Budowa wiaduktu w Dolnych Starachowicach rekomendowana do rządowego dofinansowania

15361.nsmed

Projekty infrastrukturalne miasta Starachowice i powiatu starachowickiego uzyskały rekomendację wojewody świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza do dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Ostateczną decyzję będzie podejmował w pierwszym kwartale 2022 roku premier Mateusz Morawiecki, a że ponoć pan premier utknął w korku na ul. Radomskiej jadąc na spotkanie do jednej z firm na strefie, to brak pewnego rozwiązania komunikacyjnego, nad którym od lat pracują samorządowcy w Starachowicach, zapadł mu w pamięć. 

„Wiadomość roku”, „Przed nami historyczna chwila” - w skrócie tymi słowami opisali wczorajsze wydarzenie prezydent miasta Marek Materek oraz starosta starachowicki Piotr Babicki. Temat został przedstawiony na konferencji prasowej w biurze prezesa świętokrzyskiego PiS Krzysztofa Lipca.

- Polski rząd uruchomił wiele programów mocą, których wspiera wszystkie samorządy, które są siłą sprawczą wszystkich dobrych przedsięwzięć. Niewątpliwie do takich samorządów należą miasto Starachowice i powiat starachowicki, gdzie gołym okiem widać, jakie zmiany zachodzą - powiedział na wstępie poseł PiS Krzysztof Lipiec i głos oddał wojewodzie Zbigniewowi Koniuszowi, by jemu przypadł zaszczyt przekazania bardzo dobrej dla starachowiczan wiadomości. 

- Wszystkie osoby tutaj obecne są sygnatariuszami  tego sukcesu. Sukces na razie ma jeszcze może nie 100 % wymiar, bo to są ciągle rekomendacje. Aczkolwiek projekt, o którym mówimy warty 55 milionów złotych z dofinansowaniem rządowym na poziomie 30 milionów, to przejście drogowe nad ważną linią kolejową w ciągu ulicy Radomskiej, czyli mówimy o wiadukcie - poinformował na konferencji prasowej wojewoda Koniusz i dodał, że się bardzo cieszy i jest to dla niego powód do dumy, że może przekazać te dobre wiadomości. - Gratuluję i mam nadzieję, że się to wszystko szczęśliwie skończy i inwestycja nabierze tempa - mówił Koniusz. 

-  Myślę, że ta informacja jest „informacją tego roku”. Wiadukt w Dolnych Starachowicach jest inwestycją najbardziej wyczekiwaną przez mieszkańców i tych, którzy przyjeżdżają tu do pracy czy odwiedzają nasze miasto. 30 milionów złotych, to jest początek układanki, którą staramy się wspólnie ze starostą ułożyć. Do której mam nadzieję dołożą się koleje państwowe, po to żeby wiadukt w Dolnych Starachowicach w latach 2022-2024 mógł powstać. Oto będziemy wspólnie zabiegać i tą kropkę nad „i” mam nadzieję wspólnie postawimy - powiedział włodarz Starachowic.

- To nie tylko wiadomość roku, ale historia dzieje się na naszych oczach. To praca nie tylko obecnego Zarządu Powiatu, ale i poprzednich. To przede wszystkim współpraca z gminą Starachowice. To co dzisiaj słyszymy, to jest ten główny element, który daje spoiwo do tego, żeby tą inwestycję urealnić, czyli wsparcie rządowe, aby można było tą inwestycję przeprowadzić. Za to jako starosta jestem bardzo wdzięczny. Dziękuję serdecznie - powiedział starosta Piotr Babicki i dodał, że jako i obywatel i mieszkaniec i starosta jest bardzo szczęśliwy. 

- Nie trzeba nikogo przekonywać, że budowa wiaduktu w Starachowicach ma znaczenie strategiczne dla naszego miasta, ponieważ Starachowice są ośrodkiem gospodarczym i przemysłowym. (...) Dzisiaj do samorządów płyną ogromne środki. Myślę, że dzięki współpracy, zabiegom pana wojewody, pana posła, pana prezydenta, pana starosty, również swój wkład miałam w przygotowanie dokumentacji na budowę wiaduktu w Starachowicach. Myślę, że dzięki tej współpracy wiadukt powstanie. To jest bardzo dobra wiadomość. To jest inwestycja kluczowa. Nic tak nie poprawi komunikacji w Starachowicach, jak budowa wiaduktu - powiedziała radna Rady Powiatu z klubu PiS Danuta Krępa.

- Na dzisiejszej konferencji usłyszeliśmy bardzo dobre wiadomości dla naszego miasta, powiatu starachowickiego, a również dla całego regionu. My, jako radni PiS rozmawiamy z mieszkańcami o tym, co możemy w naszym mieście zrobić, aby żyło się lepiej, bezpieczniej, wygodniej. Chciałam podziękować panu posłowi Krzysztofowi Lipcowi oraz panu wojewodzie za wsparcie naszego miasta i regionu. Po raz kolejny mogliśmy się przekonać, że rząd PiS dotrzymuje słowa, jest dla ludzi i blisko ludzi - powiedziała radna Agnieszka Kuś.  

Zobacz NAGRANIE [kliknij]

RemondisReklama

Dodane: 10.11.21 | Odsłony: 2387 | komentarze (21)
Tagi:

Komentarze użytkowników

Starachowiczanin | 2021-11-10 07:18:08 napisał(a):

A co to za praktyki zeby portret wodza na podłodze stał ?

nn | 2021-11-10 07:20:50 napisał(a):

rekomendował....

gość | 2021-11-10 07:35:36 napisał(a):

Kto przeżyje wyróżnienie covidove ten za kilka lat może zobaczy obwodnicę...Fajny interes.

gość cd | 2021-11-10 07:37:07 napisał(a):

A może nawet wiadukt ha ha....

gość | 2021-11-10 08:00:12 napisał(a):

Wreszcie członkowie i miłośnicy PiS razem. Czas skończyć z ta partyzantką...

tomasz | 2021-11-10 08:30:56 napisał(a):

Tego draństwa nawet komentować się nie da.
Śmierdzi to wszystko propagandą PRL z czasów Gomułki .

Kolejna konferencja | 2021-11-10 08:38:31 napisał(a):

Ważnych konferencji w sprawie wiaduktu z udziałem posła było już bez liku. Teraz mamy rekomendację i to tylko dzięki łaskawości wojewody i dobremu sercu posła.Wieloletnie niemoc województwa i posła jest porażająca. Ciekawi mnie obietnica rozpisania przetargu w sytuacji kiedy nie ma jeszcze pieniędzy.Znając mobilność wszystkich zainteresowanych stron to może potrwać 10 lat i skończyć się niczym. A te 60 milionów za które ma być wybudowany wiadukt już dano jest nieaktualne m.in. z uwagi na szalejącą inflację...

Gość | 2021-11-10 10:29:33 napisał(a):

Teraz już rozumiem dlaczego prezydent nie walczy o szpital dla mieszkańców. On współpracuje z Pisem i nie chce się narażać posłowi.

mecz | 2021-11-10 10:40:35 napisał(a):

Matrek rozgrywa politycznie calkiem nieźle, ale mieszkańcy już rozegrali też jego. Teraz pochwalą żeby jak najwięcej zrobił, a na wyborach go wykopią ze stołka za to co pozwolił zrobić ze szpitalem.

don | 2021-11-10 10:55:46 napisał(a):

na tego Lipca patrzeć nie mogę, gdy go gdzieś zobaczę zbiera mnie na wymioty..................................

mieszkaniec | 2021-11-10 11:01:21 napisał(a):

Mieszkańcy Starachowic wybory idą , czas obiecanek się zaczął. Przypomnijcie sobie co obiecywali a co zrealizowali.

Tst | 2021-11-10 12:10:36 napisał(a):

Jak będzie budował budromost to do 2030 r się nie wyrobią.pewnie napotkają na kolizje w powietrzu lub opady mżawki.albo słońce za mocno będzie świecić...i co to będzie za wiadukt za 60 mln...

bogdan | 2021-11-10 16:15:53 napisał(a):

straszne zdjęcie

gość | 2021-11-10 19:28:53 napisał(a):

Jaki związek z budową wiaduktu mają te dwie Panie? Czy to przypadkiem nie jedna z nich jako Starosta skutecznie zadłużała powiat? Od takich gospodarzy uchroń nas Panie!

341790 | 2021-11-10 20:01:43 napisał(a):

Materek to PiSior

Do przedmowcy | 2021-11-10 20:11:04 napisał(a):

Dzis R. Thum poszła do Holowni. Mysle, ze tam sie mości Materek. A milisc z PiS jest tylko zeby moc sie lansowac na rzadowej kasie. I ochronie, np. przy kontroli inwestycji, takich jak strzelnica. Materek wie, ze w PiS kariery nie zrobi, dlatego wydoi ile sie da i poleci tam, gdzie ma szanse na sejm. Gdzie jemu i tatusiowi nikt nie bedzie patrzył na ręce "-)

do do przedmowcy | 2021-11-10 21:40:31 napisał(a):

Firmy wykonujące roboty dzialaja wedlug takiego schematu. Nabrać jak najwięcej robot i wykonywać je zaczynając od najmniejszych i koniecznie oddawać je uroczyście z udziałem inwestora. Dla dużych robot wymyśla się obiektywne przyczyny przedłużenia terminu zakończenia (Konstytucji, Kilińskiego,Dworzec Wschodni). No i wszystko sie kręci a kar umownych nie ma..

Mały | 2021-11-11 09:57:56 napisał(a):

Nigdy nie głosowałem na Materka tak jak moi koledzy i znajomi.Ale gdyby startował na posła to zagłosujemy za nim wszyscy żeby tylko odszedł z naszego miasta.Myślę że wielu starachowiczan tak by postąpiło.

do mały | 2021-11-11 10:41:54 napisał(a):

Wtedy umieściłby swojego człowieka, wystawiłby ze swoich list. Rządziłby on sam w dalszym ciągu. To nie jest rozwiązanie. Jedynym rozwiązaniem jest dobra opozycja a z tą kiepsko w mieście i powiecie. Pis współpracuje z Materkiem na zasadzie symbiozy.

Sta | 2021-11-11 21:22:14 napisał(a):

Nie cieszcie się naiwni to tylko rekomendacja o środki a nie przyznane środki.Prędzej będzie wiadukt w Wąchocku niż w Starachowicach.

Emenems | 2021-11-13 07:24:21 napisał(a):

No jak rekomendacja pochodzi od grupy tak wściekle nienawidzących się ludzi to będzie z tego...

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie