Andrzej Pruś rekomendowany na marszałka województwa świętokrzyskiego

10633.nsmed

Po wygranych wyborach samorządowych przez Prawo i Sprawiedliwość do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, przyszedł czas na „podział” stanowisk.

We wtorek 6 listopada br. zebrał się Zarząd Okręgowy Prawa i Sprawiedliwości w województwie świętokrzyskim. W spotkaniu uczestniczyli działacze. Głos zabierali m.in. poseł Krzysztof Lipiec, posłanka Anna Krupka, senator Jarosław Rusiecki. Na zdjęciach zamieszczonych w mediach społecznościowych przez osoby obecne na tym spotkaniu widać również m.in. wojewodę Agatę Wojtyszek. 

„Andrzej Pruś z rekomendacją Zarządu Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości na Marszałka Województwa Świętokrzyskiego”. O tej decyzji poinformował na Facebooku starosta ostrowiecki Zbigniew Duda. Ostateczna decyzja zapadnie jednak w Warszawie. 

Andrzej Pruś ma 51 lat. Pracuje jako doradca wojewody świętokrzyskiego. Jest sekretarzem świętokrzyskiego PiS i radnym sejmiku województwa świętokrzyskiego. W 2014 roku startował w wyborach samorządowych na prezydenta Starachowic, jednak uzyskał trzeci wynik. W 2014 roku w Starachowicach była druga tura wyborów i w walce o fotel prezydenta starli się ostatecznie Sylwester Kwiecień oraz Marek Materek. Andrzej Pruś udzielił wtedy poparcia Markowi Materkowi. 

Prawo i Sprawiedliwość nie wystawiło swojego kandydata w tegorocznych wyborach, ponownie poparli Marka Materka. Mieszkańcy biorący udział w tegorocznych wyborach samorządowych zagłosowali tak, że Marek Materek wygrał w pierwszej turze. Ponadto w Radzie Miejskiej jego komitet zdobył tyle miejsc, że będzie rządził. W Radzie Powiatu zawarta została koalicja komitetu prezydenta z PSL i komitetem Razem dla Mieszkańców. Zarówno w Radzie Miejskiej, jak i w Radzie Powiatu radni Prawa i Sprawiedliwości mają mniejszość. Jak będzie układała się współpraca Marka Materka i jego ludzi z Prawem i Sprawiedliwością? Czas pokaże. 

Na pytanie internauty „Województwem będzie rządził PiS. Nie lepiej było z nimi się dogadać w powiecie?”, prezydent Marek Materek odpowiedział: „Mnie się z PiS bardzo dobrze współpracuje a zastępcy nie mam z PiS. Najważniejsze, że dogadywaliśmy się z rządem i jego jednostkami w terenie.”

Nowi prezydenci, burmistrzowie, wójtowie oraz radni zostaną zaprzysiężeni między 19 a 23 listopada.

Fot. Archiwum Starachowice-Net.pl 

Dodane: 07.11.18 | komentarze (11)

Komentarze użytkowników

Gosc | 2018-11-07 11:00:51 napisał(a):

Hehe Materek się właśnie odplacil. I za tamto poparcie i za obecne :)

Gość | 2018-11-07 11:40:12 napisał(a):

Mój Boże.... To początek końca..

Gość | 2018-11-07 14:00:03 napisał(a):

Mam prośbę do redakcji tego portalu o zdobycie i zaprezentowanie na tym portalu CV pana Prusia jako kandydata na Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. Ważne jest, abyśmy wiedzieli kto będzie Nas reprezentował.

ciekawy | 2018-11-07 14:00:57 napisał(a):

Dobrze to się jemu dogaduje chyba z Wojtyszkową. Zobaczymy kto będzie sekretarzem w mieście?!

abcde | 2018-11-07 14:25:46 napisał(a):

Już kolejny artykuł, w którym cytujecie fejsbukowe wypociny celebryty. Średnio mnie obchodzi propaganda sukcesu tam uprawiana. A komentarze własnych czytelników dziwnym trafem usuwacie, jak np. pod artykułem o Starze na Michałowie. Zastanówcie się trochę, redakcjo.

***
EDIT:
Komentarze niezwiązane z tematem artykułu są usuwane.
Starachowice-Net.pl

he he | 2018-11-07 14:50:42 napisał(a):

młody Prezydent aby mieć władze w reku to pakt z samym diabłem podpisze gdyby nie to że powiecie radnymi PIS są ludzie lipca to by z nimi była koalicja

Garaga | 2018-11-07 15:48:52 napisał(a):

O to nominacji Prusia decydował Materek? Tak wynika ze zdjęcia? Czy o co chodzi? O wejście bez mydła PISowi lokalnemu!???!

Kandydat | 2018-11-07 16:06:15 napisał(a):

Bez przesady jakie hasło wyborcze miał komitet Materka Zgoda buduje to o co wam biega realizuje hasło wyborcze .Wypad

abcde | 2018-11-07 16:10:53 napisał(a):

Zniknęło wiele komentarzy, zamieszczonych w ciągu dobrych paru godzin. I na pewno wiele z nich dotyczyło tematu Stara. Było ich kilkanaście, zostało 5 pierwszych.

***
EDIT: Usunięte komentarze dotyczyły parku miejskiego, a były zamieszczone pod artykułem o Ścieżce STARa. Komentarze niezwiązane z tematem będą usuwane.
Starachowice-Net.pl

Olo | 2018-11-07 17:34:48 napisał(a):

Ile za ta tablice ogłoszeń Materka płaci Budżet Miasta Starachowice???

do abcde | 2018-11-08 13:03:23 napisał(a):

Nawiasem mówiąc, przydałby się jakiś artykuł odnośnie cyrku związanego z rewitalizacją parku, proponuję zajrzeć na BIP UM i prześledzić historię tego zamówienia publicznego.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie