Bezpłatna pomoc prawna w starachowickim magistracie

4917.nsmed

Wydział Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Starachowicach informuje, że wznowił działalność Punkt Pomocy Prawnej dla rodzin dysfunkcyjnych z terenu Gminy Starachowice.

Do skorzystania z bezpłatnej pomocy prawnej zapraszamy mieszkańców Gminy Starachowice we wtorki i czwartki w godz. od 15.30 do 19.00 (z wyłączeniem sierpnia b.r.) w Urzędzie Miejskim w Starachowicach ul. Radomska 45 (pok. 18 parter).

Zakres udzielanych porad obejmuje w szczególności: problemy uzależnień i przemocy w rodzinie, sprawy rozwodowe, separacje, podziału majątku po rozwodzie, wychowawcze, ustalenia władzy rodzicielskiej, kontaktów z dziećmi, mieszkaniowe, alimentacyjne, zaciągniętych długów, meldunkowe, eksmisje.

Działalność Punktu finansowana jest ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2013 r. Punkt będzie działał do końca 2013r.

Info: UM starachowice, fot. starachowice-net.pl

 

Dodane: 09.02.13 | komentarze (18)


DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU

Komentarze użytkowników

Uczciwy mieszkaniec | 2013-02-09 08:59:17 napisał(a):

Powinni dołożyć jeszcze porody prawne w sprawach kryminalnych w zakresie : Korupcja, Przekraczanie uprawnień służbowych i niedopełnianie obowiązków. Pomocy będą udzielać dwaj pracownicy UM Starachowice tj. Wojciech B i Sylwester K

um | 2013-02-09 09:33:00 napisał(a):

Brawo, trzeba z tą patologią wiejską skończyć raz na zawsze.

To | 2013-02-09 10:17:52 napisał(a):

chyba prezio i vice będą się najczęściej radzić za pieniądze podatników, bo ten radca nie będzie chyba radził w ramach wolontariatu.

V | 2013-02-09 10:24:53 napisał(a):

Ci z LEŚNEJ to śpią czy jaki pieron!!
Może , oni tez z lasu?

xxx | 2013-02-09 10:52:01 napisał(a):

Nic nie ma darmo! Ze środków gminnego programu profilaktyki. Czyli z budżetu miasta , czyli pieniędzy podatników!

BEZPŁATNA!!!

Litość i trwoga | 2013-02-09 13:00:16 napisał(a):

Znowu z publicznych pieniędzy się pasie jakiś adwokacina! Kto to zalecił? Pewnie ten z nieposzlakowaną opinią Sylwester K.

ole | 2013-02-09 13:11:11 napisał(a):

Ciiiiiiiiiiiiiiiiii
bo się rozpłacze, że znowu mu kto chce dokopać. Hiiiii
To wszystko dla was towarzysze!!1

jacuś | 2013-02-09 16:00:57 napisał(a):

Przepraszam czy porad będzie udzielał mecenas Kosior i to bezpłatnie?

xxx | 2013-02-09 17:09:17 napisał(a):

Takie porady to w MOPS cz w Sądzie?
W miejscach gdzie takie rodziny otrzymują pomoc.

nini | 2013-02-09 17:16:24 napisał(a):

hmmm porad prawnych udziela prwnik a wychowawczych pedadog? kto w UM udziela takich porad i jakie ma uprawnienia?

inini | 2013-02-09 17:21:29 napisał(a):

hmmm tak myśle i wymysliłam ze to musza być dwie osoby prawnik i pedagog lub psycholog nowe etaty?

ale | 2013-02-10 13:07:03 napisał(a):

syn dzi..ry też udziela porad prawnych u pOsła. Robi to bezpłatnie? Myslę że nie jest to wolentariat.

@ ale | 2013-02-10 17:36:34 napisał(a):

Najpierw coś sprawdź a potem podaj do publicznej wiadomości. Próbujesz dokopać pisząc półsłówka, a nóż zasiejesz niepewność i może ktoś uwierzy że wykryłeś przekręt. Blef, który łatwo można sprawdzić w urzędzie więc po co to dwuznaczne pytanie.Wstydzić się powinieneś człowieku.

do @ale | 2013-02-10 19:34:11 napisał(a):

A co urząd ma do biura pOsła?

wolf | 2013-02-10 23:04:06 napisał(a):

Nauczyłem się żyć bez prawników. Sam szukam informacji w internecie i oszczędzam spore pieniądze. Polecam tę formę. Internet to kopalnia wiedzy. Wystarczy umieć szukać. www.google.pl

Małgosia | 2013-02-11 11:43:21 napisał(a):

To mecenasowi Stanisławowi przybędzie obowiązków! We wtorki to on udziela porad w powiecie! Nie obrobi się z tym wszystkim!

jaskier890 | 2013-02-12 11:26:10 napisał(a):

Fajnie że aż dwa dni w tygodniu są z tą pomocą. W razie jakby ktoś nie mógł jednak w nie wpaść po poradę do mecenasa, to spróbujcie poszukać pomocy w e-prawnik.pl tam też są prawnicy, na forum czasami pomagają a w razie czego można też odpłatnie dostać pomoc,w 24 godziny. Cen nie znam. Się zdaje się samemu ustala. To alternatywa takie forum, tym bardziej że to forum z portalu prawnego jest a nie ze strony jak onet czy interyia.

cd | 2013-02-14 10:03:24 napisał(a):

Gdyby jeszcze ludzie mieli umiejętność czytania ze zrozumieniem.
Niestety 3/4 społeczeństwa jak nie wiecej nie umie nawet sporządzić właściwie podania o prace czy wypelnic wniosku o zasiłek.
Poziom kształcenie nie rośnie, a maleje.
Dlatego m.in. prawnicy mieli i będą mieć zawsze dużo pracy.
,,porady'' a nie porody