nierówne traktowanie mieszkańców. Już wiemy, że jest więcej chętnych niż miejsc parkingowych, więc będzie przetarg nieograniczony czyli kto da wyższą stawkę , ten wydzierżawi miejsce – mówił Piotr Maciąg.

Jeden z mieszkańców, który zabrał głos nie krył rozczarowania decyzją prezydenta Marka Materka i jego administracji. Bardziej widziałby działania urzędników zmierzające do wykupu gruntów od prywatnych właścicieli, np. przy alei Armii Krajowej obok SP10 i budowy parkingu, niż dzierżawy i tak za małej liczby miejsc postojowych.

- Parkingi rotacyjne są potrzebne mieszkańcom, jak woda. Nie może być tylko „pogody dla bogaczy”. Rozwiązanie proponowane przez Urząd Miejski absolutnie nam nie polepszy sytuacji, a wręcz przeciwnie – pogorszy – powiedział jeden z mieszkańców. 

Planowane jest kolejne spotkanie wśród mieszkańców w najbliższy poniedziałek, podczas którego będą się wspólnie zastanawiać, jakie podjąć dalsze kroki. 

Dodane: 07.06.24 | Odsłony: 1469 | komentarze (15)

Komentarze użytkowników

Ja | 2024-06-07 07:49:42 napisał(a):

Potrzeba nowych parkingów dla wszystkich, to obowiązek zapewnić miejsca postojowe mieszkańcom!!! A jeżeli dzierżawa/sprzedaż to powinno być tyle dostępnych, aby do każdego mieszkania przynależało jedno miejsce!

OHM | 2024-06-07 08:11:51 napisał(a):

Starachowiczanie nie mają honoru, w Skarżysku tez był taki pomysł ale mieszkańcy zbojkotowali.

ChłoPOrobotnik | 2024-06-07 08:34:47 napisał(a):

Kupować po trzy samochody parkować jeden do drugiego i problem z głowy

Kojot | 2024-06-07 08:57:18 napisał(a):

O co te żale .Teraz ? "Prezydent i Urzędnicy wiedzą co robią. Skoro widzi taką możliwość to znaczy ,że wola mieszkańców jest taka . W końcu ludzie zagłosowali z miażdżącą przewagą na Pana Prezydenta" .

Wezyr | 2024-06-07 09:12:03 napisał(a):

,,Masz problemy ze znalezieniem miejsca parkingowego na terenie osiedla Żeromskiego ? Możesz wydzierżawić swoje miejsce od gminy – podkreśla Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek".

Głupota Materka poraża. Jak można mieć takie braki intelektualne i sprawować najwyższy urząd w naszym mieście?

Przecież wydzierżawienie miejsc parkingowych (obecnie istniejących jako miejsca ogólnodostępne) znacznie pogorszy sytuację!!!
tu rozwiązaniem jest przemyślana budowa miejsc parkingowych w okolicy w porozumieniu również z spółdzielnia mieszkaniową a także przebudowa już istniejących parkingów.
To chory pomysł z którego magistrat powinien się natychmiast wycofać i tego powinni żądać radni składając petycje z podpisami radnych(tak aby mieszkańcy miasta wiedzieli na kogo mogą liczyć a kto im może dokuczać).

Łukasz | 2024-06-07 09:41:32 napisał(a):

Chodniki też można wydzierżawić jak na ulicy kopalnianej. Jest fajnie...

Racja | 2024-06-07 09:44:26 napisał(a):

Problem jest taki, że władza w tym mieście traktuje mieszkańców jak dojne krowy. Szukają kasy i tyle w temacie.

Do Łukasz | 2024-06-07 09:48:07 napisał(a):

Patrz jak ty mnie pobudziłeś. Może ta cała akcja to przykrywka dzierżawy miejsc postojowych w innych częściach miasta. Naprzykład Kopalniana A.K. Tam się teraz sporo buduje.

ewa | 2024-06-07 10:03:41 napisał(a):

celem materka jest wycisniecie jak najwiecej pieniedzy zeby mogl realizowac swoje chore pomysly i wspierac kolegow w przetargach. Ale coz? wybraliscie ponownie materka to macie.Widzialy galy co braly. Nie jest mi was zal

Do ewa | 2024-06-07 11:00:46 napisał(a):

Mi też nie jest nikogo Żal. Jednak mieszkańcy mają prawo być rozżaleni jak gmina ich tak traktuje. Dzisiaj to są mieszkańcy Żeromskiego, jutro mogą to być pozostali. Eskalacja tego pomysłu zachwile rozreje się na całe miasto. Jeszcze kilka miejsc zostało leśna Kościelna Górna szlskowisko Graniczna Gliniana to może być nawet bańka w budżecie, albo dwie. To już ma na wodny plac zabaw.

Sławek Moćko | 2024-06-08 11:13:21 napisał(a):

Ja natomiast wzywam radnych z tego okręgu zarówno miejskich jak i powiatowych, bo nie widzę i nie słyszę ich głosu w dyskusji.Wzywam i proszę ich o zajęcie stanowiska w tej sprawie.Proszę głośno powiedzieć , czy zgadzacie się na to czy jesteście przeciw?

JONG | 2024-06-08 22:33:47 napisał(a):

JONG | 2024-06-08 22:24:40 napisał(a):

"Masz problemy ze znalezieniem miejsca parkingowego na terenie osiedla Żeromskiego ? Możesz wydzierżawić swoje miejsce od gminy – podkreśla Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek".

Materkowi widocznie pomyliły mu się funkcje i zamiast zachowywać się jak prezydent, wciela się w rolę komiwojażera; ważny jest dla niego nawet niewielki zysk, niż rozwiązywanie problemów wszystkich mieszkańców, a nie tylko małej garstki.
Materek zamiast ułatwić żywot mieszkańcom, stara się go maksymalnie im utrudnić.
Ta pseudo reforma ma za zadanie jedynie wyciągnąć w łatwy sposób 60 tys. złotych od mieszkańców,
zupełnie nie rozwiązując problemu, tylko go jeszcze eskalując.
Dlaczego Materek szkodzi mieszkańcom, zasłaniając się jakimiś chętnymi do dzierżawy,
która sparaliżuje, i tak już trudną sytuację parkowania na osiedlu.
Czy za 60 tys. zł warto powiększyć chaos, bo kierowcy będą parkować, gdzie popadnie: na chodnikach, na skrzyżowaniach i na trawnikach.
Przecież 60 tys. to tylko 3 pensje Materka, i ta kwota nie wystarczy nawet na roczny zakup śliwek w czekoladzie do urzędu miasta. W czyim interesie działa Materek? Jeśli tak zależy mu na zysku UM, to niech sobie obniży pensję, bo jest z czego, w ub. roku zarobił 241 tys. zł.
A mieszkańcy często nie zarabiają 50 tys. zł, więc trzeba ich jeszcze oskubać z tej nędznej pensji? Bogaty Materek nie zrozumie biednego mieszkańca!
Bulwersujące jest także to, że część z tych miejsc zostało wykonana w ramach budżetu obywatelskiego!
Ale prawdziwym skandalem jest wystawienie do dzierżawy miejsc przeznaczonych dla niepełnosprawnych!!!
Z tego co wiem, nie wolno tego robić, jeśli znajdują się przy drodze publicznej,
a nawet gdyby Materek je wydzierżawił, to każdy, kto posiada kartę parkingową mógłby tam parkować bez oglądania się na Materkowe handle.
Jednak ta sprawa jest wyjątkowo bulwersująca, bo pokazuje jaki stosunek do niepełnosprawnych
ma Materek. Jego "empatia" dla tych ludzi pokrzywdzonych przez los jest niewyobrażalna!
Ta krucjata przeciwko nim "rozsławi" jego imię w Polsce, choć nie wiem czy mu to pomoże w dalszej karierze ogólnopolskiej.

Żeby rozwiązać naprawdę problem z parkowaniem, to trzeba zacząć budowę parkingów piętrowych,
bo w najbliższych latach samochodów jeszcze dużo przybędzie.
Gdyby Materek poszedł w tym kierunku, to zyskałby prawdziwą sławę, bo rozwiązałby problem
w sposób rzeczywisty, a nie wirtualny, ale na razie woli zachować pozory pomocy, żeby zainkasować parę groszy dla UM. Można i tak, jak się nie potrafi podejść rzetelnie do problemu!

iks | 2024-06-09 09:46:11 napisał(a):

No i czego się pultacie. Przecież macie fajny parking dwupoziomowy na Dolnych. A obok
duży parking pusty przy Deku.

Mieszkaniec Żeromskiego | 2024-06-09 10:56:50 napisał(a):

Panowie radni miejscy - Mariusz Konarski i Marcin Nowakowski co Wy na to? Jakie jest panów zdanie na ten temat? Obiecaliście pomagać mieszkańcom, więc proszę o interwencję.

Pablo | 2024-06-09 12:03:33 napisał(a):

Nie żartuj, przeciez oni sa z Komitetu Materka, nic nie zrobią, co więcej ich nie można nawet zmusić do wyrażenia opinii w żadnym temacie, jak wyszło przy debacie o spalarni.Pytanie czy coś zrobią radni Nowak i Rączka?

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie