Będą dodatkowe miejsca parkingowe na „strefie”

17300.nsmed

Powiat starachowicki, miasto Starachowice oraz Specjalna Strefa Ekonomiczna „Starachowice” zawarły trójstronne porozumienie na mocy, którego powiat starachowicki aplikował o dofinansowanie z rządowego Funduszu Polski Ład – Programu Inwestycji Strategicznych na budowę wiaduktu w Starachowicach Zachodnich, a także parkingu na terenie SSE oraz układu odwodnienia deszczowego w Starachowicach Zachodnich. 

Dofinansowanie w wysokości 100 milionów złotych zostało przyznane i teraz to co do tej pory było na papierze, przechodzi do realizacji. Został wybrany wykonawca budowy wiaduktu o czym Starostwo Powiatowe informowało tutaj [kliknij]. 

Nowy parking na „strefie” 

Szacowany koszt budowy parkingu na 57 miejsc postojowych i stacji ładowania samochodów elektrycznych wynosi około 2 miliony złotych. Budową zajmie się ta sama firma, która ma wybudować wiadukt czyli TRAKCJA S.A. z Warszawy. 

W odpowiedzi na zapytanie portalu Starachowice-NET.pl Specjalna Strefa Ekonomiczna „Starachowice” informuje, że  planowana jest budowa parkingu dla samochodów osobowych na 57 miejsc postojowych na działkach nr ewid. 729/68, 729/64, 729/63, 729/67, 729/66, 729/65, 728/11, 727/7 położonych przy ul. Kwiatkowskiego w Starachowicach. Na dzień dzisiejszy dostęp do planowanego parkingu będzie bezpłatny. 

Parking „strefy” od ul. Radomskiej 

Pisząc o parkingu, trudno nie wspomnieć o sytuacji, która ma miejsce przy biurowcu strefy przy ul. Radomskiej, gdzie wyłączona została część ogólnodostępnego do tej pory parkingu i jest do dyspozycji tylko i wyłącznie najemców lokali w biurowcu a w soboty dla wystawców Giełdy Staroci. Kwestię tego parkingu podniósł ostatnio radny Włodzimierz Orkisz pisząc interpelację do prezydenta miasta Marka Materka. 

„Niniejszym zwracam się do Pana Prezydenta z uprzejmą prośbą o pozytywne rozpatrzenie mojej propozycji. Bardzo proszę o interwencję w sprawie parkingu, który mieści się przy ul. Radomskiej, w pobliżu budynku Specjalnej Strefy Ekonomicznej, sklepu Lewiatan i parafii pod wezwaniem Wszystkich Świętych. Obecnie parking jest zamknięty dla mieszkańców podczas wszystkich dni tygodnia. Moim zdaniem parking powinien być dostępny dla wszystkich mieszkańców w soboty, niedziele i wszystkie święta państwowe i kościelne. Panie prezydencie w imieniu wielu mieszkańców Starachowic proszę o pozytywne ustosunkowanie się do mojej prośby.” - Czytamy w piśmie radnego do włodarza miasta. 

Odpowiedzi udzieliła zastępczyni prezydenta miasta ds. gospodarczych Elżbieta Gralec. 

W odpowiedzi na Pana Interpelację z dnia 31 marca 2023 roku wyjaśniam, iż przedmiotowy parking położony jest na nieruchomości oznaczonej w ewidencji gruntów i budynków m. Starachowice jako działka nr 734/2, obręb 0001, która stanowi własność Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Starachowice" S.A. W związku z powyższym Referat Geodezji i Zarządzania Nieruchomościami zwrócił się pisemnie z prośbą o spotkanie w celu ustalenia możliwości korzystania z przedmiotowego parkingu przez mieszkańców Starachowic W soboty, niedziele oraz święta. O dalszych ustaleniach w tej sprawie poinformuję Pana odrębnym pismem.” - Odpisała wiceprezydent Gralec. 

RemondisReklama

Dodane: 21.04.23 | Odsłony: 1457 | komentarze (5)
Tagi:

Komentarze użytkowników

Myślenie starocia | 2023-04-21 09:59:33 napisał(a):

Przecież SSE ma tyle terenów do uporządkowania, z których można wydzielić parking dla najemców i partii politycznych a zamknięty parking SSE powinna przekazać do gminy. Wniosek radnego Orkisza jest nie przemyślany bo nie rozwiązuje najażniejszego tematu czyli miejsc parkingowych w dni powszednie.

Gość | 2023-04-21 11:31:49 napisał(a):

Orkisz jak zwykle wyskoczył jak Filip z konopi.Juz Giełda szczypie w *, Orkisz weź się człowieku przejdź i zobacz ile pustych miejsc jest na parkingu banku, tam są miejsca potrzebne na tygodniu a nie w niedzielę.

he,he | 2023-04-21 11:54:33 napisał(a):

niech sobie prezio ten parking wrazi

apel do Gralcowej | 2023-04-21 13:37:42 napisał(a):

Gralcowa apeluje żebyś nie utrudniała życia zmotoryzowanym mieszkańcom ul. Żeromskiego. Gdzie jest ich parking, jakie przeprowadziłaś negocjacje i z kim aby pomóc tym ludziom

kierowca | 2023-04-22 08:11:54 napisał(a):

Do gazety ( temat):
1.Dlaczego zlikwidowano parking przed Bankiem śląskim.
2. Dlaczego zmniejszono ilość miejsc parkingowych przy Poczcie Głównej
3. Czy parking przy SCK ( Ul.Zakładowa)był wybudowany dla MANA
4. Od kiedy strefa płatnego parkowania w Sts. Temat był dość głośny, poniesiono koszty n a nowa organizacje ruchu i co ??? powiedziałbym głośno ale nie wypada

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie