10 milionów złotych z budżetu miasta na budowę wiaduktu w Dolnych Starachowicach

15407.nsmed

Podczas ostatniej konferencji prasowej poświęconej przyszłorocznemu budżetowi miasta, prezydent Marek Materek mówił, że gmina będzie wspierała finansowo budowę wiaduktu w Dolnych Starachowicach. Miasto ma zamiar dołożyć do tej inwestycji ponad 10 milionów złotych w ciągu trzech lat. 

Szacunkowa wartość tej inwestycji, podczas składania wniosku o dofinansowanie z Rządowego Programu Fundusz Rozwoju Dróg, w sierpniu br. określona została na 55 milionów zł. Szacunków dokonano na podstawie wskaźników z przełomu czerwca i lipca br.

- Powiat posiada gotowy projekt budowlany, decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji inwestycji oraz pozwolenia wodnoprawne na rozbudowę drogi powiatowej nr 0617 T Starachowice – Lubienia, wykonanie przejścia drogowego nad linią kolejową w ciągu ulicy Radomskiej w Starachowicach. Autorem dokumentacji oraz pełnomocnikiem Powiatu przy uzyskiwaniu zgód i pozwoleń jest: Biuro Projektowo – Wykonawcze „DROGI I ULICE" Zenon Kubicki z Nowin, a koszt tego opracowania to 587 017,50 zł brutto - mówi w rozmowie z portalem Starachowice-Net.pl dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Andrzej Klimczak.

Z poprzednim wykonawcą dokumentacji – gdańską spółką ZNAK – umowa została zerwana z uwagi na niedotrzymanie przez niego warunków zamówienia i umowy. Skutkiem tego było nałożenie na wykonawcę kary finansowej, która zrekompensowała Powiatowi poniesione wcześniej koszty. Rozliczenie zakończyło się prawie zerowym wynikiem.

- W 2021r. Powiat Starachowicki złożył wniosek o dofinansowanie zadania w ramach m.in. Rządowego Programu Fundusz Rozwoju Dróg. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewodę Świętokrzyskiego, zadanie to znalazło się na liście zadań rekomendowanych do dofinansowania. Zgodnie z procedurą określoną w ustawie o Funduszu Rozwoju Dróg, po analizie list rekomendowanych przez Wojewodów, Premier dokona zatwierdzenia list, co będzie oznaczać przyznanie dofinansowania. Przewidywany czas zatwierdzenia list to przełom kwietnia i maja 2022r. Aktualnie trwają rozmowy z partnerami strategicznymi m. in. PKP PLK w sprawie współrealizacji i współfinansowania zadania, co umożliwi montaż finansowy niezbędny do przystąpienia do realizacji - mówi dyrektor Klimczak i dodaje, że po zakończeniu uzgodnień, otrzymaniu informacji o zatwierdzeniu list i faktycznym podpisaniu umowy na dofinansowanie, ZDP planuje rozpocząć procedurę przetargową na wyłonienie wykonawcy, co może nastąpić w okolicy czerwca – lipca przyszłego roku. Planowany czas realizacji zadania to lata 2022-2024.

Wiadukt będzie przebiegał między dwoma budynkami widocznymi na zdjęciu. 

RemondisReklama

Dodane: 24.11.21 | Odsłony: 2450 | komentarze (8)
Tagi:

Komentarze użytkowników

Wezyr | 2021-11-24 07:41:38 napisał(a):

Wsparcie Powiatu będzie widoczne ale czy wystarczające?

No i czy po ostatniej głupocie Materka, który napisał w jednym z komentarzy,że lepiej dla powiatu i gminy aby lokalni działacze PiS nie rządzili nie będzie kary w postaci nie przyznania dotacji do budowy Wiaduktu

Pogubiony | 2021-11-24 08:51:20 napisał(a):

Pan prezydent jest już całkowicie pogubiony. Raz wychwala PiS ( jak Lipiec deklaruje jakieś finansowanie) innym razem krytykuje( gdy chodzi o stołki). Może wreszcie czas się określić a nie zmieniać zdania jak dziewica...

gość | 2021-11-24 08:53:54 napisał(a):

Nie ma problemu żadnego wiaduktu w ciągu kilku najbliższych lat.

Mieszkaniec | 2021-11-24 08:54:35 napisał(a):

Nie jestem za PiS,ale to co napisał prezydent na fb,to już bezczelność.Ciekawe co na to poseł.Powinien wezwać panującego na dywanik.

do Mieszkaniec | 2021-11-24 09:13:17 napisał(a):

Bez przesady. Powiedział to co uważa za słuszne. Jego fani sądzą podobnie. Jeśli pis nie da dotacji na wiadukt po słowach prezydenta, tylko nakręcą na siebie hejt społeczny. Pis znalazł się trochę w potrzasku. Muszą dać.

Mieszkanka | 2021-11-24 15:14:47 napisał(a):

Wyprowadzić ruch z miasta. Budowa obwodnic powinna być priorytetem.

Er35 | 2021-11-24 15:14:48 napisał(a):

We wcześniejszych i w tej stajni ten rządzi, kto płaci naszymi pieniędzmi. .....

Sprawiedliwosc | 2021-11-29 20:31:39 napisał(a):

Należy ograniczyć patologiczny ruch samochodowy, a nie robic drogę na drodze!
Rzadzący samorzadem bandyci mieli nawet czelnosć zniszczyć jeden z wniejszych terenów rekreacyjnych i turystycznych koło Zarżniętej Góry, ale za to zostaną niedługo surowo rozliczeni.Nie pozwolimy sie zabetonować! Starachowice to nie śmietnik chorego Mareczka.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie