Błyskawiczna pomoc

10135.nsmed

Dzięki szybkiej reakcji policjantów z ostrowieckiej drogówki, 27- letnią mieszkankę Starachowic najprawdopodobniej nie spotkała tragedia. W minioną niedzielę stróże prawa zatrzymali do kontroli osobowego Peugota, wewnątrz którego znajdowała się kobieta potrzebująca natychmiastowej pomocy. Z uwagi na zagrożenie życia mundurowi niezwłocznie udzielili jej pierwszej pomocy i przetransportowali do najbliższego szpitala. Po kilkunastu minutach kobieta bezpiecznie została przekazana w pod opiekę lekarzy. 

W minioną niedzielę około godziny 18:40 mł. asp. Grzegorz Klechowski oraz sierż. sztab. Jacek Lipiec funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy patrolowali rejon drogi wojewódzkiej W-751 w miejscowości Waśniów. W pewnym momencie zauważyli jak osobowy Peugeot wyprzedza dwa pojazdy na łuku drogi. Chwilę później funkcjonariusze zatrzymali do kontroli francuskie auto. Gdy mundurowi wychodzili z radiowozu, z zatrzymanego auta wybiegł mężczyzna krzycząc, że wiezie żonę do szpitala gdyż nie może ona złapać oddechu. Mundurowi natychmiast pobiegli do kobiety i udzielili jej pierwszej pomocy przedmedycznej ponieważ traciła przytomność. Stan zdrowia kobiety wymagał szybkiego transportu do szpitala. 

Mundurowi przekazali informację dyżurnemu ostrowieckiej komendy i błyskawicznie podjęli decyzję o przewiezieniu 27 – latki do szpitala. Mł. asp. Grzegorz Klechowski oraz sierż. sztab. Jacek Lipiec włączyli w swoim radiowozie sygnały pojazdu uprzywilejowanego i po kilkunastu minutach dowieźli kobietę na miejsce gdzie przekazali pod opiekę lekarzy. 

Dzięki błyskawicznej pomocy policjantów kobieta szybko i bezpiecznie trafiła do szpitala, a jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. 

Opr. SK 

Źródło KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim 

                      Reklama

Dodane: 11.07.18 | komentarze (1)

Komentarze użytkowników

mario | 2018-07-13 15:34:04 napisał(a):

brawo Panowie!

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie