30 maja. Zapraszamy na Starachowicką Strzałę 2021

14765.nsmed

Zbliża się kultowa kolarska impreza! To będzie znów prawdziwe widowisko, pełne emocji i niezapomnianych wrażeń. W niedzielę 30 maja w Starachowicach odbędzie się V Starachowicka Strzała (pierwszy jubileusz), wyścigi na rowerach szosowych na fenomenalnej, pofałdowanej trasie. Organizatorem Starachowickiej Strzały jest Poland Bike. Kolarskie Miasteczko z Biurem Zawodów, startem i metą wyścigów, znajdą się przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Starachowicach. 

- Dużo nowości - mówi organizator i pomysłodawca Starachowickiej Strzały Grzegorz Wajs, były kolarz zawodowy. - Przygotowaliśmy jeszcze bardziej atrakcyjną trasę z dodatkowymi premiami górskimi i lotnymi oraz więcej kategorii wiekowych i nagród finansowych 

V Starachowicka Strzała w Starachowicach odbędzie się na dwóch dystansach: 61 km i 83 km. Każdy z wyścigów poprzedzi przejazd honorowy ulicami Starachowic, liczący 10 km, niewliczany do dystansów rywalizacji. W tym roku obowiązuje limit 250 uczestników. Starachowicka Strzała skierowana jest do kolarzy z licencjami Masters i Junior oraz wszystkich amatorów ścigających się na rowerach szosowych. Tradycyjnie każdy otrzyma pamiątkową koszulkę Starachowickiej Strzały 2021.   

- Trasa jest przepiękna i mocno interwałowa, wielokrotnie bardzo mocno doceniona przez kolarzy z całej Polski - mówi Grzegorz Wajs. - Tereny wokół Starachowic leżące na pograniczu Gór Świętokrzyskich i Przedgórza Iłżeckiego są pofałdowane i przypominają swoją charakterystyką belgijskie klasyki. Zapraszam na Starachowicką Strzałę!

V Starachowicka Strzała organizowana jest przy ścisłej współpracy z Powiatem Starachowickim, Urzędem Miasta Starachowice, Gminą Pawłów, Gminą Brody oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Starachowicach.

BIURO ZAWODÓW

MOSiR w Starachowicach (ul. Szkolna 14) – 29 maja (sobota) w godz. 15.00-20.00 oraz 30 maja (niedziela) od godz. 8.00

PROGRAM ZAWODÓW

9:30 - odprawa techniczna w MOSiR Starachowice

10:15 - ustawianie na starcie: I sektor (dystans 83 km), II sektor (dystans 61 km)

10:20 - ceremonia otwarcia V Starachowickiej Strzały

10:30 - start honorowy - przejazd kolumny przez ok. 30 min. na start ostry (10 km) 

11:10 - start ostry - dystans 83 km

11:20 - start ostry - dystans 61 km

15:00 - ceremonia dekoracji V Starachowickiej Strzały

Więcej na www.mpszosa.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon/

Komunikat prasowy nadesłany 

RemondisReklama 

Dodane: 22.05.21 | Odsłony: 1633 | komentarze (5)

Komentarze użytkowników

Wezyr | 2021-05-22 13:57:34 napisał(a):

Impreza bez żadnej rangi, bez wzmianki w mediach ogólnopolskich a cholernie kosztowna. Czy Marerek z Babickim są w stanie publicznie powiedzieć jakie kwoty przekazują na jej organizację?

I jak ta potężna kasa na to coś, ma się do wsparcia rocznego starachowickich klubów sportowych?
Ale to kolejna dziedzina w której Materek jest zielony jak trawa we wrześniu.

Senior cyklista | 2021-05-22 17:17:03 napisał(a):

Organizuje się jakieś imprezy rowerowe tylko od dziesięciu lat nie wykonano żadnej trasy rowerowej do poruszania się bezpiecznie rowerem. Na trasie wschód zachód trzeba się przemieszczać z duszą na ramieniu jadąc wśród samochodów. Na 1 maja pomimo, że jest gdzie wykonać ścieżkę to jej nie wykonano, jeszcze zostanie zwiększone zagrożenie nowo wybudowaną stacją benzynową.

gość | 2021-05-22 20:27:37 napisał(a):

Hotel "Europa" i pan Wierucki nie uczestniczy tym razem ? Powiat nie bardzo ma czym się zająć, kolejka nie jeżdzi, imprez nie ma to to chociaż tyle, że kasę dołoży a członkowie zarządu nagrody wręczą i zdjęcia sobie zrobią bo mało mają.

gość cd | 2021-05-22 20:37:24 napisał(a):

Zapomniałem murala w Ratajach mieli robić haha, zrobili, bo nie sprawadzałem ?

Długoletnia rowerzystka | 2021-05-26 10:31:23 napisał(a):

Potwierdzam stwierdzenie Seniora cyklisty.A wystarczyłoby zasypać doły po samochodach wywożących drzewo na trasie leśnej od zakrętu ul.Batalionów Chłopskich w stronę rozwidlenia dróg leśnych i byłaby to piękna trasa leśna pozwalająca wyjechać bezpiecznie zarówno w stronę Lipia jak i Wąchocka.Ale widać że nikt z leśników ani nasz Prezydent nie jeżdżą na rowerach.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie