Budowa wiaduktu w Starachowicach Zachodnich. Jak zostaną przebudowane skrzyżowania?

16656.nsmed

Powiat Starachowicki otrzymał promesę obejmującą dofinansowanie zadania  pn: „Poprawa warunków obsługi i rozwoju SSE Starachowice S.A., m.in. poprzez budowę bezkolizyjnego przejazdu drogowego nad linią kolejową nr 25 w Starachowicach” w ramach Rządowego Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych - edycja piąta - Rozwój stref przemysłowych -  w wysokości 100 mln zł. , co stanowi 98% wnioskowanej wartości zadania.  Wkład własny Powiatu wynosi 2 mln zł.

-  Ostateczna wartość zadania będzie znana po zakończeniu postępowania i wyłonieniu wykonawcy robót. W chwili obecnej, przy takim poziomie finansowania powiat nie przewiduje zaciągania kredytu na realizację zadania. W związku, iż wniosek i otrzymane dofinansowanie z Funduszu Polski Ład obejmuje większy zakres niż tylko budowę wiaduktu, m.in. również budowę parkingu na terenie SSE, ogłoszenie postępowania będzie możliwe po otrzymaniu kompletu dokumentów od SSE - odpowiada na pytania Starachowice-NET.pl dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Andrzej Klimczak. 

W związku z pojawiającymi się pytaniami, jak będzie wyglądała komunikacja w Starachowicach Zachodnich? Czy przejazd kolejowy pozostanie czynny? Redakcja zapytała w Zarządzie Dróg Powiatowych. Poniżej odpowiedź. 

• Do przedmiotowej inwestycji nie przewiduje się na obecnym stanie dofinansowania ze strony PKP. Aktualnie nie planuje się również zamknięcia przejazdu (PKP uwarunkowywało udzielenie dofinansowania od kategorycznego zamknięcia przejazdu),

• Skrzyżowanie ul. Radomskiej i ul. Fabrycznej zostanie przebudowane, wjazd w ul. Radomską (jednokierunkową) będzie możliwy od góry tj; jadąc od strony ronda Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, umożliwiony zostanie więc wjazd od góry (okolice kwiaciarni),

• Rondo Popiełuszki będzie rozbudowane na rondo turbinowe, 

• budynek mieszkalny ul. Hutnicza 13 (żółty) jest przewidziany do wyburzenia,

• dojazd do budynków , gdzie obecnie jest rożno Słyk, lombard poprzez zjazd od ul. Radomskiej naprzeciwko delikatesów IGA,

• skrzyżowanie ulic Radomskiej i Hutniczej będzie skrzyżowaniem zwykłym skanalizowanym z azylem dla pieszych w ul. Radomskiej i ul. Sportowej/Nadrzecznej, natomiast przewidziany jest wjazd i wyjazd w obecną jednokierunkową ul. Radomska 

• parking przy delikatesach Iga pozostaje,

• na terenie ogródków działkowych zlokalizowany będzie nowy ślad ul. Radomskiej – zjazd i wjazd na wiadukt,

• ul. Wielkopiecowa będzie przebudowana na odcinku około 20 m za wjazd do muzeum

• ul. Kanałowa będzie przebudowana na odcinku do firmy STARPAP

Jeśli macie jakieś pytania, zapraszamy do kontaktu pod adres: redakcja@starachowice-net.pl 

RemondisReklama 

Dodane: 30.10.22 | Odsłony: 3320 | komentarze (12)
Tagi:

Komentarze użytkowników

STS | 2022-10-30 17:22:19 napisał(a):

Proszę zamiast aktualnych zdjęć zamieścić odpowiednie rysunki stosowne do przedstawionych punktów, Rożważyć rozwiązanie bez wyburzania budynku mieszkalnego, to się wiąże z kosztami.

Trw | 2022-10-30 17:34:35 napisał(a):

Oby za to się nie zabierał miejski architekt. Bo jak będzie w mediach wyglądała próba minięcia dwóch samochodów ciężarowych na wiadukcie. Wystarczy blamaż na konstytucji ????

@Trw | 2022-10-30 19:42:07 napisał(a):

To samo na 1 Maja i Kopalnianej. Na Kopalnianej pomalowali pasy tylko nie przywrócili ruchu w dół pomimo że nic nie przeszkadzało i pomimo, że mamy święta. Nie przywrócono Autobusu 21. To jest podła złośliwość i dręczenie mieszkańców zwłaszcza emerytów. Ci nieudacznicy tylko potrafią spieprzyć to co było dobre dodam na Kopalnianej za apteką była zatoczka to ją zlikwidowali żeby ludzie stali w korkach bo namalowali podwójna ciągłą. Na parking przed pawilonami dopiero wjedziesz jak zrobisz rundę na rondzie Solidarności dopiero możesz zaparkować. Paranoja za paranoją,

Mieszkaniec | 2022-10-31 06:54:43 napisał(a):

Jak tu można mówić o ożywieniu Starachowic Zach. Jak z ul Radomskiej maja zrobić ślepą uliczkę odcinając wjazd od góry. Wjazd będzie tylko od dołu skrzyżowania przy domu chłopa.

Redakcja | 2022-10-31 06:57:38 napisał(a):

Zarząd Dróg Powiatowych informuje w artykule, że:

Skrzyżowanie ul. Radomskiej i ul. Fabrycznej zostanie przebudowane, wjazd w ul. Radomską (jednokierunkową) będzie możliwy od góry tj. jadąc od strony ronda Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, umożliwiony zostanie więc wjazd od góry (okolice kwiaciarni)

Do wszystkich | 2022-10-31 08:59:02 napisał(a):

Od dołu czy od góry, to bez różnicy! Ten odcinek ulicy jakoś nie ma szczęścia do decyzji władzy, tej i poprzednich. Pamiętacie jak tam kwitł handel? Ja wiem że to nie tylko to, ale decyzję władzy też do tego się przyczyniają.

do Redakcja | 2022-10-31 09:13:40 napisał(a):

Proszę spytać o jakie ogródki działkowe chodzi dla nowego śladu ul. Radomskiej

Ogrodnik | 2022-10-31 09:41:24 napisał(a):

Chodzi o ogródki koło firmy Starpap.

Promesa | 2022-10-31 17:27:26 napisał(a):

Promesa to dopiero obietnica a Ambroszczyk znów chce ogłaszać przetarg nie mając pieniędzy... Tych obiecanek było już tyle ile terminów wyborów....Ta budowa przy tym prezydencie i staroście to będzie dramat...

smref | 2022-11-01 08:29:16 napisał(a):

czy to rondo za torami od strony brico nie zakorkuje sie na amen ?!

emigrant | 2022-11-01 10:58:02 napisał(a):

Wy tu o rondach wjazdach zjazdach a o bardachu w mieście nikt.Tzn .że nie warto nic robić dla śmieciarzy ze Starachowic.Pytam też za co płacimy firmie sprzątającej Starachowiczanka.Materek do roboty bo wstyd i hańba.

do emigrant | 2022-11-02 08:55:32 napisał(a):

Na układy nie ma rady.. Pany były prezes nadal rządzi w najlepsze w Starachowiczance i nikomu to nie przeszkadza...Czy ktoś w Urzędzie odważy się zatrzymać fakturę za usługi lub ją okroić ? Wątpię..

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie