10 medali dla Polski na Halowych Mistrzostwach Europy w lekkoatletyce! Srebro dla Mateusza Borkowskiego

14457.nsmed

Sukcesem zakończyły się dla reprezentacji Polski Halowe Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. Biało-czerwoni zdobyli łącznie 10 medali, poprawiając swój wynik sprzed dwóch lat z Glasgow pod względem liczby krążków. Jedyny złoty medal dla Polski wywalczył Patryk Dobek, zwyciężając finałowy bieg na 800 metrów. Mogliśmy również cieszyć się z pięciu srebrnych i czterech brązowych medali.

- To były udane dla Polaków Halowe Mistrzostwa Europy. 10 medali, dobre starty młodych zawodników, optymistyczny powrót Joanny Jóźwik i Angeliki Cichockiej, wspaniały wynik Patryka Dobka i Mateusza Borkowskiego, nieoczekiwany medal i rekord życiowy Pawła Wiesiołka w siedmioboju - najtrudniejszej konkurencji. Dziękuję organizatorom - niełatwo było przeprowadzić takie wydarzenie w warunkach pandemii, a jednak - udało się! Zapewniam, że Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu będzie dalej wspierać królową sportu - zarówno Polski Związek Lekkiej Atletyki, jak i indywidualnych zawodników - powiedział minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu prof. Piotr Gliński.

Biało-czerwoni przysporzyli nam wiele radości. Grad medali posypał się zwłaszcza ostatniego dnia imprezy w Arenie Toruń. Przed niedzielą Polacy trzykrotnie sięgali po srebrne krążki. W piątek srebrne medale zawisły na szyjach Marcina Lewandowskiego (1500 m) i Michała Haratyka (pchnięcie kulą), zaś w sobotę na drugim miejscu podium stanęła ustyna Święty-Ersetic (400 m).

W niedzielę medalowa seria rozpoczęła się od fantastycznego startu Pawła Wiesiołka w siedmioboju, który był chyba największą sensacją w polskiej kadrze. Zawodnik Warszawianki, zajmując 3. miejsce wynikiem 6133 pkt, pobił rekord życiowy i ustanowił drugi rezultat w historii krajowej lekkoatletyki. Srebro Wiesiołka w Toruniu to dopiero drugi medal w historii startów Polaków w halowych mistrzostwach Europy - wcześniej, w 1998 r., złoto wywalczył Sebastian Chmara.

Wspaniały popis w Arenie Toruń dali 800-metrowcy. Wśród pań srebrny medal wywalczyła Joanna Jóźwik, a brązowy - Angelika Cichocka.  Jeszcze lepiej poszło panom - złoto zdobył Patryk Dobek, a tuż za nim finiszował Mateusz Borkowski! Na zamknięcie mistrzostw brązowy medal wywalczyła kobieca sztafeta 4x400 metrów w składzie: Natalia Kaczmarek, Małgorzata Hołub-Kowalik, Kornelia Lesiewicz i Aleksandra Gaworska.

Wynik medalowy mógłby być jeszcze lepszy, gdyby nie zdrowotne problemy biało-czerwonych. Z powodu pozytywnego testu na koronawirusa w Toruniu nie wystąpiła Ewa Swoboda, ze startu musiała też zrezygnować męska sztafeta 4x400 m. W niedzielę w sztafecie 4x400 nie zobaczyliśmy Justyny Święty-Ersetic, która doznała urazu.

Wszystkim reprezentantom Polski gratulujemy wspaniałej walki i imponujących sukcesów!

MKDNiS dofinansowało Halowe Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce Toruń 2021 kwotą 3 000 000 zł w ramach realizacji zadania „Wspieranie promocji sportu poprzez dofinansowanie imprez mistrzowskich oraz międzynarodowych zawodów kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020, organizowanych w Polsce w roku 2021”.

Mateusz Borkowski pochodzący z powiatu starachowickiego wywalczył srebrny medal w biegu na 800 metrów. Wychowanek Ludowego Klubu Biegacza Rudnik. Obecnie Mateusz reprezentuje RKS Łódź.

RemondisReklama

Medale Polaków podczas HME 2021 w Toruniu: 

Złote medale: 

Patryk Dobek (800 m) 

Srebrne medale: 

Mateusz Borkowski (800 m),

Marcin Lewandowski (1500 m),

Michał Haratyk (pchnięcie kulą),

Justyna Święty-Ersetic (400 m),

Joanna Jóźwik (800 m)

Brązowe medale: 

Paweł Wiesiołek (siedmiobój),

Piotr Lisek (skok o tyczce),

Angelika Cichocka (800 m),

reprezentacja Polski w sztafecie kobiet 4x400.

Źródło: www.gov.pl/web/kulturaisport

Dodane: 10.03.21 | Odsłony: 1933 | komentarze (5)

Komentarze użytkowników

Krynczanka | 2021-03-10 20:53:33 napisał(a):

Brawo Mateusz! Krynki są dumne z Ciebie!!!!

Gość | 2021-03-10 21:27:40 napisał(a):

Gratulacje

Klin | 2021-03-11 12:36:07 napisał(a):

Super. Chłopak z Krynek. Lekkoatletyka górą!

Pacos | 2021-03-11 14:32:43 napisał(a):

Brawo dla trenera Sylwestra Dudka!!

kuzynka | 2021-03-11 21:10:55 napisał(a):

Gratulacje dla Mateusza, gratulacje dla Rodziców. Wspaniały chłopaku, powodzenia!!

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie